Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

kaldoh Muž / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek kaldoh si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Novým návštěvníkům

Neváhejte se podívat do Info tady i na Info mojí kapely Tyls!

Prosím taky mi něco napište, když najdu dobrou kapelu tak si jí přifanouškuju, prohlídnu si Info a fotky, opíšu koncerty, oplusuju všecky skladby, pak si je všechny uložím, pak si uložím všechna videa a do názorů napíšu jak se mi líbí a proč.

Kapely hledám mezi oblíbenejma mejch oblíbenejch, spřízněnejma a podobnejma, obvykle máme podobnej vkus a už po první přehraný písničce je mi jasný, jestli mi takto nově našlá kapela stojí za tuhle práci, jestliže je neaktivní, jen si písničky stáhnu k poslechu, jestliže dává jen ukázky, ztrácím úplně zájem, jestli hraje bídně, tak taky, ale to se brzo pozná.

Zásadně neposílám výzvy k poslechu něčeho, ale hodnocení, postřehy, prosbičky a vzkazy pro tu kapelu, na který stránku koukám.

Zrovna tak potěší zase mě, když mám kolem 10 návštěv denně, vzkaz, odkud jste, něco na informaci o vás.

Jak stahuju písničky? Doporučuju všem aby si dali u všeho souhlas se stažením, pak mají mp3čky popis, když souhlas nedají, nemusí se mi vždycky podařit doplnit údaje a pak nevím, co poslouchám. Uložení mp3 a většiny videí dobře zajistí mozzila video download helper, je zadara a musí se k fajrfoxu vlastnoručně doinstalovat. Dobře ukládá videa tady na bandzoně, hůř když omylem přejdete do jotubu a ten úplně blokuje nový hd videa tím, že oddělí zvuk a obraz a na to aby se zase spojily musí bejt placenej doplněk (ale dolarama). Dlouhodobě si mozzila a jotub šlapou na paty, jutyblb vymyslí nový blokování a nová verze mozzily blok  překoná.

Stahování a ukládání písniček a fotek a videi pro vlastní potřebu je plně legální.

Proč dáváte svoje věci na bandzonu? Přece proto, aby se dostaly k novejm posluchačům. Když dáte  nabídku a ceny alb, jen tak si je nikdo nekoupí, když si skladby poslechne v klidu i oflajn, tak si je koupí spíš. V krámech většinou alba takovejchdle kapel nemají a prakticky nikdy si v krámech nic nekoupím, zato na koncertech prakticky všechno.

Vánoční povídka

Pánbůh stvořil Adama a Evu a první radu jim dal: "Milujte se a množte se!" Stvořil je k obrazu svému, nahé a šťastné, jako byl on sám. Chodili po ráji a nazí se nestyděli, sice viděli, že se od sebe liší, ale jedli plody všemožné a viděli, že i různé ovoce se od sebe liší, ale je to všechno k jídlu, tak co.

Pánbůh ale věděl, že ačkoliv Adam i Eva na pohled vypadají dospělí, jsou nezkušení a chybí jim vzdělání a pochopení. Když si vůbec nevšímali jeho snahy probudit jejich zvídavost, protože si neuvědomovali, že nikdo a ani bůh je nemůže trvale ochránit před každým nebezpečím, tak jim zakázal ochutnat nezralé jablko ze stromu poznání. A oni, tak jako malé děti a jako hloupí dospělí, šli po tom zakázaném, aniž pochopili účel zákazu nebo doporučení. Takže si do jablka poznání jen kousli a zase ho vyplivli, no fuj, vždyť je to kyselý a trpký. Tak bylo jejich poznání kusé a oni se dozvěděli jen to, že muži a ženy se liší svými pohlavními znaky, ale už se nestihnuli dozvědět, že se liší proto, aby se ve svých úlohách doplňovali a ve spolupráci dokázali víc, než každý sám.

Protože nevzdělanost, neznalost a nechápavost plodí hrubost a nadutost a vidí hřích a zlou vůli i tam, kde ani hřích ani zlá vůle není, místo spolupráce si svoje pohlavní znaky zakryli a začali se hádat, čí pohlavní znaky jsou lepší, ačkoliv ještě vůbec netušili, k jakému účelu mají sloužit. Bůh se na ně nehněval a netrestal je. Byl nahý a trpělivý a věděl, že mezi nahými a oblečenými lidmi je jediný rozdíl, nahému nevadí, když vidí někoho oblečeného. Vysvětloval jim, že stejně tak jako jiné ovoce, musí i poznání nejprve dozrát. Podle plodů je možné hodnotit strom jen v době sklizně, tedy jen několik týdnů ročně a když mu neumožní dozrát a budou stromy hodnotit podle barvy listů a vzrůstu, stane se většinou to, že se o existenci kvalitního ovoce ani nedozvědí.

