Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Pod Černý vrch alternative-progressive / Praha

„The owls are not what they seem.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Nashledanou 399 ×
  • Andělé svatí- Semotam (2003) 813 ×
  • Holub- Měchožilovy písně lásky (1998) 1 377 ×
  • Nebajus ja- Semotam (2003) 835 ×
  • Ptáčci- Měchožilovy písně lásky (1998) 732 ×
Obrázek

Vydavatelství: Areca Multimedia

Album
Ženění

CD

2005

Ačkoli Pod černý vrch vydalo své první album "Měchožil zhoubný" v roce 1997 a "Ženění" je tak již pátým zápisem do kolonky diskografie, pro mě je novinka "křížence Hradišťanu, Apocalyptiky a Plastiků, popřípadě Čechomoru a Sex Pistols" (to jsem si nevymyslel já!) první zkušeností s jejich studiovým počinem.

PČV vědí, co chtějí a navíc i znají způsob, jak toho dosáhnout. Z nahrávky je sebejistota, s jakou kapela interpretuje originální hudební variace z pera baskytaristy Jiřího Kubíčka (výjimku tvoří skladba Viktorín, kterou složil bubeník Martin Rychta) na lidovou poezii, nepřeslechnutelná. Až se divím, že v době zvýšeného zájmu o world music, nikoho zatím nenapadlo protlačit PČV více na výsluní.

Anebo snad i napadlo, říkám si, pravda je ovšem taková, že PČV jsou pro publikum, které kupuje desky Čechomoru příliš divocí (mimochodem, podtitul alba Ženění: jak zakroutit folklóru krčkem je skutečně velice výstižný), příliš alternativně nepoddajní, příliš temní.