Volant - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Volant punk-power / Pardubice

„V prodeji nové CD a vinyl Make Punk Greta Again“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

VOLANT
ska-punk rock se specifickým humorem a saxofonem

(najdete zde: ukázky ve formě mp3, kompletní album "Paramo semtín pervitín ke stažení ZDARMA a videa) www.volant.cz

Ošklivou lest potřebovala pardubická kapela Volant k tomu, aby se před sedmnácti lety, několik chvil po svém regulérním založení, definitivně stala punkovým tělesem. Bylo to na festivalu plném anarchisticky laděných návštěvníků a z nevole publika se vylhala tím, že svůj první hit „Sněženky a bledule“ uvedla jako nikdy nevydanou skladbu od Sex Pistols. Od té doby se to s Volantem táhne, přestože se svým pojetím spíše otírá o tvorbu písničkových kapel.

Charakteristickým rysem zvuku Volantu je saxofon v rukou Zdeňka Maška, který doplňuje a oživuje jinak klasické kytarové obsazení. Od roku 1996 nahráli 5 alb, za oficiální desky lze ale považovat až „Paramo, semtín, pervitin“, „Točte se pankáčové!“ a „Hogo Pogo“vydané u havlíčkobrodského labelu Cecek records. v dubnu roku 2009. Producentsky se na tomto albu podílí zkušený Savec z Visacího Zámku.

Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost a nejdůležitější je pro ni obyčejná, dobře fungující písnička. To se velmi dobře osvědčuje na energických vystoupeních a kapela věří, že přímočaré skladby na klasické tři akordy jsou ve spojení s rozmanitými texty ideální formou pro pobavení publika i jich samotných. O fungování tohoto přístupu navíc svědčí velmi slušná pozice mezi českými klubovými kapelami a početné zástupy oddaných fandů.

V roce 2012 skupina stále velmi často vystupuje a současně vydává novinku (s)HITS. Album je zajímavé i tím, že obsahuje absolventský FAMU film Tomáše Pavlíčka Nerychlejší Matěj, který se z části odehrává také na koncertu kapely. Je to vlastně takový český, nízkorozpočtový Forrest Gump pod pedagogickým vedením Věry Chytilové.

V roce 2015 skupina oslavila 20 let velkolepým domácím koncertem pro 800 fanoušků. Při této příůežitosti skupina natočila 5 písňový singl "Néé 5tku Néé" a nový klip k písni "Už se mi protiví" a pokračuje v čilém koncertování po celé ČR.

Napsali o skupině Volant:

"....nehraje si na trpící, leč nezlomené poslední bojovníky proti veškerému neřádstvu tohoto světa a nadále s patřičnou mírou vkusu v plachtách svých výrazových prostředků ztělesňuje především v dobrém smyslu slova odvaz. "
Petr Korál, Rock&Pop

" .Název alba „Točte se pankáčové!" trefně vystihuje hudbu, kterou skupina Volant vyprodukovala: základem je nihilistický punk obohacený o neméně nihilistickou tradici české pivní tancovačky.. ."
Reflex, č. 8/2005

" . Na kapelu můžete už léta narážet na kdejakém letním festivalu, vidět v leckterém hospodském sálu či sklepním rockovém klubu. Táhne se za ní velice slušná masa příznivců, někdy až doslova sebeobětujících vlastní ego.. ."
Jan Šída, Muzikus

milich@volant.cz

Bio a historie

Néééé 5tku neééééé - 5 písňový singl (2015)