Pro (d)uši - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pro (d)uši rock / Hodonín

„Dokončujeme další skladby“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Virtuální svět 151 ×
  • Jsi... (live) 168 ×
  • S Tebou 176 ×
  • Věřím 119 ×

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 290
Poslechnuto skladeb
614
Profil registrován
2.1.2017

Novinky

Plánování soustředění kapely Pro (d)uši

Upraveno:

Pro (d)uši

Prázdninový čas má většina studentů naplánovaný v podobném duchu - tábory, dovolené, fesťáky, koupáky a co zbyde - to si vynahradí na nějakou brigádu. Jelikož většina z našich členů taky ještě studuje, tak se naše prázdniny dost podobají průměru, až na 'pár' vyjímek. Těmi jsou zkoušky, soustředění, jeho příprava a investování svých nápadů do kapely a do nových skladeb.

Soustředění jsou pro nás muzikanty naprosto stěžejní - nacvičí se nové skladby, odehraje se koncertík, seznámíme se s novou vesničkou nebo městem a taky se mezi sebou víc poznáme a něco zažijem. Poslední soustředění bylo zážitky naprosto napráskáno. Proto plánujeme další a delší na konci právě započatých prázdnin. Rádi bychom se vydali do Žďáru nad Sázavou, otázkou je, jestli ještě vyjde veškeré zařizování ohledně ubytování a koncertu.

Hlavní lídr kapely právě obětuje hodiny svého času komponování a aranži nových skladeb. Chce to melancholickou chvíli, někdy pomůže tabulka čokolády (po cukrech to myslí líp), nebo sklenka něčeho lahodného k pití. Ale jak je možné psát, když není o čem? To si musí skladatel pokaždé najít. Je hodně věcí, o kterých je možné psát, i když se komponuje hudba beze slov. O silné vzpomínce, o blízkém člověku, zhudebnit lze i citát nebo dokonce stránka z oblíbené knížky, dopis. Stačí se vcítit do myšlenky a pokud přijdou city - pak už to píše samo, v opačném případě - nenapíše se nic. Skladby nejsou vajíčka, nevysedí se jen tak. A nebo možná jsou, protože naše slepice snášejí dost nepravidelně, někdy hojně, jindy nic.

Pokud nebudeme lenivý (a to my nejsme) pak si nás budete moct poslechnout na koncertě ve Žďáře a to s rozšířeným repertoárem, minimálně o dvě skladby. Pro nedočkavce pověsíme ukázky fláků předem na náš web.

Co víc si přát, než soustředění s hudební skupinou pod Zelenou horou a interpretování svých skladeb na podiu.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

laur


Bez profilu

já bych si ráda s někým zazpívala :D a něco se třeba i přiučila na nástroj
lauri171@centrum.cz

Zobrazit všechny názory »