Stejně tak, jako když budou hodnotit lidi podle nepodstatných vzhledových vlastností. Když pro ně splynutí těl nebude vzájemné obdarování, ale sobecké braní, budou rozkoš toho druhého považovat za hřích a ponížení pro sebe. Když se ženy nebudou při porodu řídit svými pocity, ale nechají se ovlivnit od mužů, kteří nemají reálnou zkušenost, jen vědí všechno líp, porod pro ně nebude radost, ale budou rodit v bolestech. Když budou s láskou a radostí pečovat o svoje bližní, o stromy, pole, obydlí, budou žít trvale v ráji po mnoho generací. Když si svoje blízké rozzlobí, životní prostor poničí a rozkouskují na svoje a cizí, budou mít celý život peklo. Ale jako kdyby mluvil do kamene.

"Přece nebudeme poslouchat toho věčně poučujícího hanbatýho dědulu. Já to přece vím líp než on. Ty víš taky houbeles, koukej mlčet a dělej, co ti povídám."

"A proč bychom nemohli žít stejně šťastně jako dosud? Vždyť tohle tady je ráj!"

"Tohle tady že je ráj??! Tohle slzavý údolí? Ráj je úplně jinde a nesrovnatelně hezčí, a teď mi podrž, uděláme si dítě!"

"A proč bych ti měla jenom podržet?"

"Protože nám Bůh přikázal, že se máme množit."

"Ale on nám to nepřikazoval, on nám radil, že se máme milovat."

"Houbeles si pamatuješ, byl to rozkaz a když nebudeš poslouchat, tak tě bůh tvrdě potrestá. . . . Jejej, to bylo včera krásný to milování, budeme se dneska milovat zase ?"

"To tak, akorát si sobecky užíváš a já mám z toho jen potíže, jak to donosit a porodit. A vůbec, už jsem počala, tak nic nebude."

Tak to šlo pořád dál a lidi a lidstvo úplně zapomnělo, že každý máme v sobě nahého a šťastného boha a věčný ráj. Místo toho jsme si na sebe vymysleli přísného a trestajícího boha, kolem sebe stvořili peklo a uvěřili nesmyslu, že neskutečný ráj je někde kdesi, a dostaneš se tam jen když mě budeš poslouchat.

Přeju všem, aby se naučili prožívat svůj ráj tady a teď!

A těm, kteří umějí tady a teď v ráji žít, aby jim vydržel navěky.

Egyptologie

Československá egyptologie má zásluhy na mnoha významných objevech, ale jeden světově unikátní objev byl pečlivě utajen a informace o něm se dochovala pouze v ústním podání.

Trojice našich egyptologů se na jaře roku 1981 prokopala dosud neznámým systémem chodeb hluboko v podzemí do místnosti dosud nikdy nikým nenavštívené a po tisíce let bez jediného kontaktu s okolním světem. V prázdné místnosti bez jekéhokoli vybavení seděl posvátný mluvící pták IBIS. K jejich velkému překvapení byl živý, přivítal je vznešenými slovy, oni jej také uvítali a ptali se ho, jak je možné, že žije, když tu nemá vůbec nic. Ptali se ho, čím se celou tu dobu živil?

Já jsem se živil lejnem posvátného faraona Defekaliona.“

Vždyť faraoni už nežijí a jsou mumifikováni!?“

Skoro všichni, jen posvátný faraon Defekalion je stále živ a ve výborné kondici, najdete ho v následující místnosti.“

Pokračovali do další úplně prázdné místnosti bez jekéhokoli vybavení a tam seděl posvátný faraon. K jejich velkému překvapení i on byl živý, přivítal je vznešenými slovy, oni jej také uvítali a ptali se ho, jak je možné, že žije, když tu nemá vůbec nic. Ptali se ho, čím se celou tu dobu živil?

Já jsem se živil lejnem posvátného mluvcího ptáka IBISE.“

Naši egyptologové nemohli uvěřit a ptali se, co tam celou tu dobu dělali a jestli se nenudili.

My jsme pořádali slavnostní shromáždění, naše lejna jsme nazývali vznešenými jmény a velebili jejich tvůrce.“

A to vás celou tu dobu bavilo? Nebo aspoň na začátku?“

No nebavilo, ani na začátku, věděli jsme hned zkraje, že je to naprostá pitomost, ale co jsme mohli dělat, když to byl rozkaz a na věčné časy ?!“

No a kdo vás nutil to tak dělat, kdo vás přitom hlídal?“

Vlastně nikdo, ale nikdo z nás nemohl tomu druhému věřit, přitom jsme byli každý na tom druhém naprosto závislí.“

Inu byl to stejný princip, na jakém fungovala naše tehdejší RVHP, tedy Rada vzájemné hospodářské pomoci socialistických zemí a jejich osvícení vůdci. Kdybychom si to bývali byli nepokazili tou hloupou sametovou revolucí, která místo klidu a pořádku přinesla jen zmatek a nejistotu, mohli jsme tak žít navěky.

24. října 2017 Jiří Munzar – na námět jednoho starého vtipu