Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dying Passion progressive-rock / Šumperk

„4.4. Darkside Of Moravia - Brno - Eleven Club“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Black Threads- Black Threads (2016) 1 126 ×
 • My Best Friend- Amplify (2012) 3 779 ×
 • Muse Of Mundane Days- Absorb (2009) 3 725 ×
 • Fear of a Blank Planet (Porcupine Tree cover) 5 356 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Ci to husicky (featuring Eliska Jelínková)- Amplify (2012) 767 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Pray- Black Threads (2016) 825 ×
 • Island Song- Black Threads (2016) 460 ×
 • What Do You Want?- Black Threads (2016) 543 ×
 • Forgiveness- Black Threads (2016) 402 ×
 • Ordinary- Transient (2013) 1 357 ×
 • Vertical Edge- Transient (2013) 2 047 ×
 • Tremor- Transient (2013) 1 137 ×
 • Enlightenment (Goodbye Wasted Life)- Transient (2013) 717 ×
 • Him Faraway - LIVE - Ambient Version 300 ×
 • Severance - LIVE - Ambient Version 263 ×
 • Path to the Land of Visions- Amplify (2012) 2 340 ×
 • Surveillance- Absorb (2009) 3 218 ×
 • I Like Noise- Absorb (2009) 5 157 ×
 • Give- Absorb (2009) 3 408 ×
 • Born On The Fourth Of July- Relief (2007) 356 ×
 • Do You Want To Fly?- Sweet Disillusions (2004) 1 134 ×
 • Pray- Black Threads (2016) 325 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

DYING PASSION jsou svébytnou a originální kapelou. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. Velkou devizou kapely je výrazný alt Zuzany Jelínkové, melancholické, rozmáchlé melodie a z původního gothic/doom metalového základu expandují do mnoha směrů, barev i výrazů,  přitom si ponechali stále „to své“. Postupem času kapela získala civilnější a rockovější projev a přitom neztratila  nic ze svého charisma a atmosféry. Vytvořili si vlastní styl, který už nemá smysl vytyčovat nějakými škatulkami.  Atmosférický emotivní rock či metal,  dokáže znít křehce i pompézně a pojmout do sebe velkou škálu vlivů.

Bio a historie

DYING PASSION jsou:

ZUZA zpěv | STANDA kytara 

HONZA basa  | JENDA bicí

 

1999 "No Time"

Lidé si povšimli uskupení Dying Passion po vydání prvního dema "No Time" (Bez času) v lednu 1999. Demo bylo řádně pokřtěno na premiérové "Ultra Doom Party" v klubu Rafanda v Zábřehu na Moravě. Akce se později stává periodickou díky velké návštěvnosti a úspěchu u publika. Kromě velmi pozitivních recenzí v tisku se kapele dostává výborných reakcí také od fanoušků. Ve stejném roce kapela zkouší štěstí také v několika vyhledávacích soutěží pro mladé začínající talenty, v anketách různých rockových periodik se umístili Dying Passion na předních místech v rubrice Objev roku.

2000 "Secretly"

Dying Passion podepisují smlouvu na svou první desku "Secretly" (Potají) rovnou se dvěma nezávislými vydavatelstvími Metal Breath Production a Epidemie Records. CD vychází 5.května 2000. Hudba DYING PASSION se rozrůstá o další nástroj - housle, které ve spojení s flétnou evokují středověkou až lehce folkovou atmosféru. Objevují se na festivalech Rock For People, Brutal Assault či Metal Breath Tour. Koncem roku 2000 přichází nový basák Standa "Vjacki" Pavlík. Nejvýraznějšími koncerty jistě bylo také předskakování holandským The Gathering v Praze v roce 2001 a také velmi úspěšný čtyřkoncert v pražské Akropoli společně s Forgotten Silence, Silent Stream Of Godless Elegy a Demimonde.

2002 "Voyage"

Hledání vlastní tváře a překročení stylových hranic posunuje tvorbu kapely více do progresivního rocku. V březnu 2002 začínají ve studiu Hacienda, za asistence Miloše "Dodo" Doležala, nahrávat druhé album "Voyage" (Cesta, plavba). Stylově zůstává ve vlivu gothic a doom metalu, ale naleznete zde také prvky ambient, blues, trip rocku s hojným užitím široké palety klasických nástrojů jako flétna, klavír, housle a violoncello, které velmi pěkně podbarvují vibrující kytary. CD vyšlo na Metal Breath v květnu 2002. Japonská verze Voyage vyšla u Black Wind Records (RIP) v dubnu 2003.

