VÚTP - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

VÚTP rock / Praha

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 7

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
9 247
Poslechnuto skladeb
1 191
Profil registrován
6.9.2009

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Adam - kytara, zpěv

Bača - kytara

Martin - basa, zpěv

Michal - bicí

Bio a historie

VÚTP rodina se začala klubat na svět v létě 2007, kdy jsme se začali scházet v naší branický zkušebně. Po zakoupení bicích už bylo jasný, že to bude velký. Jsme originál garážovaná kapela s láskou k rocku, punku a undergroundu.

VÚTP hraje ve složení čtyř členů (pracujících stále ještě studentů) a to v podobě dvou nabroušených kytar, pekelně melodické basy a ohlušujících bicí. To vše dává dohromady energickou hudbu doplněnou o vlastní texty.

V začátcích  jsme hráli převážně převzaté písničky od různých kapel, jmenovitě Visací zámek, V.T. Marvin, Tři sestry apod. Ale protože jsme byli lamy a všichni jsme uměli jen na kytary, tak jsme každý song hráli v rozdílném seskupení a točili nástroje. Byla to docela prča a každej se naučil do všeho řezat. Z počátku jsme chodili do naší garáže víceméně za účelem dát si pár lahváčů, náš milovaný R.U.M. a poté se patřičně vyřádit. Zhruba po třech měsících přišel první pseudokoncert. Mělo se to odehrávat kousek za Prahou na poli, jenže nás, teda spíš „pořadatele“ této punk-techno akce, zradila technika a tudíž se nekonalo nic. Jenže nás jentak nic nerozhází a lítost nad vidinou prvního koncertu se přeměnila v myšlenku akustickýho koncertu v oblíbené hospůdce Lalibela, která se nakonec uskutečnila a tak se to stalo, první neofiko koncert VÚTP.

Píše se datum 22.12.2007 a naše kapela pořádá svoji 1.Vánoční show pod záštitou Ježíška. Akce se zúčastnilo něco kolem 50 fandů převážně z řad rodin a přátel. Byla to velká akce a kapela VÚTP už se dostává do povědomí našich kamarádů a dále jejich kamaradů a začíná si budovat svoji fanouškovskou základnu. Naše nadšení z prvního většího úspěchu zase rychle odešlo tak, jak přišel nový rok a s ním i problémy, které nás provázejí náš celý kapelový život. Všichni velmi zaměstnáni zkouškami ve škole a prací, vede k dlouhému půstu a zjištění, že opravdu není sranda vymyslet termín naší hudební zkoušky.

V létě 2008 přibylo trochu víc času a začala druhá éra VÚTP. Ustálila se herní sestava, takže každej už mohl cvičit na svůj nástroj a taky jsme se rozhodli propagovat vlastní tvorbu. Nápadů bylo dost, zkoušek bylo taky dost, pití taky nebylo málo a tak vznikl náš prozatím krátký repertoár v podobě deseti vydařených songů s originálními texty a chytlavými melodiemi.

Nastává opět zima a to je čas radovánek a hlavně tradicí. Poslední víkend před Štědrým dnem se uskutečňuje již tradiční besídka VÚTP, místo zůstává stejný jako loni, tedy hospůdka U Holečků. Přišlo zase o něco víc lidí a taky jsme si vyzkoušeli jaký to je hrát s další kapelou. To odnesla naše spřátelená již téměř profesionální kapela Jungadra. Kluky z Jungadry asi dost zaskočil náš „punk-přístup“ k přípravě koncertu, ale nakonec se akce vydařila a myslim, že i Jungadráci byli spokojeni z tohoto vánočního veselí.

V únoru 2009 nastává další profesionalizace naší kapely. Kupujeme silnější komba a tak nám narůstá zdravé sebevědomí tak, že jsme si troufli na dejvickou Nádražku. To byl náš první oficiální koncert, kde už jsme se neschovávali za vánoční atmosféru. Nádražka praskala ve švech, dostavili se i všichni VÚTP rodiče a kapela se stává poloprofesionální.