Sebastian - O kapele | Bandzone.cz

Sebastian pop / Liberec

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Záchranný bod
    Nezařazeno
  • Toulavá
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Sebastian Navrátil - zpěv & kytara

David Richard Gartner - bicí

Jakub Mahdies - kytara

Bio a historie

Sebastian je jednou z nejvýraznějších nových tváří na české hudební scéně. Patřil mu rok 2015, kdy vydal singl Toulavá. Písnička se na českém internetu stala nejpřehrávanější nahrávkou roku a vynesla zpěvákovi cenu Český Slavík. Hned v několika anketách pak Sebastian získal titul Objev roku 2015 – uspěl v cenách rádia Evropa 2 i na Óčku a dočkal se nominace na výroční hudební cenu Anděl.

Sebastian se narodil v německém Mnichově, dětsví však prožil v Liberci. V severočeské metropoli také sbíral první hudební zkušenosti. S kumpánem Jakubem Děkanem působil ve skupině Just Try, se kterou zaznamenal první výraznější úspěch. Její akustická předělávka Egova hitu Žijeme len raz si na YouTube připsala takřka dva miliony zhlédnutí, což bylo v době rodícího se zájmu o socální sítě pozoruhodné číslo. Zásadní ale bylo až Sebastianovo setkání s producentem ODDým z Atmo Music. Původně volnější sdružení libereckých muzikantů, v jehož širší sestavě figurovali i kolegové Lipo nebo Jakub Děkan, připravovalo debutovou desku a hledalo zpěváka do chystaného singlu. Spojení s Atmo Music přineslo Sebastianovi první národní hit. Skladba Polety si podmanila českou mládež a patřila k nejžádanějším písním ve vysílání komerčních rádií a televizí v roce 2014. Sympatickému zpěvákovi navíc vynesla smlouvu s nadnárodním vydavatelstvím Warner Music a podporu koncertní agentury RedHead, kde působí i Atmo Music.

V únoru 2015 pak přišel první sólový singl Toulavá. Písnička je pro Sebastiana pomyslnou vstupenkou na domácí hudební Olymp. Zaujala nejen dramaturgy v rádiích a posluchače, ale i slavnější kolegy. Všiml si ji i Richard Krajčo z Kryštof a ještě předtím, než vzala útokem český rozhlasový a internetový prostor, prorocky označil Sebastiana v několika rozhovorech za nastupující hvězdu. A nespletl se. Z Toulavé je dnes jeden ze tří největších česko-slovenských hitů roku 2015 a Sebastian je součastí místní hudební elity. Tuto pozici potvrdil koncem roku 2015 druhým singlem Záchranný bod.

Ve zkratce a v odkazech
* Sebastian byl vyhlášen Objevem roku 2015 v cenách rádia Evropa 2, v dalších kategoriích ankety se umístil dvakrát druhý a jednou třetí - https://www.evropa2.cz/hudebni-ceny.
* Sebastian byl vyhlášen Objevem roku 2015 podle hudební televize Óčko, když uspěl v konkurenci interpretů jako Slza či Kygo - http://bit.ly/1ULiiBP.
* Sebastian byl nominován v kategorii Objev roku ve výročních cenách české hudební akademie Anděl 2015 - http://cenyandel.cz/ceny-andel-maji-sve-nominace/.
* Píseň Toulavá je nejpřehrávanější skladbou na českém internetu v roce 2015 a Sebastian získal Českého Slavíka 2015 v kategorii Nejstreamovanější nahrávka - http://bit.ly/1ULivVq.
* Sebastian se stal s hitem Toulavá nejhranějším umělcem roku 2015 na Óčku, když porazil i Ellie Goulding s Love Me Like You Do z Padesáti odstínů šedi nebo Kryštof s písní Ty a já - http://bit.ly/1UiBGYq.
* Videoklip Toulavá nasbíral k březnu 2016 přes 11 a půl milionu zhlédnutí na YouTube - https://youtu.be/pvpIN5A4WRU.
* Videoklip Záchranný bod má k březnu 2016 přes 2 miliony zhlédnutí - https://youtu.be/hzSU2AwB1sI.
* Facebook: https://www.facebook.com/Sebastian.Navratil.Music
* YouTube: http://bit.ly/1y73H5OLIBOR LISÝ
Senior Artist and Marketing Manager
libor.lisy@parlophonemusic.com
T +420296397127
F +420235518331
Ocenění
český slavík 2015 (nejstreamovanější umělec)
OBJEV ROKU E2 2015
NOMINACE NA OBJEV ROKU CENY ANDĚL
Agent
Libor.Lisy@warnermusic.com