Čtvrt na smrt - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Čtvrt na smrt alternative-punk / Praha

„"Držím Ti pěsti" - ukázky v playlistu, odkazy pod“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Čtvrt na smrt - Držím Ti pěsti

Upraveno:
STALO SE
Už je to skoro rok, co jsme se vydali do nahrávacího studia Aluna za Kamilem Dandou a začali jsme nahrávat album "Držím Ti pěsti".

Dohromady jsme v útulném prostředí prošpikovaném špičkovou zvukovou technikou strávili skoro měsíc a dali si záležet na každém detailu.

S odstupem času bychom nic neměnili, s výsledkem jsme opravdu spokojeni a to je u hudební nahrávky malý zázrak.

Zde na BZ si můžete pustit úvodní dvě skladby z desky tak, jak jsme to zamýšleli a taky "Taxemiwoo" s textem Jiřího Charváta a cellem Keishira Mikawy.

A co vy - líbí se vám naše debutové album? Máte oblíbenou písničku?

"Držím Ti pěsti" na:

PODHOUBÍ

Upraveno:

Podhoubí je akce pro všechny začínající umělce, kterou oraganizujeme každý druhý čtvrtek od 04.06.2020 ve Storm Street na Tachovském náměstí.

Událost tady.SEMTAMSETOSEMELE

Sem tam se to semele tak, že tři roky připravujete desku, abyste ji pak měsíc před finišem předběhli vydáním spontánního épíčka, jehož početí bylo naprosto neplánované.
Celé EP můžete streamovat, či zakoupit tady: https://ctvrtnasmrt.bandcamp.com/releases

1. Semtamsetosemele
2. Onosamo
3. Vlci nespí
4. Odpočítávám
5. Něco tu chybí

Původně jsme chtěli jenom zkoušet s cellistou Keiem a natočit titulní skladbu, která vznikla ten samý víkend. Ale mikrofony jsme nechali zapnuté během celé zkoušky, takže posíláme dál všechny naše nové písně a jeden bonus.

Protože jsme to svépomocí nahrávali na první dobrou a Kei s námi většinu skladeb hrál vůbec poprvé, není to dokonalé. Ale co je, že?

PS: Nebojte, s vydáním studiové desky tohle EP vůbec nesouvisí - to běží podle plánu a "Držím ti pěsti" bude v přehrávačích těch, co o stojí, už koncem května.


Čtvrt na smrt - alt-rockové trio a album už se veze

Upraveno:

Aktuální přehled nadcházejícíh koncertů najdete na našem webu:

Ctvrtnasmrt.cz

CO TA BRENDA?

První vlaštovka z připravovaného alba vlastně není vlaštovkou z připravovaného alba. Brenda se nám tam totiž nejspíš nevejde. Nahrané je to dohromady a není to smíchané, přesto nám ten syrovej zvuk dělá takovou radost, že jsme se o ni chtěli podělit. 

KE KOSMONAUTOVI: 

Písničku jsem napsal nejspíš už před dvěma roky v Řecku a celkem často ji tahám z klobouku na akustickejch koncetech a během hraní v tunelu pod Vítkovem.

Za nějakýho zasraně studenýho večera jsem to potom takhle spatlal dohromady s MIDI bubnama a všechny elektrický kytary jsou nahraný na moji (teď už bohužel bývalou) akustiku. Bylo to myšleno pro kapelu Airbag, kde zpívám a hraju na trumpetu, ale kluci se různě rozvádí, dokončujou práva apod., tedy válelo se mi to na disku moc dlouho a teď jsem to dal sem.

BOOKING


Od června 2019 jsme k dispozici jako kapela. Podmínky vystoupení v doprovodu rytmické sekce jsou stejně jako pro moje sólo koncerty individuální.

Pro představu - s benefičními, vzdělávacími, aktivistickými a jinými projekty, které shledám užitečnými, se v rámci sólo koncertu rád popasuji bez nároku na honorář. Klasické hodinové vystoupení celé kapely pak vyjde přibližně na tři až čtyři tisíce.
Vše je ale o domluvě, takže můžete zavolat na +420 728 489 250 , nebo poslat email a společně vymyslíme optimální řešení.


ALBUM

Teď, když jsem začal pravidelně hrát se Sejfem (bicí) a Žvejkem (basa), je tak nějak logický, že to nakonec bude úplně jinak, než jak jsem si to maloval doteď. 

Bude to mnohem lepší.

V prosinci jsme nahráli všechny písničky, který bychom na albu rádi měli, pěkně dohromady, ve studiu Aluna. Termín finálního mixu je druhej tejden v Březnu, takže je to za rohem!

Jestli si chcete tenhle opus rezervovat v předstihu, sledujte Facebook, kde co nevidět něco vypukne.