V létě 2003, po odchodu flétnistky Veroniky, zůstává kapela v pěti členech, odehrají velký počet tuzemských i slovenských koncertů a festivalů jako TRUTNOV open-air, Noc plná hvězd, Redblack fest, Beseda u Bigbítu, Brutal Assault, Allmetal fest, Noc temného rocku, Bizzare fest, Dark Side Of Moravia, včetně pozdně letního miniturné Metal Breath Tour. Videoklip skladby "Hot Breath of Night" sporadicky vysílá hudební TV "Óčko". Na konci roku 2003 přichází do kapely čerstvá krev, klávesák Laďa Špička alias Aladar.

2004 "Sweet Disillusions"

V tomto roce se udály významné události jak pro kapelu, tak především v soukromém životě. Zpěvačce Zuzaně a kytaristovi Standovi se narodil první potomek, dcera Eliška. Ještě před tím, v dubnu 2004 se Dying Passion uzavírají do studia ŠOPA v Lipově, kde pod vedením Standy Valáška nahrávají svoje třetí album "Sweet Disillusions" (Sladké rozčarování). Členové chtěli opět zkusit něco nového, nebáli se oprostit od vyšlapaných postupů “doom” a vůbec “metalu”. Album je daleko více různorodé, plné emotivních rockových skladeb v současném zvuku, objeví se i dechové nástroje jako trumpeta, klarinet a saxofon, které dodávají některým skladbám prvky jazzu, kabaretu a blues. Video vzniklo k úvodní skladbě "Song Of Liberty".

Sweet Disillusions vyšlo v říjnu 2004 u Metal Breath. Limitovaná verze 300 ks digipack vychází současně pod hlavičkou Epidemie Records. S vydáním alba Dying Passion vyráží na české turné s kapelami Dusk (Pákistán), Dark Gamballe a Bethrayer; v dubnu 2005 předskakují v Praze žánrovou veličinu, britskou kapelu Anathema. V roce 2006 se představili na velkých tuzemských festivalech, řádně promíchali sestavu a současně vzniká materiál pro další album.

2007 "Relief"

Na jaře 2007 v lipovském studiu ŠOPA opět v produkci Standy Valáška vzniká už čtvrté aktuální album s názvem "Relief", které vychází v květnu 2007 u Redblack Productions. Kritikou vskutku kladně přijaté dílko navazuje na předešlé album a míchá všechny prvky melodické a progresivní rockové hudby. Současně vyráží s kapelou Sad Harmony na koncertní šňůru Sleepwalking Tour po česko-slovenských klubech, na podzim se objevují na čtyřech koncertech s němckou kapelou DIE HAPPY. Album Relief získává skvělá hodnocení, Akademií populární hudby Anděl Allianz 2007 nominovaná v kategorii Hard & heavy a  2. místo v hudební anketě Břitva.                                                                                                   

2009 "Absorb"

Kapela se na své páté desce vydala progresivnějším směrem, vsadila na hutné kytary a zadumanou, vesměs neveselou atmosféru. „Zuzka se sebe tentokrát vydala absolutně všechno, nikdy jsme ji ještě neviděli tak ponořenou do tvorby a vyčerpanou,“ uvádí kapela, která se v jedné ze svých skladeb nechala inspirovat také šokující „kuřimskou kauzou“. Do aktuální tvorby Dying Passion absorbují nové obsahy, ale stále zůstávají především sví. Jestliže se po vydání minulé desky psalo, že mají všechna esa v rukávě, na novince tato esa dokázali ještě lépe zužitkovat ve své hře. Album zároveň drží i více pohromadě, což je dáno zejména výtečnou souhrou personálně obměněné sestavy. 

Součástí nového CD je také dárkové DVD z koncertu konaného u příležitosti 10. narozenin Dying Passion konaných 16. ledna 2009 v brněnském klubu Faval Music Circus, které mimo záznam tohoto vystoupení obsahuje také videoklipy ke skladbám Words, Innocent, Song Of Liberty a Fear Of A Blank Planet (cover Porcupine Tree) a další materiály. Na stejném místě pak kapela společně se svými hosty Nil, Shatoon a Egotrip pokřtí 5. prosince své album „Absorb.

