Downbelow - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Downbelow indie-rock / Frýdek-Místek

„On AIR“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • The Meaning Of It (Other World 2012) 3 872 ×
  • Running (Other World 2012) 4 293 ×
  • Other World (Other World 2012) 3 040 ×
  • Voices (Other World 2012) 2 778 ×
  • The House Full Of Enemies (Roadside Traveler 2011) 3 144 ×
  • Street Seeker (Roadside Traveler 2011) 2 717 ×
  • Midnight Dance (Roadside Traveler 2011) 1 582 ×
  • Roadside Traveler (Roadside Traveler 2011) 1 977 ×
  • Lost Name (Roadside Traveler 2011) 1 401 ×
  • Hundred Miles (Roadside Traveler 2011) 1 669 ×

Bandzone.cz Tip týdne

28. prosince 2015

Fanoušci: 205

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
5
Návštěv celkem
60 973
Poslechnuto skladeb
30 516
Profil registrován
14.2.2007

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Frýdecko-místecká kytarovka Downbelow připravila po loňském debutu Roadside Traveler  nový materiál. EP „Other World“ je plné temných zvuků a naléhavých refrénů, ve kterých Downbelow vyprávějí příběhy o lásce, smíření i nenaplněné svobodě. Ponurou atmosféru dotvářejí vokály přizvaných hostů Jaromíra 99 (Priessnitz, Umakart) a kapely Niceland. Nahrávku produkoval Amák Golden (Night, ex-Sunshine).

Kapela je pověstná svým multimediálním přesahem. Koncerty doprovází projekce a fiktivní příběhy na plátně, které mohou fanoušci spoluvytvářet prostřednictvím webu a facebooku kapely. Singl Running, který předcházel oficiálnímu vydání EP Other World, se stačil úspěšně etablovat v nezávislých radiích.

 „Když hráli Downbelow v Olomouci před Priessnitz, poslouchal jsem jejich muziku ze zákulisí. Napadlo mě, že by se tam hodily doprovodné vokály, takové plochy v pozadí. A tak jsem po koncertě řekl klukům, ať se při dalším nahrávání ozvou a něco zkusíme,“ říká o spolupráci s Downbelow Jaromír 99. Během natáčení EP Other World Jaromír 99 zrovna intenzivně zkoušel s Václavem Neckářem jeho nový koncertní program, ale přesto si našel čas a svým nezaměnitelným vokálem dal písni The Meaning Of It jedinečnou atmosféru.

„Chtěli jsme udělat veselou nahrávku, ale neklaplo to.  Bude to asi tím, že podzim v sobě nosíme celý rok. Utíkáme do svých světů, plných černých krajin a rozmazaných nálad."