Agentura Travellers - O kapele | Bandzone.cz

Agentura Travellers rock-blues / Přerov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Jaroslav Wykrent - Už to prostě není ono (ukázky z nového alba)
  Nezařazeno
 • Jaroslav Wykrent - Agnes
  Nezařazeno
 • Jaroslav Wykrent - Sáro, Sáro
  Nezařazeno
 • Mothers Follow Chairs - I'd Rather Go Blind (Live @ Český Rozhla
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Umělecká agentura Travellers

Agentura Travellers vznikla v roce 2002, založením stejnojmenné hudební skupiny přerovským hudebníkem Ivanem Němečkem. Zpočátku se Travellers soustředí na výchovné koncerty rockové hudby pro SŠ a druhý stupeň ZŠ a rychle si v tomto oboru získává renomé prakticky po celé republice. Vzniká několik výchovných programů s různou tématikou a Travellers si dělají jméno zejména díky autenticitě svých rockových koncertů, kdy žákům hraje plnohodnotná, čtyřčlenná hudební skupina, složená z kvalitních muzikantů, což se o většině konkurence složené často ze dvou muzikantů a midi kláves bohužel říci nedá.

V současné době se agentura Travellers kromě výchovných koncertů zaměřuje na zastupování kvalitních interpretů přerovského regionu. Jedná se jak o pořádání koncertů a kulturních akcí, tak o možnost zprostředkování koncertů zastupovaných skupin a umělců. Nabízíme vystoupení napříč hudebními žánry - od Travellers s největšími hity české i zahraniční rockové hudby přes bluesové tóny Mothers Follow Chairs až po legendu české populární hudby, písničkáře Jaroslava Wykrenta, doprovázeného skvělými muzikanty ze skupiny IN-BLUE. Naše nabídka je vhodná pro širokou veřejnost (různé městské slavnosti, hody apod.), klubovou scénu, kulturní domy a střediska, divadla či základní a střední školy. Ceny jednotlivých nabídek vystoupení jsou přizpůsobitelné, dáváme přednost vzájemné domluvě.

Detailní informace o jednotlivých interpretech:

Travellers

Skupina Travellers působí na hudební scéně více než dvanáct let. Je složena z hudebníků s profesionální praxí, kterou nabrali doprovázením mimojiné Věry Špinarové, Marie Rottrové, Petra Němce, Pavla Nováka nebo Jaroslava Wykrenta. V současnosti každý z „travellerů“ působí mimo skupinu i v dalších hudebních projektech rozličných žánrů a také hudbu vyučují. Angažují se i v divadelní oblasti. S členy Travellers se můžete setkat v různých dalších seskupení na tuzemských i zahraničních pódiích jazzových a bluesových festivalů a samozřejmě také v hudebních klubech. Travellers seznamují školní mládež s rockovou a populární hudbou minulého století. Zvláštní důraz kladou na umělecký odkaz šedesátých let se silným důrazem na problematiku drog. V koncertu zní například hudba Chucka Berryho, Beatles, Rolling Stones, Boba Dylana, Kinks, Doors, Vladimíra Mišíka, Synkop 61 a mnoha dalších.

Youtube Video 4dUNjSWceMUYoutube Video 4dUNjSWceMU

Travellers vystupují také na nejrůznějších kulturně společenských akcích (např.doprovodný program Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Husí slavnosti v Boskovicích, Slavnosti chřestu v Ivančicích). Vzhledem k neutuchající popularitě hudby šedesátých let napříč generacemi je repertoár Travellers vhodný pro široký záběr společenských akcí.

Travellers účinkují v obsazení: Jirka Štěpánek (ex Titanic) – zpěv, doprovodná kytara, fouk.harmonika, Ivan Němeček (Pirillo, Mothers Follow Chairs, IN BLUE, Jaroslav Wykrent…) – kytara, zpěv, Petr Vyňuchal (Šediváci, IN BLUE, Jaroslav Wykrent) – baskytara, Radek Hrůza (Akademic Jazz Band Přerov, IN BLUE Jaroslav Wykrent) – bicí.

