Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Lokomotiva Planet heavy-power / Praha

„Změna termínu Kamina Boat na 09.03.2018.....“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Check Czech Che Guevara- Back Into The USSR (2016) 297 ×
 • Back Into The USSR- Back Into The USSR (2016) 340 ×
 • Nenaletíš- Back Into The USSR (2016) 208 ×
 • Vstávej- Má krev (2007) 71 ×
 • Pít- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 49 ×
 • Halelujah- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 46 ×
 • Ruská, česká...- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 19 ×
 • Dakota- Lokomotiva ,,Planet" (1997) 17 ×
 • Pálí oči- Má krev (2007) 2 823 ×
 • Mít tak jen sílu- Back Into The USSR (2016) 147 ×
 • Kristýnka- Má krev (2007) 1 431 ×
 • Blues, whisky, Harley Davidson- Má krev (2007) 1 537 ×
 • Lžou- Má krev (2007) 816 ×

Novinky

...a recenze naší placky na irockshock.net...

Upraveno:

LOKOMOTIVA PLANET – Back Into The USSR
Vlastní náklad / 49:04

Kytarista a zpěvák Vláďa Dvořák a jeho parta Lokomotiva Planet přišli už na přelomu předloňského a loňského roku se třetím albem. Kapela existuje už od počátku devadesátých let, přičemž doprovodní muzikanti se kolem strojvůdce a nezmara Dvořáka střídají doslova jako na orloji; o tom svědčí skutečnost, že základy na desku položila kapela už v roce 2010, tehdy ve zcela odlišné sestavě.

Po několika personálních veletočích pak Dvořák celý materiál kompletně přehrál s baskytaristou Ondřejem Jedličkou (zakládající člen, který hrál už na prvním, eponymním albu) a bubeníkem Jiřím Kanajlem, a v této podobě vydal. Oba dva jsou ale v komplikované historii kapely rovněž minulostí. Kdo je obeznámen s tvorbou Vládi Dvořáka, který, ačkoliv se tomu brání, ze sebe zřejmě nikdy nesmaže punc českého Zakka Wyldea, nebude novým albem překvapen. Na to je Dvořákův skladatelský, riffový i sólový rukopis příliš charakteristický a opět je z něj nejvíc slyšet inspirace kytarovým mistrem, který dnes znovu hraje u Ozzyho Osbournea. Přesto je novinka v něčem jiná a nebojím se říci svěžejší, byť ani není v rámci stylu tak experimentální jako minulé album Má krev (2007). Není to jen zvukem, který je mnohem čistší, a to i přes to, že album bylo nahrané prakticky naživo a co nejsyrověji. Lokomotiva Planet zní na nahrávce sebejistě a uvěřitelně, drží se ostře hardrockových mantinelů, ve kterých si je nejjistější v kramflecích, přesto je ale paradoxně nejsilnější v momentech, kdy se z nich snaží trochu vymanit.

To platí například o písni Chci se jen ztratit s melancholickým oparem, Hoří nenávist, která ústředním riffem i náladou trochu upomíná na devadesátkové Deep Purple v období alba Battle Rages On, za zcela nejzdařilejší pak považuji pohodovou skladbičku Novota mi nevoní, ve které kapela nechá zatěžkané a ostře řezané riffy spát a pustí se do vod odlehčeného jižanského rocku, přesně tam, kde loví Lynyrd Skynyrd a podobní pardálové. Dokonce bych řekl, že kdyby se Dvořák a spol. v budoucnosti více pustili tímto směrem (a dál od Zakka), rozhodně by jim to prospělo. Naopak pro kapelu typické skladby jsou rychlejší Check Czech Che Guevara, která má oproti anglickému názvu český text, 'sabbathovský' Žhář a úvodní Back Into The USSR, která připomíná slavnější skladbu Paula McCartneyho skutečně jen názvem: zajímavý text plný chytrých jinotajů, napsaný před několika lety, se dnes ukazuje jako mrazivě prorocký. Úplně odlišnou kapitolou je coververze dávno neexistující klubové legendy Dorota B. B. Zlatý voči, která je i přes celkově tvrdší vyznění zpracovaná s velkou pokorou k originálu – Lokomotiva Planet se s touto poklonou vypořádala s velkou ctí.

Album uzavírají dvě čistě akustické skladby – Mít jen tak sílu Podzim, jejichž vyznění má zřejmě napodobovat feeling Zakkova alba Book Of Shadows. Tak či onak, obě písně patří spíše k těm méně zapamatovatelným, a to i přesto, že na obou minulých albech Lokomotivy Planet patřily pomalé balady k těm silnějším momentům. I přes leckde stereotypní a opakující se aranže a také všudypřítomný duch Zakka Wyldea se jedná o album v kontextu české hardrockové tvorby silně nadprůměrné.

minimum 1, maximum 5 Jan Martinek


Zobrazit všechny novinky »

Nejbližší koncert

Zobrazit všechny koncerty »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Videa

Zobrazit všechna videa »

Poslední názory

Jesus Uruguay cavallery


Bez profilu

hezky se to poslouchá - a to jsem po tahu,Vláďo...Zdravím celej band...Čao.

john777


Bez profilu

Zdravím rockery. Prý se ukážete v sobotu v Prachaticích v puvodní (předešlé )ssestavě jako překvápko na křtu Lucky brew, tak si toho Ozzyho? zase rad poslechnu.HARDROCK FOREWER!

kozel81

Ahoj, jsem rád, že máte konečně bubeníka, líbí se mi vaše pecky a Vláďa Dvořák je prostě tavič! A´t se vám daří:-)

Zobrazit všechny názory »