Hrnec - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hrnec 40 let / Horní Benešov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Hrnec si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Maďarsko aneb Dodávkou na konec světa a zpět

Je úterý a já se dokopal k tomu, že napíšu něco málo zážitků z naší cesty po maďarské zemi.

Plán cesty byl jasný. V pátek ráno vyrazit v 10,00 z Ostravy a dorazit do města Szolnok  co možná nejdříve. Osádka vozu byla jasná. Řidič Kamil "Burzumovič" Tranzitof von Bacon, Hrnec, Hanka, Mira, Novajda, Radúz, Siki, Dušan,  David zvaný Levák Bob a Olaf Medvědson.

Ač to nikdo nečekal, tak i přes drobné potíže s parkováním u Tančírny, jsme vyrazili přesně. V 10,00 se odpoutává naše vesmírné vozidlo a s řinčením Negury z repráků valíme, co to dá. Venku kosa jak z nosa, a tak si dáváme pro zahřátí několik doušků domácí pálenky. Tož dobrá je. Já tradičně sedím v první řadě, hubu nezavřu, Hanka mě okřikuje, že ji z toho bolí uši, Kamil se směje, zesiluje si oblíbenou písničku, vzadu vládne taky veselá nálada a kilometry se krátí... Ještě jsem zapomněl. Jel s námi i Miroslav z GPS:))))

Kilometry běží a my se přiblížili k hranicím se Slovenskem. A najednou sníh. Ptám se Kamila, jestli má zimní pneumatiky, a ten jen v klidu odpoví: "Ne, ale mám nové letní." Hned jsem byl klidnější...:))) Ale naštěstí je brzy opět nížina a s ní jen déšť a bláto. A máme tady Maďarsko. Čas je neúprosný, ale zatím stíháme, radujeme se...

Kamil si pouští nějakou elektroniku. Vím, že je tam slovo Kraft, ale více si nepamatuji, protože jsem se tak chlamal jeho tanečním kreacím za volantem, že se to vážně nedalo...

Ovšem najednou, co to vidíme? Kolona? Hmm.... A je to tady... Havárka na dálnici a 10 km jedeme hodinu.. Když se vymotáme z dopravní nehody, tak je zácpa v Budapešti... Co se to k sakru děje? Čas se krátí a všichni jsou mírně nervózní... Ještě 150 km... Jedeme, jedeme a najednou je to jen 99 km. V tom Kamil prohlásí: "Jak je to pod 100, tak je to pohoda." Hanka se usměje, přitaká, zamžourá a usne:)) Klasika:)) V Szolnoku jsme v 19,00. Pohoda. Miroslav zahlásil cíl a u cíle nás čeká náš průvodce Belo.

Belo, postarší chlapík a organizátor, nás přivádí do klubu. Respektive předsálí. Tam potkávám Tomáše Kočka, který tady s kapelou hrál včera a dnes se na nás jako správný producent přišel podívat. Po přátelském poplácání mě odchytává kytarista místní kapely October, která hrála s námi. Ufff, angličtina je prevít, ale zvládl jsem to... Jdu se mrknout do sálu. Účast lidí nic moc, ale jinak super. V šatně nás čeká nápis: " Vítejte, SSOGE, a nekuřte zde prosím." Nebojte kolegáčci. U nás nikdo nekouří:))  V šatně je moc piva a vína... Uff, to bude večírek. Ale teď nás Belo vyzval k odchodu na večeři.

Sedíme v malé hospůdce, nosí se řízky kuřecí a vepřové. Pro Dušana květák a sýr. Je to žrádlo, panečku. Fakt hodně dobrý řízek. Kecáme anglicko-rusko-maďarsko-česky. Pijeme pálenku. Tomáš, který byl s námi, vyprávěl holkám jeden strašidelný příběh za druhým... Hanka jen vykřikuje: "Hrnec, ty vole.. ještěže jsi to neslyšel, by ses posral strachy!":)) No, je vidět, že mě zná... Belo poručil rundu pálenky. Dojídáme, dopíjíme a vyrážime... Rychlá zvukovka, drobné technické problémy, ale už hrajeme... Lidi se baví, zvuk je dobrý, koncert se daří... Téměř bez chyb, to je výkon. Poslední kus a je to. Hodinka i s plným žaludkem utekla jako voda:) Balíme a jdeme do šatny. A začíná první mejdan víkendu. Pivo, víno, slivovice... Cože, joint? No, je pravda, že jsem se ještě venku podívat nebyl:)))) Po několika hodinách se odebíráme na hotel. Afterparty pokračuje. Všichni se báječně baví. Vodní dýmka frčí na plné obrátky, vtipy, zážitky... A najednou jsou tři hodiny. Asi půjdeme spát:))

Ráno je pro některé dobré, pro některé (Duša s Mirou) už krutější. Já vstal tradičně první a v 7,49 se šel koupat. Vzbudil jsem Hanku a ta mě proklela, protože budíček byl až v 8,50:)) "Pšššš..." Říkal jsem. "Jdu se projít po hotelu." To by člověk nevěřil, jak může malá rybka (kterou jsem pozoroval v akvárku na patře) vykonat velkou potřebu:))

