Pro (d)uši - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pro (d)uši rock / Hodonín

„Dokončujeme další skladby“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Virtuální svět 151 ×
  • Jsi... (live) 168 ×
  • S Tebou 176 ×
  • Věřím 119 ×

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 290
Poslechnuto skladeb
614
Profil registrován
2.1.2017

Novinky

Plánování soustředění kapely Pro (d)uši

Upraveno:

Pro (d)uši

Prázdninový čas má většina studentů naplánovaný v podobném duchu - tábory, dovolené, fesťáky, koupáky a co zbyde - to si vynahradí na nějakou brigádu. Jelikož většina z našich členů taky ještě studuje, tak se naše prázdniny dost podobají průměru, až na 'pár' vyjímek. Těmi jsou zkoušky, soustředění, jeho příprava a investování svých nápadů do kapely a do nových skladeb.

Soustředění jsou pro nás muzikanty naprosto stěžejní - nacvičí se nové skladby, odehraje se koncertík, seznámíme se s novou vesničkou nebo městem a taky se mezi sebou víc poznáme a něco zažijem. Poslední soustředění bylo zážitky naprosto napráskáno. Proto plánujeme další a delší na konci právě započatých prázdnin. Rádi bychom se vydali do Žďáru nad Sázavou, otázkou je, jestli ještě vyjde veškeré zařizování ohledně ubytování a koncertu.

Hlavní lídr kapely právě obětuje hodiny svého času komponování a aranži nových skladeb. Chce to melancholickou chvíli, někdy pomůže tabulka čokolády (po cukrech to myslí líp), nebo sklenka něčeho lahodného k pití. Ale jak je možné psát, když není o čem? To si musí skladatel pokaždé najít. Je hodně věcí, o kterých je možné psát, i když se komponuje hudba beze slov. O silné vzpomínce, o blízkém člověku, zhudebnit lze i citát nebo dokonce stránka z oblíbené knížky, dopis. Stačí se vcítit do myšlenky a pokud přijdou city - pak už to píše samo, v opačném případě - nenapíše se nic. Skladby nejsou vajíčka, nevysedí se jen tak. A nebo možná jsou, protože naše slepice snášejí dost nepravidelně, někdy hojně, jindy nic.

Pokud nebudeme lenivý (a to my nejsme) pak si nás budete moct poslechnout na koncertě ve Žďáře a to s rozšířeným repertoárem, minimálně o dvě skladby. Pro nedočkavce pověsíme ukázky fláků předem na náš web.

Co víc si přát, než soustředění s hudební skupinou pod Zelenou horou a interpretování svých skladeb na podiu.


Koncert Pro (d)uši a dalších kapel na SoulFly 6.5. 2017 v 18h

Upraveno:

Příjďte si poslechnout kapely a interprety z Hodonína a okolí s autorskou tvorbou. Vystoupí Miramare, Noční havěť, Tak to bychom měli, Pro (d)uši, Hodoňáci na útěku, Pěvecký sbor NO CČSH a Percussion duo.

Pro (d)uši
1. S Tebou
2. Milosti a Břemena
3. Jsi... (text Šárka Žilková)
4. Motiv z vln
5. Virtuální svět (text Jarmila Moosová)

Po koncertu je přichystáno posezení s občerstvením, na které jste též zváni. Buchty, pochutiny i pití je vítáno. ;)

Konkrétní místo koncertu: Husův sbor CČSH Hodonín, Dořákova 2070 /2

Zvěte i své přátele. ;)
Těšíme se na Vás!


Soustředění v Čejkovicích 31. 3. - 2. 4. 2017

Předešlý víkend měl pro naši kapelu nejen nášup zkoušek a nových hudebních zkušeností, ale též nám dopřál čas s přáteli, slunečné odpoledne mezi vinicemi a oficiální představení nahrávky Virtuální svět.

Středem našeho soustředění se stal minikoncert pro několik našich přátel. Díky němu jsme se přesvědčili, že jsme schopni bez problémů odehrát celý náš repertoár, se kterým můžeme beze strachu vyrazit na další koncerty - konkrétně na nejbližší v rámci festivalu SoulFly 2017, 6. května.

Věříme, že víkendové soustředění na faře v Čejkovicích bylo jedno z prvních v celé plejádě dalších. Snad budou další společné víkendy alespoň nejméně přínosné, jako právě tento.