Vhs (volné hudební sdružení) - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Vhs (volné hudební sdružení) punk-rock / Krkonoše

„27.5. Lomnice nad popelkou + Tři sestry,E!E...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

www.vhspunk.cz

Bio a historie

Kapela vznikla v roce 2005

Aktuální složení kapely:

Marek Soukup (Mára) - zpěv

Milan Rychtr (Íják) - basa, zpěv

David Hák (Šperha) - bicí

Michal Rieger (Hula) - kytara

 Michal Stříbrný(Pítrs) - kytara

 

 

 

Vznik kapely VHS

Kapela VHS (volné hudební sdružení) vznikla v roce 2005, někdy začátkem podzimu. Zakládajícími členy byli Adam Vitásek (Vitas-el. kytara), Milan Rychtr (Iják-basová kyt.) a Petr Nevečeřal (Sváča-bicí), v tu dobu ještě studenti gymplu v Jilemnici. Nápad se založením kapely vznikl u piva a kořalky a velkou zásluhu na našem vzniku má, dnes už bohužel nehrající kapela, Nepřijatý Hovor z Harrachova. Původní sestava, ale spolu moc dlouho nehrála.                                                                                                                       Po Punkovým večírku I.(říjen 2005), Sváču za bicíma vystřídal David Hák (Šperha). Začátky každé kapely jsou těžké, vše se odehrává bez peněz na vybavení, pod vlivem alkoholu a měkkých drog. Zkušebna v Jilemnici byla malá, ale krásná garáž. Ta se stala na skoro čtyři roky našim hudebním útočištěm. Ke kapele VHS se začátkem roku 2006 přidal kytarista Michal Stříbrný (Pítrs), z Nepřijatého Hovoru. Pítrsovi zkušenosti byly pro VHS velkým přínosem a kapela začala pomalu něco vytvářet.                                        Zanedlouho se Vitas zbavil kytary a kapela hrála ve složení: Vitas– zpěv, Iják- basa, Šperha- bicí a Pítrs- kytara. Tohle seskupení lidí spolu zažilo opravdu hodně, hodně sudů piva, hodně litrů chlastu a hodně jointů, ale hlavně hodně koncertů a nemálo písniček, které hraje kapela dodnes.                               

  K VHS se přidal ještě dlouholetý kamarád všech členů kapely Úd (Láďa Jasso). Úďák s kapelou prožil také mnoho zajímavých věcí a koncertů. Po odchodu Pítrse z VHS se ke kapele přidal Michal Rieger (Hůla), který vzal místo kytaristy po Pítrsovi. Ve složení Vitas, Iják, Hůla, Šperha, Úd a nově taky Průža (opilý harmonikář) nahrálo VHS v lednu 2009 v studiu Ex avic v Plzni, první CD Marakana nikdy víc. Na Marakaně má velkou zásluhu Pítrs, který už s VHS nenahrával, ale byl tvůrcem hudby do několika songů a hodně se podílel na písničkách z tohoto alba.                                                                                    Po nahrání Marakany kapelu VHS opustil Úd a došlo ještě k další změně. VHS nemělo zkušebnu, protože ji majitelé prodali. Naštěstí kluci z kapely SDZ – Skoč Do Zdi, nabídli VHS zkoušení v jejich krásné zkušebně v Horní Kalné. Bylo to na jaře 2009 a od té doby až do teď je tam základna kapely. Hlavní dík zato patří kapele SDZ a Mildovi – Táta punkáč, který to má všechno pod palcem.Protože kapele chyběla druhá kytara, přijala mezi sebe Sejfiho ( David Seifert), kytaristu ze SDZ. Sejfyho v Květnu 2012 nahrazuje Tomáš Mravec – Mravy.V sestavě Vitas – zpěv, Iják – basa, Hůla – kytara, Průža – harmonika, Šperha – bicí, Mravy – kytara.

2019- Z kapely odchází jeden z původních členů zpěvák Vitas a nahrazuje ho Mára Soukup.