Ztracené iluze - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Ztracené iluze rock-folk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ztracené iluze Když podruhé2
  Nezařazeno
 • Ztracené iluze Letní nocí
  Nezařazeno
 • Ztracené iluze Píši vám Karino
  Nezařazeno
 • Ztracené iluze Anděl nad městem1
  Nezařazeno
 • Ztracené iluze Vánoční
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

blankas@volny.cz - Blanka Štrayblová - booking
+420608010978 - Blanka Štrayblová - ag. Leviathan
+420723488633 - Vladimír Zatloukal

Dodatečné info

ZTRACENÉ ILUZE

 

V restauraci Konibar na Letné jeden letní den roku 1987 dostal Ivan Wűnch s Bohumilem Zatloukalem šťastný nápad založit kapelu, ve které by si společně zahráli pecky, které mají rádi a které se jim líbí – a které, což je důležité, otextuje Ivan. Ten totiž uměl přesně vystihnout jejich tehdejší nasranost na režim. A hned byl vymyšlen název, který těmto pocitům příznačně odpovídal. Ztracené iluze. Ale kapela je o více lidech, a proto zmínění pánové oslovili ještě Vláďu Zatloukala a Olina Nejzchlebu, význačné to muzikanty. Za bicími se pak v průběhu fungování kapely (1987 – 1997) vystřídalo několik bubeníků, které nelze opomenout – Jirka Horálek, Ludvík Eman Kandl a Pavel Skala. Něžnou (a zároveň drsnou) částí kapely byla saxofonistka, flétnistka a zpěvačka Kateřina Nejepsová.

Zaneprázdněnost členů kapely kombinovaná s nepřízní tehdejších mocipánů bohužel nakonec vyústila v zánik kapely.

Když Bohumil Zatloukal v roce 2011 opustil řady týmu Luboše Pospíšila, dohodl se se svým bratrem Vláďou, že spolu budou dále hrát. Ale protože ve třech se to lépe táhne, přizvali ke spolupráci i Jamajku Koblicovou (jejich dlouholetou souputnici z formací L. Pospíšila a hlavně Hudba Praha). A tak se zrodily nové Ztracené iluze.

Repertoár je autorský, převážně z dílny Bohumila Zatloukala, s texty léty prověřených kultovních textařů Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského a dalších. Jsou to folkrockové písně a balady postavené na dvou akustických či elektrických kytarách a samozřejmě zpěvu.

 

Složení kapely Ztracené iluze

Bohumil Zatloukal – kytary, zpěv

Vladimír Zatloukal – kytary, zpěv

Jamajka Koblicová – zpěv

 

Bohumil Zatloukal

elektrická a akustická kytarista, zpěv, skladatel

Do hudebního povědomí se zapsal už v roce 1981 jako zakládající člen a kytarista kapely Jasná Páka. V roce 1982 přijal angažmá ve skupině Luboše Pospíšila 5P, se kterou odehrál řadu koncertů a vydal dvě úspěšná alba. V roce 1988 nastupuje do kapely Hudba Praha (pokračovatelky Jasné Páky). Od roku 1990 opět spolupracuje s L. Pospíšilem, se kterým hraje v duu. V rámci spolupráce s oběma formacemi vzniká řada CD. V roce 2008 odchází z kapely Hudba Praha a dále spolupracuje s L. Pospíšilem s nově obnovenou kapelou 5P, a to až do roku 2011. Rok 2012 je pak datem zrození projektu Ztracené iluze (spolu se svým bratrem a Jamajkou), ve kterém chce zúročit své dosavadní muzikantské zkušenosti.

Bobo Zatloukal je brilantním kytaristou s osobitým projevem, jako zpěvák a autor se vyznačuje melodickými písněmi s nostalgickým nádechem, které jsou ošperkovány texty Pavla Šruta, Jana Kašpara a také Josefa Lábuse.

 

Vladimír Zatloukal

elektrická a akustická kytara, zpěv, skladatel 

V roce 1981 krátce působil jako kytarista v kapele Garáž. Od podzimu 1982 hrál v Jasné Páce, to až do jejího zákazu komunistickým režimem (zde vystřídal svého bratra Bohumila, který odešel k L. Pospíšilovi). V roce 1984 změnila Jasná Páka svůj název na Hudba Praha a v ní hraje Vláďa až dodnes. V letech 1987 – 1997 byl členem původní sestavy kapely Ztracené iluze. A od roku 2009 zároveň hraje ve znovuobnovené Jasné Páce. Další formací, ve které Vláďa hraje již řadu let (od. r.1995) je pubrocková kapela Echt!

Vláďu můžete slyšet na mnoha CD, které vydal s výše zmíněnými kapelami. Kromě toho vyučuje na akustickou, elektrickou kytaru a baskytaru. V neposlední řadě má skvělý smysl pro humor!

Jamajka Koblicová

zpěvačka

Jamajka nezapře svou folkovou minulost, ke které se ale hrdě hlásí. Zkušenosti sbírala už od raného mládí. Na pódiu se objevila poprvé v roce 1972, s rodinnou folkovou kapelou Verumka (zkratka pro oblíbený nápoj dospělých členů kapely, velkej rum a kafe). Následovaly další formace – Newyjou, Máci, Dobrý večer kvintet, Milé tváře, Luboš Pospíšil a Bobo Zatloukal a stěžejní a srdeční záležitost Hudba Praha, ve které působila od r.1988 do roku 2008. Její hlas můžete slyšet na mnoha LP i CD těchto formací. Po odchodu z H.P se několikrát objevila j.h. v radostném seskupení Schodiště a také s Lubošem Pospíšilem a Bohumilem Zatloukalem. Není divu, že kývla na nabídku spolupráce se svými dlouholetými spoluhráči v rámci nového projektu Ztracené iluze.

 

Bio a historie