Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zoom rap / Příbram

„mixtape Rozoombrada“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Vyjádření k mixtejpu Rozoombrada

Tomuhle projektu předcházel můj první demo mixtape The Dawn (=úsvit), který byl mým prvním větším projektem. Měl představit můj rap. Chtěl jsem zjistit, jestli mi to vůbec půjde a má cenu svůj talent rozvíjet. The Dawn se moc povedl a ohlasy byly pozitivní, proto jsem se rozhodl pokračovat. The Dawn vyšel 1.9.2011. Hned poté byl na řadě právě Rozoombrada. Tohle album mělo za cíl představit mou osobu, aby posluchači věděli, kdo přichází na scénu, než se pustím do dalších projektů. Bohužel práce na mixtape se hodně protáhla. V první řadě to bylo právě proto, že jsem neměl kde nahrávat, jak říkám v intru. Jak čas postupoval, dokonce jsem začal zvažovat, jestli s rapem nepřestanu. Původní pubertální nadšení z týhle subkultury ze mě postupně vyprchalo. Přestal jsem tak vehementně dávat najevo, že jsem „hoper.“ A proto přišla na řadu i otázka, co s rapem. Dlouho jsem si říkal, že Rozoombradu někdy dodělám, ale vždycky byly věci, který pro mě v tu chvíli byly důležitější. Prožíval jsem životní období zásadních změn, tříbení hodnot a vlastních postojů. Jednoduše jsem dospíval. Jelikož jsem věřící, řešil jsem otázku, co si o mym rapu myslí Bůh. Věděl jsem, že mi tenhle talent nedal jen tak pro nic za nic. A z různých náznaků jsem poznal, že si skutečně přeje, abych tohohle daru využil. Jako prostředku, jak oslovit lidi. To pro mě bylo zásadní, a tak jsem se rozhodnul v rapu pokračovat.

Někdy kolem roku 2011 jsme učinili poslední pokus znovu oživit naší pradávnou skupinu ZMK. Pořídili jsme si vlastní aparaturu a nahráli EP, který už ale nakonec nevyšlo. Ostatní se vydali jinou cestou, já jsem se nakonec rozhodl u rapu zůstat. Proto jsem si aparaturu přivlastnil, ale dlouho mi jen ležela ve skříni.

Po hodně dlouhý době jsem v počítači znovu objevil rozepsaný texty na Rozoombradu a nechápal jsem, proč jsem tenhle projekt nedokončil. Něco fakt stálo za to. To byl rok 2014 a já se rozhodnul tenhle projekt dotáhnout do konce. Tehdy jsem nahrál intro. Bohužel múza ne vždy byla k dispozici, proto se i pokračování opět natahovalo. Pak do toho opět přišla škola, učení, zkoušky a Rozoombrada se odkládal. Ačkoli oficiální rok vydání je 2014, přehoupl se do roku 2015. Ale díky Bohu se nakonec povedlo všechno dotáhnout do konce a album zveřejnit.

Jedná se o dost undergroundovej kousek, ale já si v undergroundu libuju (tenhle postoj je vyjádřenej i dost undergroundovym coverem, kterej je kreslenej mou vlastní rukou). Nahrávanej byl v dost punkovejch podmínkách, proto nejde od nahrávek čekat studiová kvalita. V tomhle albu jde především o texty. Jednotlivý tracky mají za cíl představit vždycky určitou oblast mojí osobnosti a můj pohled na svět a přístup k němu.

Co se týká hudby, ta je 100% stažená, proto se jedná o mixtape. Na albu se najde i různost beatů. A to proto, že některý jsem vybíral ještě v době, kdy jsem měl trochu jinej vkus, zatímco jiný jsem vybíral teprve nedávno, kdy už se mi hodně líbil oldschool a samplovaný beaty.

Ohledně jednotlivejch tracků, napíšu ještě vyjádření ke každýmu zvlášť, protože asi všechny si zaslouží doplňující komentář k tomu, jak byly myšlený.

Mixtape je dokočenej a zůstává otázka, co v budoucnu. Teď si každopádně dám nějakou dobu pauzu. Čeká mě závěr školy a to bude dřina. Rozhodnul jsem se zároveň vydat se v rapu novým směrem než doposud. Začnu proto tvořit pod novým jménem, abych předělil ve svý rapový kariéře období, kdy jsem začínal a kdy mi šlo o trochu něco jinýho, a období, kdy už jsem jako raper známej (ve smyslu, že se o mě ví, že dělám rap a že se to aspoň trochu dá poslouchat) a kdy už mám jasnej cíl, čeho chci prostřednictvím rapu dosáhnout. Což je především povzbuzení lidí. Můj rap chce mít motivační charakter, aby posluchači pocítili touhu žít líp.

Myslím, že to je k mixtapu vše. Ještě jsem se nevyjádřil k názvu, ale ten je víceméně zřejmý a více ho vysvětlím v komentáři ke stejnojmennýmu tracku. Můj starý pseudonym zní Zoom a tohle je slovní hříčka podpořená humorem a nadsázkou.

Přeji, ať se album líbí. Poznej, kdo je Rozoombrada ;)

Zoom


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Zobrazit všechny názory »