Turdus Musicus - O kapele | Bandzone.cz

Turdus Musicus world music-gothic / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Aj vis lo lop
    Nezařazeno
  • Herr Mannelig
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Vznikli jsme na podzim roku 2007. Většina členů však má již zkušenosti z jiných hudebních těles. Zabýváme se hudbou období 13. – 15. století. Pro větší důvěryhodnost vystupujeme ve slušivých dobových kostýmech a hrajeme na repliky tehdejších hudebních nástrojů. Můžete nás vidět a slyšet na historických tržištích, městských slavnostech, šermířských turnajích. Nevyhýbáme se ani banketům, rautům, pohřbům, vernisážím a ze všeho nejraději máme svatby (nikoli vlastní) a hostiny.

 

www.turdus.cz

Bio a historie

Luděk Efraim Schmoll

Luděk Efraim Schmoll

Narozen 3. elulu 5736, tj. ve znamení panny a v roce draka. Původní profesi výpravčího vlaků zaměnil za klotové rukávy definitivníhokancelářského zřízence zemského ředitelství c. k. státních drah. Volné chvíle tráví s Yennefer (manželka) nebo s Barunkou (kontrabas). Zbylé volné chvíle tráví potulkami po horách tu- i cizozemských.

Arzenál: djembe, buben a průvodní slovo, kapelník

 

 

Veronika Farkašová

Veronika Farkašová

Narozena ve znamení lva a roce psa, což koresponduje s jejím příjmením, které je překládáno jako vlk. V současné době studuje (v podstatě pilně), mezitím kromě fléten týrá ještě kytaru, klavír, sourozence a rodiče. Také dochází do přibližně tří pěveckých sborů.

Arzenál: flétny všeho druhu, šalmaje, kornamusa, hlas

Karel Krakonoš Kyncl

Karel Krakonoš Kyncl

Vyskytl se kdysi kdesi na východě Čech. V současné době se snaží studovat, což povětšinou nestíhá díky množství dalších aktivit hudebních i nehudebních. Zvláště rád se pak učí na nové a nové nástroje. To způsobuje, že na žádný z nich neumí pořádně, což se mu leckdy daří úspěšně maskovat.

Arzenál: flétny, cistra, niněra, rolničky, hlas

Lucie Lejčková,

Lucie Lejčková

zvaná Lucrézia se narodila 12. máje léta páně 1994 v pekelném znamení býka a v roce psa. Je vzornou studentkou plzeňské konzervatoře. (stejně má školu jen tři dny v týdnu). Ve volném čase, i když pomalu neví co to znamená, se zabývá hrou na různé nástroje. V neposlední řadě neustále něco střihá, sešívá, vyšívá, obkresluje. Poté tomu říká historický kostým. Také stále přepisuje do not nějaké středověké písně či nápěvy,za což je jí zbytek kapely díky své lenosti neskonale vděčen. Je obrovskou milovnicí koní, a nejraději by si pořídila své zvíře, pakliže již nepočítá momentálního partnera...

Arzenál: fidula, flétny, dudy, hlas

Martin Krafka,

Martin Krafka

jinak též v okolních krajích proslulý pod jménem Baltazar, poprvé byl na tomto světě spatřen v čase odpoledním 4. srpna LP 1988 pod znamením ohnivého lva v roce draka. Je studentem na dovolené. Ve volném čase se kulturně vzdělává knihami a texty rozličnými. Chodí také do tyjátrů a kinematografů.
Je milovníkem kuřiva rozličného, zvláště pak tabáků. Předností jeho je silný hlas, po krčmách vyhalekaný, a také humor zvláštně břitký(a leckdy suchý). 

Arzenál: flétny, hlas, hlas, hlas a HLAS

Pavel Řezáč,

Pavel Řezáč

nechvalně proslulý pod jménem Eryr, se narodil LP 1991, dvacátého druhého dne měsíce října. Opomeneme-li jeho kladný vztah ke kvalitnímu alkoholu (např. Roudenský vítr z hor, recept je tajný), dýmkám (klasickým i vodním) a podobným neřestem vůbec, zajímá se o historii, šerm a hudbu, nejlépe pěkně pohromadě. Zastihnout ho prakticky nelze. Když už by si někdo chtěl dát tu práci, tak dopoledne je k zastižení na SoŠ prof. Švejcara (dá-li pánbůh, snad už dlouho nebude), a odpoledne v Kamenné čajovně, kde Vám rád splní jakékoliv přání (v rámci možností a společenské únosnosti).

Arzenál: flétny a šalmaje, bubny