Mrtvej Brouk - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Mrtvej Brouk rock / Beroun-Centrum

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • VELKÝ VŮZ - ukázky z nového singlu
  • DALEKO JE K TOBĚ (Mach / Mach)
  • JINEJ SVĚT (Babel / Babel)
  • NOČNÍ STÍNY (Babel / Babel)
  • PLÁČ (Mach / Mach)
  • DŮKAZY (Mach / Mach)
  • NEZAPOMEŇ (Babel / Babel - Michal)
  • DOKUD JE ČAS (Mach - Babel / Mach)
  • KLENOTNÍK (Babel / Mach - Babel)
  • ZAJATÝ RÁJ (Babel / Mach)

Jedna obyčejná noc (28.)

(Upraveno: )

Čistě technické důvody nás přinutily znovu smíchat Vzteklýho psa. Tento remix snad už brzy najdete na albu Jedna obyčejná noc. Zatím se zdá, že úkol nebýt horší než na singlu náš Vzteklej pes bohatě splnil.

Bylo přijato zásadní rozhodnutí ohledně alba Jedna obyčejná noc. Ve své podstatě se dá označit jako "stop stav" - v praxi to znamená, že upouštíme od nahrávání dosud nezapočatých nahrávek a vydáme to, co je dosud nahráno. K rozhodnutí jsme dospěli vlivem různých okolností, mezi něž patří i současná situace, jež panuje nejen u nás, ale prakticky na celém světě. Zbývají nám tedy některé dokončovací práce na nahrávkách a též ne vždy snadný či rychlý proces přípravy obalu. Datum vydání alba se tím nicméně značně přiblížilo. 

Třetí singl z Přesčasu

(Upraveno: )

Jaroslav Babel a přátelé vydávají u MB Records třetí singl z chystaného alba Přesčas. Hlavní postavou je tentokrát zpěvák a kytarista hořovické folkové skupiny Trapas Michal Bernat, který se zhostil dvou písniček známých od George Harrisona - beatlesácké I Need You a sólové If Not For You, jejímž autoprem je Bob Dylan.

Na nahrávkách se kromě Jardy a Michala podílel Libor, který přispěl svými bicími a perkusemi. Klavírní sólo si pak v jedné z nahrávek střihl i Rudolf Babel.

Singl je samozřejmě k mání, případné zájemce je však nutno upozornit, že ve velmi limitovaném počtu. Na koho se tedy nyní nedostane, bude si muset počkat na album Přesčas, kde obě nahrávky rovněž budou. 

Jarda a Libor vydávají nový singl

(Upraveno: )

Broučí aktivity jsou střídány těmi přesčasovými, a to doslova: Jarda a Libor dokončují nahrávání alba Přesčas, momentálně tráví nejvíc času mixováním ve studiu Two-Cucumbers. K nahrávání alba přizval Jarda mnoho svých hudebních přátel, Libor mezi nimi pochopitelně nemůže chybět. 

První ukázky toho, co ve studiu vzniká, byly dostupné už počátkem roku 2019 na singlu Pokaždé. Dnes vychází další singl, nazvaný Neusínej. Obsahuje tři nahrávky, jednu z nich si můžete poslechnout na YouTube.

Singl tedy oficiálně vydává Jarda, abychom byli přesní. Ale už to tak nějak vyšlo, že na těchto třech písničkách se z Jardových přátel podílel pouze Libor. Jestli se letitou broučí souhru povedlo přenést i mimo Mrtvýho Brouka, to už posuďte sami. Chcete-li mít singl Neusínej doma, dejte nám o tom nějak vědět. O  jeho doručení už se postaráme.