Roman Ravin a Swayambhu - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Roman Ravin a Swayambhu ethno-alternative / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Zlatá brána 191 ×
  • Útočiště a Úsměv 327 ×
  • Mongolalia 265 ×
  • Král vjemů 227 ×
  • Cesta zvuku 198 ×
  • Tudydál 162 ×

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
2 877
Poslechnuto skladeb
1 370
Profil registrován
29.9.2014

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Naše kapela vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hrajeme něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa.

Bio a historie

Kapelu založil Roman Ravin a Mirka Moksha v roce 1999. Postupně vykrystalizovala z přátelských jam sessionů s etnickými nástroji - tzv. vibračních večírků v rámci aktivit galerie Křišťálový kabinet.

Název Swayambhu vystihuje způsob vzniku kapely i její hudby, neboť vyjadřuje ve starém védském jazyce "posvěcené místo, věc či shromáždění, vzniklé samo od sebe ". V roce 2001 se ozvala severočeská skupina se stejným názvem - Swayambu, která sice  hraje jinou hudbu, ale od té doby raději používáme nynější rozšířený název "Roman Ravin a Swayambhu", abychom se odlišili a nemátli posluchače obou skupin.

Kapela měla v průběhu let různé obsazení, z praktických důvodů hráli ve třech nebo ve čtyřech s občas hostujícím Davidem Synákem z brněnské kapely Čankišou.

V roce 2010 se kapela transformovala a ustálila na třech členech, takže hraje ve složení: Roman Ravin, Lukáš Severa a Martin Flekna. V roce 2009 vydala skupina ještě ve starém složení první CD "Kouzlo zvuku" a nyní po dlouhých přípravách chystá druhé album "Cesta zvuku", které zachycuje nový zvuk kapely a obsahuje více písňových opusů s texty. 

Kontakty:

606 238 303

krasovhledy@seznam.cz