Za desku Absorb kapela získává 1. místo desky roku a dvd roku 2009 v anketě Břitva a nominaci na Anděla v kategorii hard &heavy. Objevují se na festivalech v Česku, Slovensku a Polsku. Předskakují kapelám The Gathering, Europe a Evanescene.

                                                         2012 "Amplify"

Kapela nahrává opět ve studiu Šopa svou šestou studiovou desku, kterou vydává 7.května pod hlavičkou Epidemie Records. Album je oděno do krásného, ručně číslovaného digipacku v limitované edici 300kusů.  Společně s brněnskou kapelou Forgotten Silence se vydává na turné " La Grande Amplify".  Vystupují na festivalech Masters of Rock, Brutal Assault aj.

Uhrančivé, sálající tajuplnou atmosférou i skladatelským umem. Náladotvorné a mysteriózní jako labyrint, v němž je možné se ztratit a slastně bloudit několik dní, aniž se posluchač musí obávat toho, že nenajde cestu ven. Ponořte se do očistného smutku.

Jindřich Göth - Lidové noviny

                                                          2013 "Transient"

V pochmurné atmosféře listopadu 2013 vychází již sedmé řadové album Dying Passion s názvem Transient a to pod hlavičkou vydavatelství Epidemie Records. Kapela tentokrát pojala celou desku koncepčně. Vypráví příběh o chtíči provázeném špatnými rozhodnutími, které vedou k bolesti a zatracení, příběh o zahozených šancích a dočasném uspokojení. Některé cesty už nevedou zpět a toto album je o tom, jaké to je vybrat si tu špatnou. 

Písně se nesou ve velmi emotivním přednesu, který deklamuje samotný příběh a nenechá vaši mysl klidnou. Přes hodinu hrající album nese 14 tracků v digipkovém balení a 12-ti stránkovým bookletem. Album vychází v limitované edici 300kusů. K samotnému vydání se také natočil animovaný  klip k songu "Vertical Edge", který Vás vnese do děje celé desky. Kapela vyráží na turné po Česku, Finsku a Německu.

                                                          2016 "Black Threads"

Každému z nás se už někdy stalo, že myslí na nějakou písničku, přehrává si ji v duši a najednou - ji někdo nahlas zpívá, až to s námi trhne překvapením. Nebo když člověk hledá slovo, kterým by vystihl myšlenku, která se mu právě zrodila v hlavě, a v tom ji řekne někdo úplně jiný, jakoby se napojil na naši mysl nějakým neviditelným datovým kabelem. Ať chceme nebo ne, jsme spojeni a propojeni. Nad celým tímto naším světem se nachází pavučina černých vláken, kterými běží naše myšlenky, pocity, bolest, radost i tužby úplně stejně, jako když do pavučiny skutečné vlétne moucha, spadne kapka vody, nebo se do ní opře vítr. Je černá nikoliv proto, že by snad ona barva měla vystihovat špatné, ale proto, že naše prostředky jak to popsat jsou velmi omezené. Stejně jako v případě temné hmoty, což je termín pro něco, co z té největší části tvoří náš vesmír, tedy i nás samotné a my nemáme ani zdání, co to vlastně je. A vlastně je to tak i s hudbou samotnou. Není, a přesto nás dokáže nést vysoko a daleko, být nám mostem nad rozbouřenými vodami, klidným přístavem mysli, dávat nám křídla i způsobit lásku. A proto buďme v případě našich myšlenek obezřetní a vyvarujme se těch zlých, negativních a destruktivních. Protože nevíme, co se s nimi na druhém konci vlákna může stát. A stejně jako se vším, platí jedno, co dáš to i dostaneš. Tedy dávejme a dostávejme jen dobré. O tomhle a o pocitech, které z toho plynou, je toto CD.

Nahrávání a mix proběhl ve Spacosh Studio pod vedením Martina Spacoshe a o mastering se postaral Matouš Godík. Texty napsal Miroslav Václavek a obal alba ztvárnil Petr Štefek.

Album Black Threads vychází 19. prosince 2016 pod hlavičkou Epidemie Records v digipakovém balení s 12ti stránkovým bookletem. Křest alba je naplánován v šumperském H-clubu na tradiční akci “Mezi Svátky”. Následuje česko-slovenské turné společně s Heiden a Somnus Aeternus.