Čtvrt na smrt - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Čtvrt na smrt alternative-punk / Praha

„"Držím Ti pěsti" - ukázky v playlistu, odkazy pod“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Autentickej alternative-rock/folk-punk s texty předních českých slam poetry performerů. Akusticky, nebo za doprovodu dunivé rytmické sekce.

Hudba a texty: Jan Vacík aka Čtvrt na smrt
Texty: Jiří Charvát

Bio a historie

Není kam spěchat. Všechno už se stalo.
ÚVOD
Pravidelně chodím hrát do žižkovskýho tunelu, vystupuju v nazvučených klubech i na festivalech, ale skvěle se cejtim taky v kavárnách a miniklubech pro pár desítek lidí, kde se můžu vykašlat na mikrofon. Hraju výhradně vlastní autorskou tvorbu - ať už jsem autorem hudby, textu, nebo obojího.
BOOKING
Od června 2019 jsme k dispozici jako kapela. Podmínky vystoupení v doprovodu rytmické sekce jsou stejně jako pro moje sólo koncerty individuální.
Pro představu - s benefičními, vzdělávacími, aktivistickými a jinými projekty, které shledám užitečnými, se v rámci sólo koncertu rád popasuji bez nároku na honorář. Klasické hodinové vystoupení celé kapely pak vyjde přibližně na tři až čtyři tisíce.
V každém případě mi můžete zavolat na +420 728 489 250 , nebo poslat email (ctvrtnasmrt@gmail.com) a společně vymyslíme optimální řešení.
KECY
Od roku 2009 skládám hudbu na texty svého oblíbeného současného básníka a neexistujícího kamaráda Jiřího Charváta. Ještě delší dobu mám jinýho kamaráda - celý hudební tažení začalo v roce 2009 mojí a Švédovo neschopností napsat rychle velký množství textů pro naší v ten moment vzniklou punk-rockovou skupinu Airbag, který by nebyly úplně debilní. Měli jsme 3 dny před prvním koncertem, hodinu prostor a repertoár o dvou kusech a zásadně jsme nechtěli hrát covery. Hráli jsme jeden. Naše spolupráce po letech vyvrcholila písní Symptomatická, jejíž text Jirka ušil na míru pro desku “V dvaceti seš nesmrtelnej (2012)”.
Od té doby tak nějak automaticky beru do ruky kytaru pokaždé, když se na jeho webu objeví nový svébytný kus poezie. K těmhle písním na pódiu přihazuju další vlastní texty a akusticky některý songy Airbagu. Celý to zní jako spatlanina folku, punku, popíčku a undergroundu... Zn.: Akusticky nutně neznamená potichu.

Honza aka Čtvrt na smrt