Roman Ravin a Swayambhu - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Roman Ravin a Swayambhu ethno-alternative / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Zlatá brána 191 ×
  • Útočiště a Úsměv 327 ×
  • Mongolalia 265 ×
  • Král vjemů 227 ×
  • Cesta zvuku 198 ×
  • Tudydál 162 ×

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
2 877
Poslechnuto skladeb
1 370
Profil registrován
29.9.2014

Novinky

Roman Ravin a Swayambhu + hosté na Leitnerce

Upraveno:

Přátelé alikvotní hudby!

Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" letos poprvé vystoupí v Brně na samostatném koncertu v úterý 26. dubna v klubu Leitnerka. Skupina používá spoustu alikvotních nástrojů (tibetské mísy, didgeridoo, vodní buben, dračinely a další...) a hraje šamanské etno s prvky podporujícími meditaci. Vydala už 2 CD (Kouzlo zvuku 2009 a Cesta zvuku 2015) a na svém koncertě na Leitnerce nabídne i bonus v podobě nového projektu, ve kterém Ondřej Vala a Roman Ravin propojují zvuk spacedrumů s hlasem a dalšími nástroji. Zvukovou improvizaci okoření poetické texty Romana Ravina.

Chcete-li svou mysl nechat promýt proudem alikvotních tónů, přijďte 26. 4. 2016 v 19:30 na Leitnerku! Budeme se těšit.

Plakát koncertu na Leitnerce


RR a Swayambhu v roce ohnivé Opice

Upraveno:

Ahoj!

Jen jsme se začali po zimním spánku probouzet, už nám hlásí z Dálného východu, že nastupuje rok ohnivé opice. Opice je pěkná taškářka, takže letos bude asi rušno. Už to vlastně začalo, neboť jsme museli posunout náš první koncert až na druhou půli dubna (ještě upřesníme). Náš spoluhráč se totiž chystá stát se bakalářem a to ho zcela vytěžuje. Ale my doufáme, že stihneme naší hudbou oslavit svátky Země. A též jsme se přihlásili do konkurzu na vystoupení na letošním festivalu Didgeridoo v jeskyni. Kdo by nás chtěl vidět hrát v jeskyni Výpustek, může nás podpořit na události na FB: Didgeridoo v jeskyni - https://cs-cz.facebook.com/events/1710351835911815/?active_tab=posts.

Hraní v jeskyni je i díky velké vlhkosti dosti specifické - nesvědčí to především bubnům, ale zase je to příležitost k přípravě speciálního programu. Koneckonců jsme už kdysi párkrát hráli v jeskyni pod Býčí skálou, takže by bylo zajímavé si opět připomenout jeskynní prostředí, ve kterém nejspíš v pravěkých dobách hudba jako taková vznikala. Byl by to vlastně návrat ke kořenům alikvotní hudby.

 


Dvojkoncert kapel Roman Ravin & Swayambhu + Tady a teď v galerii Café PRÁH ve Vaňkovce

Upraveno:

V pátek 20. 11. 2015 vystoupíme v prostoru galerie Café PRÁH (ve Vaňkovce v Brně) spolu s další brněnskou kapelou "Tady a teď". Dvojkoncert se uskuteční od 19:00 do 22.15, přičemž Tady a teď zahraje jako první a zhruba kolem 20:45 přijde na řadu "Roman Ravin & Swayambhu".

Na koncertě nabídneme především ochutnávku ze svého posledního CD "Cesta zvuku", které obsahuje nejen meditativní pasáže, ale vícero skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Posluchači, kteří kapelu ještě neznají, se však nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.

"Tady a teď" je nové uskupení, které se, dle svých slov, zabývá hlubinnou hudbou a používá podobné etnické nástroje jako jsou tibetské a křišťálové mísy, didgeridoo, fujara či buben udu taktéž spolu s elektroakustickou baskytarou.

Vstupné na dvojkoncert je 99 Kč a bude se z něj zajišťovat především zvukař a poměrně technicky náročnější zvučení i další produkční vstupy, neboť kapely si tento koncert produkují samy.

Chcete-li si poslechnout zajímavou hudbu a poznat méně známá hudební (i zvuková) zákoutí, zkusit si vnor do svého nitra nebo se naopak povzbudit tvořivou energií či jen tak zrelaxovat - přijďte!
Rádi pro vás otevřeme nové zvukové vesmíry.


http://www.krasovhledy.cz/hudebni_projekty.html

Plakát koncertu v Café PRÁH