Screaming - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Screaming thrash-death / Polička

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • 01 Neverending
 • 02 Calling my Name
 • 03 Wheel of Torture
 • 04 From the Dark Cave
 • 05 Dave the "Screamer"
 • 06 Killing Machine
 • 07 Sigil of Baphomet
 • 08 Agent of Chaos
 • 09 Itami
 • 10 You must be a Lion
 • Společnost
 • Věřící žena
 • Řvi a bojuj!
 • DEKUMIKUP!
 • Riff - PROMO 2012
 • Revoluce - PROMO 2012

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Screaming začíná (2009-2012)

Kapela Screaming se rodí na pár společných jamech v hlavách Jerryho a Toma. Tito výrostci se na Poličském Skřivanovi 2009 definitivně rozhodují založit kapelu. A tak začínají o letních prázdninách zkoušet, Tomáš se chopí bicích, Jerry kytary a v září lanaří do svých řad dlouholetou kamarádku Báru, která začíná hrát na baskytaru.

Po marném hledání dalších členů, které trvá necelé dva roky se „jako“ zázrakem objevuje Buchťák (Martin Buchta - kytara, ex Hospital Horror) a Mára (Jirka Marek - zpěv, ex Poslední konflikt). Tyto nově příchozí posily působí na další členy jako živá voda, která dává novou energii do žil, což kapela potřebuje jako sůl.

Cesta do studia (2012-2014)

V roce 2012 se kapela po intenzivním zkoušení vydává do brněnského studia Sonidos natočit dvouskladbové Promo (písně "Revoluce" a "Riff"). Po nahrávání se ze studijního pobytu Erasmus vrací Bára a nedokáže se ze zdravotních důvodů znovu začlenit do souboru. Přijat je tedy nový baskytarista Krutor.

O dva roky později se do téhož studia vrací kompletně pánská sestava s novým materiálem. Výsledkem je čtyřskladbové EP „Život je boj“, ke kterému jako bonus kapela přidává dříve nahrané dvě skladby. EP však vychází pouze digitálně a šířeno je především pomocí médií bandzone.cz a youtube.cz. Několik kusů se dočkává i pálené podoby.

Krátce po vydání EP soubor opouští zpěvák Mára a kapela se poprvé dostává do nefunkčního stavu. Nahrávku se nedaří propagovat naživo podle představ.

Omlazovací sprcha (2014 – 2015)

Bez zpěváka je kapela koncertně nečinná. Kytarista Jerry trpělivě hledá náhradu na post frontmana a nachází svého „skorosouseda“ Míru, který se bez předchozích zkušeností chopí svého břemena. Ač se Míra orientuje spíš na black metal, je nucen podstoupit proceduru dlouhodobé transformace svých vokálů na growl a scream. Jeho ječivý nádech se ale ve vokálech projevuje ještě dlouho poté.

Kvůli odjezdu Jerryho na Erasmus do Polska dochází také k přijetí náhrady na postu kytaristy. V době jeho nepřítomnosti kytaru přijímá Ondra, se kterým byl Jerry delší dobu v kontaktu. Kapela tedy zkouší několik let starý repertoár v novém složení, ve kterém občas figurují i tři kytaristé.

Po návratu z Polska je domluven první koncert po téměř půlroční pauze. Prvotní plány na tříkytarovou hradbu ale nevychází a téměř všechny koncerty hrají pouze Jerry s Ondrou, kterého občas symbolicky střídá Buchťák. Ten nakonec z časových důvodů kapelu definitivně opouští.

Tvorba nového repertoáru (2015-2016)

Na podzim roku 2015 začíná Screaming znovu aktivně koncertovat v neměnném složení Jerry, Tom, Krutor, Míra, Ondra. Po obnově členů díky sympatiím nových hudebníků s poličským punkovým publikem vzniká stabilní fanouškovská základna, která velmi často kapelu doprovází na blízké i vzdálenější koncerty.

Starý repertoár se zcela jistě zabydluje v hlavách a je na čase začít skládat repertoár nový. Ve studiu, ještě než Jerry odjede na „zkušenou“ do Polska, vzniká ve studiu Sonidos první z nových písniček, „You must be a Lion“, která se rychle stává nejpopulárnější písní kapely. Dlužno dodat, že hrubý nástřel skladby složí Jerry ještě na Márův popud a ve studiu pod dohledem Zdenála vzniká konečná podoba písničky, která symbolicky nastartuje novou etapu kapely.

