Bandzone.cz – největší československá databáze kapel a interpretů | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Bandzone.cz – největší československá databáze kapel a interpretů

"You can daydream with music.... it takes you away and creates a new world."

Tim Buckley, 1968   

Bandzone.cz vznikl v roce 2004 jako veřejná internetová databáze českých a slovenských klubových kapel.

Postupem času se však z jednoduchého katalogu rozrostl do rozsáhlé sociální sítě hudebních fanoušků, amatérských i profesionálních kapel a interpretů. Sdružují se zde však i pořadatelé kulturních akcí, promotéři, hudební producenti či výrobci doplňkových produktů, tzv. merchandise.

Z původní myšlenky, malé sítě pro několik málo mladých kapel, se tak stal do dnešní dní nejnavštěvovanější českým hudebním webem, který navštíví měsíčně více jak 480 000 návštěvníků.

Kapely, které zazáří na tomto webu se stále častěji objevují v hledáčku zástupců nahrávacích společností, promotérů atd. Z nedávné minulosti můžeme jmenovat např. : Xindl X, Charlie Straight, Toxique či Tomáš Klus. Některých zvláště výjimečných objevů se Bandzone ujal sám a pomohl jim k popularitě přičiněním vlastní produkční agentury.

Snažíme se však obohacovat český hudební svět i jiným způsobem. Bandzone.cz pravidelně pořádá vlastní hudební akce – Bandzone unplugged (akustické koncerty), Bandzone showcase (vystoupení mladých talentů) a Bandzone nights (párty s populárními interprety z BZ).

Historie:

2004 – Rok vzniku Bandzone.cz. Našim původním cílem bylo jen sloučit několik kapel na jedno místo, pro snadné vyhledávání informací. Nápad se zalíbim společnosti Mattoni, která se nás rozhodla po dva roky podporovat.

2006  – V tomto roce se Bandzone.cz od Mattoni osamostatnil a začal fungoval zcela soběstačně.

2008 –  Bandzone.cz se stává leaderem mezi českými i slovenskými hudebními weby, kontinuálně rozšiřujícím svůj tým i pole působnosti.

2011 – Začátkem roku se spouští nová verze Bandzone. Přináší nové sociální funkce, lepší vyhledávání, akce a nový vzhled.

2012 – Navázali jsme úzkou spolupráci se společností Smsticket.cz.

2013 -  Web se dále rozrůstá o nové funkce. Možnost si posílat osobní zprávy, vyhledávání akcí podle geolokace a je spuštěna zcela nová sekce Kluby. Ve spoluprací s Budějovickým Budvarem se spouští mobilní aplikace Klubby. Ve spoluprácí s Converse zase sdílená zkušebna v Praze Nuslích. Na podzim spouštíme ve spolupráci se Supraphon projekt Prodejhudbu.cz zaměřený na digitální distribuci hudby.

2014 - Spuštěna sekce Aktivity, která umožňuje fanouškům pohodlněji sledovat aktivitu jejich oblíbených kapel.

Web je spojený s řadou partnerů, např. s předními hudebními magazíny, televizemi, rádii, kluby atd.