Snídaně je parádní. Stoly plné jídla, pití... I medvěd se najedl:) Na druhý koncert, který je někde u Rumunských hranic, vyjíždíme až v 16,30, a protože asi 50 m od hotelu jsou termální lázně, nemůže následovat nic jiného než.... hurááááááááááááááááááááá:))))) Kluci jdou na termály, holky se vydaly na průzkum města. Ve městě prý bylo super... Na termálech taktéž. Venku 10 stupňů, voda 38:) Co více si přát? A když bylo moc horko, vedle byl krytý bazén. Luxus. Za 90,- pohoda:)))

Cesta na druhý koncert byla dlouhá. Pro změnu opět havárka. Potom uzemí lesní zvěřě a konečně Miroslav zahlásil cíl. Malý klub, vedle velká vodárna. Opět nachystané jídlo. Nacpeme si břicha... Zvučíme.. V klubu zatím nikdo není... Ovšem po první skladbě se zaplnil... Lidi se bavili, bylo to fajn.. Docela UG, ale pohoda... Škoda jen, že tak málo lidí tam umělo anglicky.... Cesta zpět utekla kupodivu rychleji... Na pokoji probíhá opět pařba. Petra s Hankou se tentokrát neúčastní... Ve 3,00 se všichni domlouváme, že ráno v 8,00 je nástup na termály. Zavřu oči a..... 8,00.. Sakra:))) Ale musím říct, že to stálo za to... Hodinka v termálech, k nezaplacení:)))) Snídaně opět luxus:)) Po snídani balíme, loučíme se s Belou a razíme zpět.

Všichni sedí, mávají, Kamil troubí... pohoda... zatím...

Při výjezdu z města jsme se zamotali, Miroslav nás navedl do zákazu vjezdu a hlídka čabajkové policie nás pokutuje... Kamil je nejdříve vyděšen z částky 5000, ale po zjištění, že jde o forinty a  že to zaplatí pořadatel akce, sedá do auta a nechává se navigovat policisty k Tescu, kde chceme koupit pár věcí. U Tesca nás obtěžuje nějaká jehovistka či co, tak jí vysvětlujeme, že Satan je náš pán, metal, že se neptá a tu krávu, která je na obrázku, jsme měli k obědu:)) Pochopila... Ale asi na nás snesla momentální kletbu, protože když jsem otevřel dveře auta, vyletěla ven složenka na pokutu. Ještěže je Kamil sprinter a dal si pěkně 200 m sprint:)

Cesta domů byla v poho, spalo se, blblo se, medvěd vyváděl, tancoval, flekoval... Doma nás čekala sněhová nadílka...

Přátelská rozloučení, v očích smutek muzikanta, který se vrací z koncertu a rád by zažil další, nešel skrýt. Teď dlouho nic nebude. Budeme makat na desce, aby v březnu byla venku... Držte nám palce:))

Ale bylo moooooc fajně... Na pár fotek můžete mrknout v galerii...

 

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Dark Gray

Ahoj.Krnovská metalová kapela Dark Gray Tě zve k poslechu našich nových skladeb.Napiš prosím názor,případně se přidej k našim fanouškům.Díky.Dark Gray.

Silent Stream Of Godless Elegy

Ahoj, za SSOGE tě zveme na některou ze čtyř zastávek folk metalového festivalu SAMHAINFEST!

Česká část proběhne v sestavě:

Silent Stream Of Godless Elegy (CZ, ethno-metal)
Abinchova (Švýcarsko, folk metal)
Percival Schuttenbach (Polsko, new wave of Polish heavy folk)

v pátek 21.09.2012 v Plzni (Pod Lampou) a v sobotu 22.09.2012 v Praze (Rock Café).
http://www.facebook.com/events/39370872…
http://www.facebook.com/events/24602405…


Moravská část pak o týden později v sestavě:

Arkona (Rusko, pagan folk metal)
Dalriada (Maďarsko, folk metal)
Silent Stream Of Godless Elegy (CZ, ethno-metal)
Virrasztók (Maďarsko, folk metal)
Illuminandi (Polsko, folk metal)
Cruadalach (CZ, folk metal)
Darkest Era (Irsko, celtic folk metal)

ve čtvrtek 27.09.2012 v Ostravě (Barrák) a v pátek 28.09.2012 v Brně (Favál).
http://www.facebook.com/events/18247763…
http://www.facebook.com/events/39534109…
..

Šolmes dětem

Hurá děti neb jedna kostra, dvě kostry - zazpívej si s Martinkou Fišerovou a se Šolmesem :) A pokud máš poblíž nějaké dítka, nezapomeň na ně... Nebo si pust do obrovských beden náš ignuovský youtube: http://www.youtube.com/user/maroslav… … Zdraví Ignuové. Také můžeš navštívit naše stránky: www.ignu.cz a nebo si rovnou pustit naše žůžo radio Ignu: http://www.ignu.cz/radiomp3/radio.php ......

Zobrazit všechny názory