Zajatci Času - O kapele | Bandzone.cz

Zajatci Času symphonic-heavy / Nový Bydžov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Zkáza letu 4590 (SALIERI EP 2015)
  Zkáza letu 4590
 • Musíš při mně stát (SALIERI EP 2015)
  Zkáza letu 4590
 • Král říše Věků
  Nezařazeno
 • Čas milenců 1
  Nezařazeno
 • Ty a Já
  Nezařazeno
 • Osud
  Nezařazeno
 • Zajatci Času 2
  Nezařazeno
 • Osudová
  Nezařazeno
 • Dialog s Věčností
  Nezařazeno
 • Modlitba
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

V prvním díle příběhu se vám představí:

    nástrojová část: skupina SALIERI
                                            - Tom "Hansen" Treichel       -  kytara
                                            - Rosťa "Karbi" Karban          - baskytara - ( bývalý člen )
                                            - Pavla Novotná                       - klávesy + flétna
                                            - Jirka "Nerwick" Steklý          - zpěv
                                            - Monika "Monďa" Andělová   - bicí - ( bývalý člen )
                                            - Ivo "Ivoš" Novotný                 - kytara

    Zajatci Času:

 Osoby a obsazení: 

DORIAN...................Jirka "Nerwick" Steklý (Salieri, Bez Obav)

BEATRICE...............Drahomíra "Dargi" Plauterová (Dargis)

ČAS..........................Luboš Suchánek (Komunál)

OSUD.......................Ondra Marek (Roxor, Telegraf)

VĚČNOST............... Jarda "IDMI" Vyhnánek (I.D.M.I.)

HLAS ZAJATCE......Olin Rokyta (Komat, Volná linka, Skylla)

SBOR........................Radek Drobný (Epitaf), Jindra Šafránek, Ondra Marek (Roxor,Telegraf), Jarda "IDMI" Vyhnánek (I.D.M.I),  Pavla Novotná (Epitaf, Salieri), Tom "Hansen"Treichel (Epitaf, Salieri)

Bio a historie

Ahoj, zdravím všechny, kteří zavítali na naše stránky!

Předem ještě prosím o trpělivost, protože stojíme na samém začátku celého projektu,včetně tvorby tohoto odkazu a další info, budeme postupně doplňovat.

Tak tedy abych nějak uvedl tento projekt, musím se vrátit do roku 2012, kdy jsem byl přemluven osobou, kterou nebudu jmenovat (ONA VÍ!!!!)), abych zrealizoval to, o čem již delší dobu přemýšlím a to nějaký nový projekt mimo kapelu Epitaf, ve které, pro ty co mně neznají, již 15. rokem skládám písně a kde se snažím  (marně) krotit 6 strun. To něco, by mělo být víc, než jenom kapela, něco co v dnešní hektické době osloví třeba i ty co vůbec rockovou muziku neposlouchají. A to je sakra těžký úkol!!!!!!!!!  

 Se divím, že jsem se do toho vůbec dal..............no nic...........

Přesto, ale vše jako kapela přeci jenom začalo a sice pod názvem Salieri. Tato kapela, která, jak pevně doufám, bude jednou, v čele s vynikajícím Jirkou Steklým, brázdit naše kraje a o které jistě ještě uslyšíte, je vlastně hudební t.j. nástrojovou složkou celého projektu Zajatci Času a ke které zřejmě bude ještě potřeba, nějaké další lidičky přibrat protože nikdo z nás nemá deset rukou a nohou, aby mohl všechny ty mé výmysly vůbec najednou zahrát…!

No, a když už tedy byla kapela pohromadě, začalo se zkoušet. Zpočátku věci, které jsem měl z dřívější kapely Torment, kde jsem kdysi působil. Jenomže tohle nebyl zrovna ten pravý šálek kávy a tak jsem dumal, co s tím dál. Naštěstí, se zrodil nápad, který a to nebudu zapírat, byl inspirován projektem Tobiase Sammeta – Avantasia a potom ještě možností, vidět Rockovou operu - Antigona - v Praze a bylo hotovo!

