UDG - O kapele | Bandzone.cz

UDG rock-pop / Ústí nad Labem

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Sám spát - Akrobat 2012
  Nezařazeno
 • Vzdálení - Akrobat 2012
  Nezařazeno
 • Modlitba - Akrobat 2012
  Nezařazeno
 • Pádové otázky - Akrobat 2012
  Nezařazeno
 • Duše slečny Mai - Autoportrét 2009
  Nezařazeno
 • Nad Letnou - Autoportrét 2009
  Nezařazeno
 • Ěterická - Autoportrét 2009
  Nezařazeno
 • Beduín - Autoportrét 2009
  Nezařazeno
 • Kdy zas blíž - Autoportrét 2009
  Nezařazeno
 • Kurtizána - Buď a Nebe 2007
  Nezařazeno
 • Budˇ a Nebe - Buď a Nebe 2007
  Nezařazeno
 • Zpěvy deště - Ztraceni v inspiracích 2004
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Tak tady je naše nová deska :)  Produkce: UDG a Boris Carloff. Mix: Exon Waldez.

Myslíme, že se Vám bude líbit. Poslechněte Hestiu a Beduína :)

 

Biografie

Kapela UDG. To jsme my. Hrajeme na hudební nástroje, zpíváme, pijeme pivka, kouříme retka, někdy i trochu sportujeme, máme se rádi, hádáme se, jezdíme dodávkou, jíme bagety na pumpách, ale někdy zajdeme i do Mekáče. Máme svý holky a pak je zas třeba nemáme.

Jak vidíte, jsme docela obyčejní kluci, kteří jsou někdy smutní, ale většinou veselí :o), protože jste tu vy, lidi, kteří chodí na koncerty té naší povedené partičky. A pak nás to všechny dohromady baví :o)

 

UDG jsou:

Petr Vrzák (Vrzy)
- zpěv (petr@udg.cz)
Pavel Vrzák (Vrzi, Pája, Pavlik) - basa (vrzda@udg.cz)
Adam Kupera (Áda, Klenot) - zpěv, saxofon (adam@udg.cz)
Bohumil Němeček (Bobo, Bonbon) - kytara (bohous@udg.cz)
Tomáš Vohradský (Volt) - kytara (volt@udg.cz )
Tomáš Staněk (Jugy) - bicí, texty (jugi@udg.cz)

Bio a historie

V květnu 2004 se skupina UDG stala z rozhodnutí odborné poroty vítězem druhého ročníku soutěže Coca - Cola PopStar a podepsala smlouvu na vydání alba s hudebním vydavatelstvím Sony BMG. Na debutovém albu s názvem Ztraceni v inspiracích, které vyšlo na podzim roku 2004, hostuje například Matěj Homola ze skupiny Wohnout nebo frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Obsahuje hity Motýl, Hvězdář, či  Piloti, které bodovaly v televizních hitparádách.

V letech 2005-2006 objela Českou republiku jako předkapela českých či slovenských skupin Divokej Bill, Kryštof, Horkýže Slíže nebo Wohnout.

Od začátku roku 2006 má skupina UDG nového kytaristu, Francouze Guillama Kondrackiho. V nové sestavě, na počátku roku 2007  vydává kapela druhé studiové album s názvem „Buď a nebe“ , na němž hostují např. zpěvačka Iva Fruhlingová, druhý z bratrů Homolových Honza, nebo MC NUC – frontman kapely Skyline. S touto nahrávkou potvrzují UDG pozici jedné z nejtalentovanějších mladých kapel v Čechách. Následují tři turné  k podpoře vydání „Buď a nebe“ po klubech a kulturních domech, které  se těší vysoké návštevnosti. Řada klubů po celé ČR hlásí vyprodáno vč. například pražského Lucerna music baru či klubu Retro Music Hall s kapacitou 1200 lidí. Píseň Kurtizána získává 3. místo v kategorii píseň roku v anketě Žebřík 2007 a klip k této  písňi  obsadil  ve stejnojmenné  anketě 2.místo v kategirii klip roku, po té, co exceloval v hitparádě Eso na TV Nova. V roce 2008 získavají UDG dokonce  nominaci v nejprestižnější soutěžní kategorii Žebříku, a to na kapelu roku. Zde se utkávají se jmény jako jsou Kryštof či Chinaski.

Na začátku roku 2009 vydávají UDG třetí studiové album s názvem „Autoportrét“ , které se těší skvělému přijetí ze strany fanoušků i kritiků a vyraží na společné turné s kapelou Wohnout – „Wohnout a UDG t-music tour 2009“ do sedmi velkých měst. Téměř všechny zastávky v místech s kapacitou okolo 800 lidí hlásí  vyprodáno, na křest Autoportrétu do pražské Incheba arény se dostavuje 2500 fanoušků.

Díky kladnému přijetí třetího alba se UDG dostávají na titulní stranu květnového čísla nejprestižnějšího českého rockového časopisu Report.

I k albu Autoportrét vznikají dva videoklipy. První je natočen k titulní skladbě „Kdy zas blíž“ a druhý k výrazné písni „Éterická“. Oba videoklipy bodují v hitparádě T-music chart, posledně jmenovaný dokonce v této prestižní hitparádě vítězí a dostává se do rotací rádia Evropa 2.

Velmi úspěšný rok 2009 je korunován čtyřmi nominacemi v cenách ŽEBŘÍK 2009 a to v kategoriích skupina roku, album roku, videoklip roku a  sklatba roku. 5.3.2010 byli UDG vyhlášeni kapelou roku 2009  a zároven dostali ocenění za videoklip roku za písen ÉTERICKÁ.

Každé léto je kapela UDG stálicí line-upů všech významných českých festivalů ( Rock for people, Sázava fest, Benátská noc atd.) a každoročně nabitá festivalová sezóna je důkazem obrovského zájmu fanoušků i pořadatelů o energií nabitá vystoupení této výjimečné  rockové party.