S novou a výrazně omlazenou sestavou se otevírá spousta příležitostí ke zlepšení. Zpěvák Míra nemá problém s angličtinou a kapela tedy od této chvíle skládá výhradně v anglickém jazyce. Změna proběhla také v žánru – z crossover metalu se stává thrash-death. V důsledku toho kapela zrychlila a zásadně změnila témata textů. Autorsky se projevují všichni členové souboru, své vály skládají kromě starších členů i Ondra s Krutorem, Míra je pak zčásti doplňuje svými temnými a brutálními texty.

S několika novými skladbami orchestr vyjíždí na dvě hudební soutěže, nejprve jej čeká na pódiu poličského Divadelního klubu soutěž „Poličský Skřivan“, kde využívá domácího prostředí a díky početné fanouškovské základně vítězí v diváckém hlasování, a to znamená jediné: vystoupení na hlavní stage festivalu Poličské Rockoupání. Plní se cíle Jerryho a Toma.

Další kapitolou je historicky první vystoupení v Praze, rovnou v legendární Modré Vopici. Na soutěž mladých kapel „Metalgate Massacre 2016“ byla kapela nečekaně vybrána porotci (např. Derrick Green – Sepultura), zde ale končí už v prvním „živém“ kole, do finálního kola se nedostává a rozhoduje se dále hudebních soutěží neúčastnit.

Před Poličským Rockoupáním bubeník Tomáš oznamuje, že ztratil elán a byl by rád, kdyby si Screaming našel jiného bubeníka. Dokud se tak nestane, bude s kapelou v omezené míře hrát dál. Další omezující faktor se negativně podepisuje na počtu vystoupení.

Vlastní akce a nahrávání (2017 - 2018)

Pro málo vystoupení padá rozhodnutí pořádání vlastních akcí na principu výměnných koncertů. První akce se koná v březnu 2017 v Divadelním klubu v Poličce a nese pohádkový název „The March of Worms“. Vystupují zde kapely, které měly se Screaming mnoho co společného v minulosti. Počáteční nejistota se rychle mění ve velkou veselici. První akce se osvědčuje a následuje hned několik dalších.

S přibývajícími vály logicky přichází návrh na nový studiový počin, tentokrát však na vyšší úrovni, s techničtějšími skladbami a hlavně plnohodnotným rozsahem a fyzickým nosičem. Pro kvalitní a profesionální služby je opět voleno studio Sonidos v Brně. Světlo světa spatřuje LP „Know my Spite“, které obsahuje 10 songů v angličtině a nově také samply. Celá produkce, mix, mastering a částečně i skládání některých skladeb je pod taktovkou Zdeňka Ondráčka. Ještě před vydáním samotného alba je jako ochutnávka natočen studiový videoklip na jeden ze songů „Calling my Name“. 

V konečné fázi nahrávání kapelu z důvodu nedostatku času, chuti a částečně z osobních důvodů opouští baskytarista Krutor. Kapela se dostává znovu do existenční nejistoty. Setrvávající hudebníci ve složení Jerry – Míra – Ondra tak shání nové tváře, bez kterých se při propagaci nového materiálu neobejdou.

Bio a historie

Kapela:

Míra - zpěv, řev, growling

Tom - bicí

Jerry - kytara, podpůrné vokály

Marty - baskytara, podpůrné vokály

Ondra - kytara, podpůrné vokály

 

Ex-členové:

Jirka - zpěv

Bára - baskytara

Martin - kytara

Honza - baskytara

 

Seznam písniček:

1) You must be a lion

2) Killing machine

3) Calling my Name

4) Wheel of Torture

5) Neverending

6) From the Dark Cave

7) Dave the Screamer

8) Sigil of Baphomet

9) Agent of Chaos

10) Itami

11) Sám (Uterus cover)

12) Revoluce

13) Řvi a bojuj

14) Riff

15) Dům

16) Dekumikup!

17) Společnost

18) Věřící Žena