Tak nějak jsem si řekl, že bych to mohl alespoň zkusit, že když už to jde jinde, tak proč né taky tady u nás, v těch našich malých rockových vodách?! No, a když jsem získal podporu od ostatních členů( protože skladatelskému diktátu se dá jenom těžko odporovat ), pustil jsem se do psaní skladeb a zasvětil do jejich realizace i ostatní. Použil jsem i některé skladby z Epitafu, protože se mi výborně hodily do děje a jelikož jsem rovněž jejich autorem, tak proč né, že?

Co z toho nakonec vzešlo, jsem ale dlouho nemohl jednoznačně pojmenovat. Nakonec jsem zvolil kompromis a se skromností mně vlastní, jsem to pojal velkolepě. Nazval jsem to jako Rockmantický fantasy opero-muzikál s melodicko-metalovými prvky. Snad jsem v tomto označení obsáhl všechno, co jsem použil při jeho skládání.

Přeskočím pár nepodstatných detailů jako jsou bezesné noci, zoufalství, náhlé záchvaty geniality, které provázel, pocit blaženosti z rodícího se díla a nebo zase naopak, ty odporné chvíle všednosti, pronásledované ubíjejcím stereotypem dnů bez cíle, jenž nás drtí dnes a denně a které nás nutí přemýšlet nad samotnou podstatou bytí a potom následného pití.... atd, prostě s tím Vás vůbec nebudu zatěžovat!

A jelikož uplynul nějaký čásek, kdy se zkoušelo a zkoušelo a zkoušelo, tak muselo nutně dojít k tomu nejhoršímu!

A sice, zhruba po roce práce kdosi navrhl, tuším, že jsem to byl já (děkuji kolegovi Svěrákovi!), abychom zhmotnili a přivedli na svět hudební nosič, který by byl jakousi vizitkou našeho snažení!!!!!!!!!!

Dál už nebudu rozepisovat kdo, proč, nebo jak a s kým a kde, protože již není slov, která by dostatečně vyjádřila co bylo cítit zkušebnou!  Všechno to chtělo Véééén! A protože, jsme lidé rozumní, vrhli jsme se na nahrávání prvního dílu, který je nyní hotov a Vy teď máte možnost „ochutnat pár šťavnatých kousků z té naší kuchyně“.

Určitě je zde na místě, abych vzdal hold a obrovské díky všem, kteří se na realizaci, tohoto díla podíleli! Děkuji všem hráčům, jenž brilantně zvládli své nástroje, všem zpěvákům, kteří propůjčili svůj hlas jednotlivým postavám, studiu Smaragd records - Olinu Rokytovi, za výborný zvuk a rovněž rodině Vébrově, za poskytnutí nejen prostor, ale i za skvělý servis a atmosféru během natáčení, ve které doufám, budeme pokračovat při tvorbě dalšího pokračování Zajatců! Ještě jednou Dííííííííííííííky !

Nejen mým, ale určitě i snem všech zúčastněných, je celé toto dílo zhmotnit a zahrát na živém vystoupení!!!! Jestli se nám to podaří a v jaké formě, je otázkou času a možností, které nám poskytne svět dní budoucích. Snad nám bude nakloněn příznivě...

Jenom pro upřesnění, o čem Zajatci Času tedy vlastně vypráví?! Drama o lásce, kterou ani smrt nepřemůže… Tak je myslím, s trochou nadsázky, nejvýstižněji vyjádřena pointa celého příběhu. Celý děj, se Vám pak budu snažit postupně popsat ve zvlášťním článku. 

Tak tedy příjemný poslech a držte nám palce, abychom dorazili společně, až do cíle naší pouti v tom tajemném rockovém světě, kterému vládne sám Čas.....!                                                 

 

                                                                                                              Tom „Hansen“ Treichel