
Rádoby pop rock folk blůs andrgraund ve velkém stylu
Kaděra Jan-ak. kytara, hůsle
Tománek Libor-hrníčky
Müller Ondřej-kythara a lídvokál
Rytíř Pavel-tlustostrunná kytara
*snad se nám v brzké době podaří sehnat kýbordystu
Po překlenutí základních problémů, se kterými se potýkají snad všechny kapely(koupě nástrojů, aparátů a jiných propriet bez kterých to prostě nešlo) jsme začali stavět něco, co přesáhlo rámec zkušebny a žilo svým vlastním životem a nakonec se zamotalo do směsice písní, vztahů, životních zkušeností a kupy srandy…
Kapela Vulcan se začala pomalu, ale jistě dostávat do podvědomí opavských posluchačů svými „hlubokými“, melancholicky laděnými baladami s česko-anglickými texty o psychice a problémech teenagerů „dnešní“ smutné doby. Průlomem byl Ferryho mistrovský kousek Vopičí muž- vyprávějící lyrický příběh o lásce a nešťastném chlapci, který nakonec svůj smutek vyléčí banánem.
V rámci našeho vystoupení na Opavském Altrocku IV, nám bylo umožněno nahrát naše 1. demo v pro nás až neuvěřitelně profesionálních podmínkách a ještě k tomu zcela zdarma. Samotné vystoupení na Altrocku však nedopadlo podle našich představ (pivo na akci bylo pro kapely také zdarma).
Po dlouhém rozhodování nás opustil bubeník Jan Klásek- známý místní buřič. Byl však brzy nahrazen svobodným pánem z Háje Liborem Tománkem. A v této době plné změn nás do finální sestavy doplnil zpěvák a prominent Ondřej Jirasek.
Po určité době a pár odehraných koncertech nás nepřipravené zastihly povinnosti všech druhů, od navázání pracovních smluv přes maturity a dívkami konče. Na nějakou dobu tedy pohasla světla reflektorů a Vulcan začal upadat v zapomnění.
Byli jsme však zařazeni do programu na zachování kulturního dědictví UNESCO, a tak nám nezbývá nic jiného než hrát dál.