Václav Vracovský - Promo | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Václav Vracovský Muž, 43 let / Víska u Plzně

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Václav Vracovský si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Historie proma

14.11.2011 - 20.11.2011

Děkuji Janu Spálenému za to, že se v jednom rozhovoru zmínil o tom, kdo že je ten Linhart, co mu psal texty na Zpráva odeslána - díky tomu jsem poznal tohoto osobitého a originálního písničkáře. Nemá cenu se dlouze rozepisovat, zkrátka poslechněte, stojí to za to. A abych skončil tak, jak jsem začal: děkuji Petrovi Linhartovi, že jsem díky němu poznal skupinu Čp.8.

11.7.2011 - 17.7.2011

Vesmírné farmáře sleduji už dlouho, a jsem rád, že v Plzni něco takového vzniká. Jdou svojí cestou, což je určitě těžší než se svézt na módní vlně napodobování, ale v mých očích je to nesporná výhoda, která je odlišuje od spousty stylově příbuzných, jako vejce vejci podobných kapel. Držím jim palce, aby potenciál, který v nich rozhodně je, dokázali plně využít.

4.7.2011 - 10.7.2011

Vynikající jazzová kapela. Na basu zde hraje Filip Spálený z ASPM, jehož basové linky a zvuk se v ASPM postupem času vybrousily k dokonalosti; v Los Quemados má basa ještě více prostoru, a je pro mě opravdu zážitek se do ní zaposlouchat (čímž nechci snižovat vynikající výkony ostatních hudebníků). Něco z krystalické čistoty zvuku posledních alb ASPM zde sice schází, přesto je zvuk velice dobrý a moc pěkně se to poslouchá. Co napsat závěrem? Snad jen to, že za třeba jen desetinu talentu, co má Filip Spálený bych vraždil, a že není basák jako Basák.

14.2.2011 - 20.2.2011

Ne, tuto kapelu si nedávám do proma proto, že v ní bubnuje můj ex-Jyxo kolega (nazdar, Lemro!), ale proto, že se mi jejich tvorba opravdu hodně líbí. Jejich studiové nahrávky jsem si dokonce z Bandzone stáhnul (a to je privilegium, kterého se u mě může pyšnit opravdu hodně málo skupin) a občas se k nim rád vracím. Poslechněte, ta atmosféra, která z těch nahrávek dýchá je něco, co jsem u jiné kapely neslyšel. Jasně, že na Bandzone je plno nahrávek, které mají lepší zvuk nebo se pyšní lepšími instrumentálními výkony než písničky téhle parta kluků, ale atmosféra, kterou mají Všecky krásy světa jim chybí. Jestli někomu věřím, že dělá hudbu opravdu jen a jen pro radost, pak jsou to oni, protože ta radost z nahrávek přímo čiší.

7.2.2011 - 13.2.2011

Netuctová hudba, kde baskytara není jen doprovodným nástrojem. Ruku v ruce s výborným zvládnutím nástroje kráčí skvělá, převážně melancholická atmosféra. Určitě stojí za poslech, stejně jako jeden z dalších Tomášových projektů Two Bassess http://www.twobasses.cz/