Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Lokomotiva Planet heavy-power / Praha

„18.1.2019 Kamina Boat, Smíchovská náplavka 20,00“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Check Czech Che Guevara- Back Into The USSR (2016) 277 ×
 • Back Into The USSR- Back Into The USSR (2016) 326 ×
 • Nenaletíš- Back Into The USSR (2016) 192 ×
 • Vstávej- Má krev (2007) 55 ×
 • Pít- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 37 ×
 • Halelujah- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 39 ×
 • Ruská, česká...- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 15 ×
 • Dakota- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 15 ×
 • Pálí oči- Má krev (2007) 2 817 ×
 • Mít tak jen sílu- Back Into The USSR (2016) 145 ×
 • Kristýnka- Má krev (2007) 1 427 ×
 • Blues, whisky, Harley Davidson- Má krev (2007) 1 532 ×
 • Lžou- Má krev (2007) 812 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vláďa Dvořák- kytara, zpěv

Pavel Haniger -  baskytara, zpěv

Libor Hošek - bicí

 

Bio a historie

První plány na odlišně a syrověji znějící vlastní kapelu vznikly už v roce 94, kdy se chýlila ke konci spolupráce VLÁDI DVOŘÁKA se skupinou R-FORCE. Při nahrávání promo materialů skupiny DOROTA BB ve studiu SOLISKO došlo k domluvě na společném projektu mezi VLÁĎOU DVOŘÁKEM a ONDŘEJEM JEDLIČKOU, tehdejším baskytaristou DOROTA BB.

Zatím bezejmenný projekt byl odpočátku koncipován jako trio /kytara, basa, bicí/ s maximálním nárokem na využití hráčského a pěveckého potenciálu hudebníků se zřetelným důrazem na dravém a hutném projevu s výraznými melodickými zpěvovými linkami se striktně českými texty.Od počátku byla skupina ovlivněna tvorbou amerických PRIDE & GLORY /sólový projekt ZAKKA WYLDEA,  kytaristy OZZY OSBOURNA/, jejichž čitelný a aranžersky bohatý zvuk je zřetelně odlišoval od většiny barevně mnohavrstvých či nedůrazných konkurentů.

Prvním bubeníkem kapely se stal v roce 95 RADEK KLUČKA, který do té doby působil především v keltsko-irských skupinách kytaristy VÁCLAVA VESELÉHO /Dobrohošť, Irish Dew/. Krátce před počátkem nahrávání debutního CD alba přichází na místo bubeníka razantní DAVID LANDAUER (Merlin).

V r.1997 vychází první, eponymní  CD album "Lokomotiva PLANET"  pod vydavatelskou firmou PUKY RECORDS. V závěrečné písni zpívá mj i BOBBY HOUDA. Křest proběhl v Hard Rock Café, příznivé recenze vyšly ve většině hudebních periodik.

Koncem tisíciletí dochází k přerušení činnosti kapely, VLÁĎA DVOŘÁKA se proto podílí na  různých studiových projektech mj s PAVLEM GREGOREM na úspěšném společném autorském CD albu GREGOR & DVOŘÁK.

V r.2000 na místo bubeníka přichází JAN DIVIŠ (dříve metalový Virus), na basu hraje PAVEL TUČEK (Heebie-Jeebies). PAVEL TUČEK je v roce 2002 je nahrazen hudebně spřízněnějším baskytaristou  HONZOU POKORNÝM  (Rowdies, Easy Rider, Excelence).

Další  změna v obsazhení kapely proběhla v roce 2003 - za bicí usedá zpívající HONZA MARTINEK (First Choice aj).

V této sestavě nahrává skupina počátkem roku 2004 ve studiu SOLISKO čerstvé čtyřpísňové promo CD,jež je s úspěchem prezentováno na RADIU BEAT, ČR Plzeň aj., a předchází chystanému novému CD. Kapela se úspěšně představuje v médiích - rozhovory pro RADIO BEAT, ROCKSHOCK, ROCK'N'POP, atd. a koncertuje především v pražských klubech /KAIN, CLUB KINO, BATALLION, MAL.BESEDA/.

V r. 2007 vychází druhé oficiální CD album MÁ KREV , ještě předtím se však kapela loučí s baskytaristou HONZOU POKORNÝM, na jeho místo přichází ZDENÉK SOUKUP. V létě 2008 odchází bubeník HONZA MARTINEK a v říjnu za bicí usedá 20ti letý MICHAL PILOUŠEK (Black Spirit Rose, Crazy or high).

Letní měsíce jsou pro změny v kapele asi typické - ty roku 2011 jsou v kapele poslední pro ZDEŇKA SOUKUPA, se kterým se VLÁĎA DVOŘÁK po několikaměsíčních organizačních tahanicích loučí, ale odchází i MICHAL PILOUŠEK. 

Zatímco za bicími se rychle střídá MILAN SZANTO (Sada, DHC) s EDDIEM DŘÍZGOU (Dr.Triceratops aj), aby nakonec za bubny usedl JIRKA KANAJLO (Bublifuck), k baskytaře se do LOKOMOTIVY PLANET  po více než patnácti (!) letech vrací  "dobrý holub" ONDŘEJ JEDLIČKA  (Durman, Echt).

V této sestavě kapela natáčí svůj vůbec první oficiální videoklip  "Back Into The USSR", který předchází vydání stejnojmenného alba v samém závěru roku 2016. Už dlouho předtím však skupina opět řeší změny, JIRKA KANAJLO na jaře roku 2016 věší bubny na hřebík.

Na místě bubeníka se v průběhu léta 2016 bez výsledku střídají EDDIE DŘÍZGA a DAN DYK, se kterým v červenci skupina odehraje jediné vystoupení, a začátkem roku kapelu opouští  i ONDŘEJ JEDLIČKA.

Hledání nových členů na jaře 2017 aktualizuje rytmiku takto :  baskytara - PAVEL HANIGER (Havana Street) , bicí - LIBOR HOŠEK (Faustband, Starý prsty).