Toxic People - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Toxic People crossover-nu-metal / Vilémov

„Stáhněte si nové Mňam Mňam songy!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Toxic People na webu:

Official web - Toxic People
Bandzone.cz - Toxic People
Facebook - Toxic People
Myspace - Toxic People
Youtube Chanel - Toxic People
Musicmap - Toxic People
Picasa - Toxic People
Festival Free Tibet

 

Toxic People - Vykoupej bábu

Youtube Video kaOTwK-SKfMYoutube Video kaOTwK-SKfM

Toxic People - Hladolet

Youtube Video IVoc5F6Z_QQYoutube Video IVoc5F6Z_QQ

Toxic People - Face to Face

Youtube Video mbcrg9ivU5UYoutube Video mbcrg9ivU5U

Toxic People - Padám

Youtube Video GeYBl-SnSF4Youtube Video GeYBl-SnSF4

Toxic People feat Wuty - Systém

Youtube Video is1j01c7N1QYoutube Video is1j01c7N1Q

Toxic People - to je nespoutaná dynamická pódiová show šesti muzikantů ze severu Čech v zajímavých převlecích hrající podle svých slov north-cross. Co to je? Tvrdé kytarové rify, mohutná basa, rapovaný i melodický zpěv, ale celkově veselá muzika.

 

Kapela natočila na podzim roku 2007 pro pořad Hydepark na stanici TV Óčko videoklip na píseň Al-Kaida. V klipu hrají i krásné břišní tanečnice a video se dostalo do rotace stanice Óčko v jejich různých pořadech. Zde je ke shlédnutí:

Youtube Video kXcU8HUp-Y4Youtube Video kXcU8HUp-Y4

Mrkněte na koncerty, třeba přijedeme i k vám!!! A když ne, tak nám dejte vědět a my přijedeme!!! Slibujeme, že už máme další nové pecky, které na vás otestujem!

 

 

Bio a historie

Budeme rádi, když navštívíte naše stránky.

http://toxicpeople.cz

Kapela Toxic People vyrostla na základech dvou skupin pocházejících ze Šluknovského výběžku Canál (Mayor, Benji a Pišta) a Neutral Territory (zpěvák Mafi a kytarista Nevik ) přibližně v roce 1997. Rok poté natočili i své první demo Live aus Leipzig, jenž pokřtili na prvním ročníku koncertu Free Tibet (www.free-tibet.cz).

Jenže mladí nadějní hudebníci se postupně rozprchli do všech koutů země a jejich zkoušky byly stále vzácnější. Sjížděli se jako Česká filharmonie (Benji a Lubor z Prahy, Nevik z Plzně, Mayor z Ústí, jen Mafi zůstal věrný nejsevernějšímu cípu země). V roce 2002 nadobro opustil kapelu její nejvzdálenější člen Nevik (dost bylo dojíždění).

Naopak skupina poprvé v historii zkusila do své struktury začlenit zpěvačku. Přišla Leona Černá, říkající si Toxic Lady. Zanedlouho nato hledač talentu Mayor přivedl do kapely mladou krev v podobě pianisty, zpěváka a violoncellisty Bydži. Začalo se i více zkoušet.

Jenže přišel rok 2005 a s ním druhá řada soutěže Česko hledá SuperStar. V ní se dostala Leona až do užšího výběru dvaceti soutěžících (dostala druhou šanci), bohužel na finálovou dvanáctku to nestačilo. Ale stačilo to na rozklad kapely. Leona by ráda prorazila v šoubyznisu a chtěla hrát rock-pop. Ostatní členové skupiny to odmítli a obě strany se rozešly (Leona zkusila v roce 2006 podruhé soutěže SuperStar, tentokrát se ji dařilo lépe - skončila třetí). To nebylo vše. Skupinu současně opustil i zpěvák Mafi. Na snímku bývalí členové (zleva Mafi, Nevik a Leona).

Co dál? Od jara 2005 se Toxici semkli a zkusili si vystačit sami. Nové vhodné zpívající a chytré lidi nenašli. A tak se zpěvu ujal hlavně Býdža a Benji. Do toho jim začal řvát Lubor i Mayor. Začala nová éra Toxic People. V roce 2006 nahrála tato čtveřice CD Pop-o-Jedem a vyjela na stejnojmenné turné. Pro TV Óčko natočila i klip na píseň Al-Kayda. Kapela začala řádně konceretovat (pražské kluby Rock Cafe, Palác Akropolis, Matrix, Exit Chmelnice) a hralá na řadě letních festivalů.

V létě 2008 přibrala kapela do svého týmu dalšího kytaristu. Nadějný dvacetiletý Chozé z Jablonce nad Nisou přišel z rozpadající se bandy Plate of Hate. Chozé přinesl zcela nový zvuk, jeho sedmistrunka perfektně doplňuje klasický zvuk Benjiho kytary. Ve stejný čas s Toxikama začíná zkoušet i raper Wuty z ústecké bandy UL Farma. S Wutym zkoušíme pár tvrdých songů s rapem a do těch starých Wuty dodává perfektní skreatche. Takže jede se dál ve vekém stylu! V dubnu 2009  kapela nahrála ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře CD Mraky jdou! To mělo velký úspěch a vyšel z něj i jeden klip na píseň Systém.

Jenže pak přišly problémy s bubeníkem – Pišta musel pod kudlu s páteří a šel na částečný invalidní důchod. Přišly roky půstu a přešlapování na místě.

V roce 2014 chce kapela opět makat a zkusit se poprat o fanoušky. Po peripetiích s bubeníky (Pišta, Pigy, Víťa, Kejda …) angažuje na tento choulostivý post osmnáctiletého Pedra. Podaří se mu kapelu nakopnout? Vypadá to, že ano. Ještě v prosinci kapela nahrála opět u Zdeňka Šikýře čtyřpísňové demo s peckami Hladolet, Vykoupej bábu, Face to Face a Padám. Začátkem roku pustila do světa dva videoklipy – Face to Face a Padám. Toxici opět začínají často koncertovat (Festival Čtverec, Lázeňská sezona v Teplicích atd.) a její písně se objevují i v rádiích, kam chodí na rozhovory (Gama Rádio atd.)