 

Jaroslav Wykrent

Patří k významným hudebním skladatelům a textařům české populární hudby. V šedesátých letech byl jedním z původních členů hudební skupiny Synkopa, která patřila ke špičce mezi rodícími se bigbeatovými kapelami této doby. Po letech aktivního hraní a zpívání v Synkopě se proslavil (kromě vlastního hitu Agnes) především jako dvorní textař a autor Marie Rottrové. Jeho písničky a texty se staly skutečnými a nestárnoucími hity - Lásko, To nic, Řeka lásky a další. V roce 1985 získal cenu Mladého světa Bílá vrána a jeho výrazná umělecká osobnost se nadále rozvíjela. Klubové vystupování mu vyneslo pověst uznávaného písničkáře.

Youtube Video KjlDdZq6EU8Youtube Video KjlDdZq6EU8

Po nemoci, která přerušila jeho hudební činnost, se vrátil na jeviště především jako host Marie Rottrové. Mimo jiné se věnuje moderování pořadů věnovaným hudbě v Českém rozhlase. Nadále se také zabývá textařskou prací (např. CD Josefa Streichla nebo Věry Špinarové). Přinejmenším za zmínku stojí jeho pravidelná spolupráce s brněnským divadlem Radost a s Těšínským divadlem v Českém Těšíně. Nedávno se také objevil jako host v televizním pořadu Dobré ráno s ČT.

Jaroslav Wykrent je stále populárním a vyhledávaným umělcem. Je také stále aktivní - momentálně je v prodeji jeho nové CD s příznačným názvem "Už to prostě není ono" na kterém se produkčně podílel přerovský hudebník a skladatel Ivan Němeček. Jeho součástí je i píseň Sáro, Sáro, k níž byl natočen i videoklip, který si rychle získal oblibu u fanoušků. Jeho písničky plné poezie prokazují trvalost a platnost, v dnešní době více než kdy jindy. Reakce obecenstva a pozitivní ohlasy to potvrzují!

Youtube Video MvDMfmPYRoIYoutube Video MvDMfmPYRoI

IN-BLUE

IN BLUE bylo sestaveno jako hudební soubor doprovázející písničkáře, skladatele a textaře Jaroslava Wykrenta (detailní info výše). Obsazení IN BLUE se proměňuje podle charakteru akce od „folkového“ kytarového dueta až po velkou kapelu.

Maximální obsazení IN BLUE:

Ruda Březina - saxofon, flétny, Petr Stojan - piano, Radek Hrůza – bicí, Ivo Kolařík - basa, Ivan Němeček - el.kytara, akust.kytara a Petr Vyňuchal - ak.kytary a percusions

Youtube Video EAFkLxDhKy0Youtube Video EAFkLxDhKy0

Mothers Follow Chairs

Skupina vznikla v roce 1999 a hned v roce 2000 zvítězila na soutěžní přehlídce Blues Aperitiv v Śumperku. Od té doby se zúčastnila mnoha akcí tohoto žánru, jako jsou Blues Alive, International Blues Night, Evropské Jazzové Dny, Československý jazzový festival v Přerově, Jazz Goes to Town v Hradci Králové nebo například i folkový festival Zahrada. Skupina také často vystupuje na bluesových festivalech v Polsku (Suwalki, Leszno Czuje Bluesa, Blues Express), kde si vydobyla významné renomé. Mimo "velká pódia" však ráda vystupuje i v klubech po celé republice i na Slovensku, za zmínku stojí například Blues Sklep či Akord v Praze, Stará Pekárna v Brně, Černý Pavouk v Ostravě, Jazz Tiber Club v Olomouci, Golem ve Zlíně či Aligátor v Bratislavě. Své první CD pokřtila skupina v roce 2007 při příležitosti natáčení TV pořadu Blues ze Staré Pekárny. Mothers Follow Chairs měli diváci také možnost vidět a slyšet jako vystupující hosty pořadu Dobré ráno s ČT, v Českém rozhlasu Vltava, Českém rozhlasu Olomouc, v pořadu Rendez-vous na Českém rozhlasu Brno či v pořadu radia Proglas.

Pro Mothers Follow Chairs je typický drásavě temný soulový projev zpěvačky Petry Polákové -Uvírové, kterou nejvíce lákají jak bluesové standardy, tak i skladby, které nejsou moc známé. " Důležitý je pro nás náboj, který píseň má," dodává zpěvačka.

Obsazení skupiny:

Petra Poláková - Uvírová (zpěv), Ivan Němeček (kytara) Pavel Dědek (klávesy), Patrik Stoklásek (bicí) a Ivo Kolařík (baskytara).

Oficiální stránky kapely: www.mothersfollowchairs.com

Bio a historie