Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Tranzistor rock-rock / Měčín

„CD 2014, Přežít svět“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Honza Fikrle - Zpěv

Pavel Motlík - Bicí

Honza Trhlík - Basová kytara, voc.

 

 

Bio a historie

TRANZISTOR - Rock

 

1995 - 2001
Počátky kapely sahají do roku 1995, kdy se dohodl Venca  “Cepín” Puchta a Honza “BASF” Trhlík o založení hudebního tělesa s názvem TRANZISTOR. Původní složení bylo  Venca ,,CEPÍN“ Puchta - kytara, Honza ,,BASF“ Trhlík - klávesy, Pavel “KŘIDÝLKO” Motlík - bicí, Jarda “NAREX”Hrádek - zpěv, Petr “BOHOUŠ” Koláček – baskytara. Kapela začala zkoušet nejdříve tvorbu jiných známých kapel a později i vlastní tvorbu. O většinu textů se stará Cepín, o muziku především Cepín s Basfem. Kapela začíná vyjíždět na scénu, nejdříve jako předskokani skupin Band a Vejce a po roce i celé vlastní koncerty.
V polovině roku 98 se kapela rozšiřuje o další post kytaristy a z části zpěváka, na který přichází Petr Hrádek. Koncem téhož roku odchází z kapely  “NAREX” a na jeho místo nastupuje Radek Kubík. Během dalších měsíců přichází další nová tvorba z dílny Petra Hrádka a nahrání koncertního živého CD TRANZISTOR, které obsahuje 16 vlastních věcí + 3 převzaté.  V roce 2000 odchází Radek Kubík a o zpěv se tak dělí “CEPÍN” a Petr Hrádek. Koncem roku odchází kvůli nedostatku času i Petr Hrádek, “BOHOUŠ” nastupuje na vojnu, “KŘIDÝLKO” se žení  a vše vyvrcholilo začátkem roku 2001, kdy se zpožděním dostává povolávácí rozkaz “BASF” a dochází tak k úplnému útlumu skupiny TRANZISTOR.

2008 - 1. polovina 2014
   V roce 2008 se kapela Tranzistor opět začíná tvořit v původní sestavě bez Jardy Hrádka. V roce 2009 začíná s kapelou chodit a učit se mladý Honza “PEPE” Klíma. O rok později opět přicházejí změny, Venca Puchta spolu s Petre Koláčkem odcházejí. Honza Klíma přivádí Davida Kubíka “Dádu”, který jako začínající kytarista přichází sbírat zkušenosti. Dále se na pomoc vrací “CEPÍN”. Kapela v červnu 2011 udělala veřejnou zkoušku v Měčíně v hasičárně, na kterou se přišel podívat i bývalý člen Jarda Hrádek, což následně vedlo k jeho návratu. Hned po několika zkouškách se kapela domluvila na dočasném ukončení působnosti s Venou, z důvodu přetlaku na pozici kytaristy, toto rozhodnutí se pak stalo i konečným. Poslední kosmetickou úpravou byl v říjnu příchod druhého zpěváka Davida Břacha. 
   V prosinci roku 2011 odehrál Tranzistor dva návratové koncerty v Petrovicích u Měčína a na Silvestrovské zábavě v Měčíně ( zde si zahrál s náma i Petr Koláček). Do nového roku (2012) už kapela nastoupila bez Narexe, a v polovině února ukončil své působení i Honza „PEPE“ Klíma, místo něj se k druhé kytaře vedle Dády postavil Martin Voráček. S kapelou a zvukem jezdí kapele pomáhat Lucka Š., Lucka K., Pavel Š. a Pavel T. Během tohoto roku kapela udělala několik nových písní, které u fanoušků sklidily úspěch, například Ďábelská, Přežít svět, nebo Áčko, ....kapela vystupovala po klatovském okrese, mezi nejzdařilejší akce se může považovat Christmasfet v Plánici (zde ještě vystupavaly kapely: Hanval, Haxna a Selfish Son) …. a jak to už tak bývá, tak rok 2012 se přelil v rok 2013 a nebyl by to Tranzistor, kdyby se opět neudála nějaká změna v sestavě, kapela ukončila činnost s kytaristou Martinem „Vorym“ Voráčkem a pokračuje jen s jednou kytarou.
Rok 2013 odehrála kapela ve 4 členech, začala si budovat určitou image a vystupovala častěji, než v předchozích letech. Začátkem roku 2014 se kapela uchýlila do nahrávacího studia ve Kdyni, kde natočila desku s názvem Přežít svět, která u nejvěrnějších sklidila úspěch.

2. polovina 2014 – 2019
   Druhá polovina  roku 2014 se nesla spíše v mírném, klidném duchu. Staro-nově se zřídila pozice kláves, kterou obsadila Lenka Vojgtová. Po pár odehraných akcích skončil z několika důvodů v Tranzistoru zpěvák David Břach. Na jeho pozici nastoupil Michal Vican. Celý tento rok kapela spíše zkoušela a hrála jen vyjíjmečně. Bohužel v roce 2015 došlo opět ke změně zpěváka, kterým se stal Sláva Guman, a tak další kroky kapely vedly opět do zkušebny. Jako další posila přišel kytarista Michal Urban, který se přidal k D. Kubíkovi. Ovšem přelom roku 2015 a 2016 přinesl další změny v celé sestavě. S kapelou se loučí David Kubík a stejně tak i Sláva Guman. Z tohoto důvodu kapela hledá nového zpěváka, jímž se brzy stává Honza Fikrle, ale ani volné místo kytary dlouho nezůstává prázdné, k Tranzistoru se taktéž připojuje Vojtěch Čermák a kapela je tedy opět v plné sestavě.
    Před létem 2018 se místo Vojty Čermáka vrací kytarista David Kubík a na podzim téhož roku se mění i pozice druhé kytary, kterou obsazuje Dominik Vondřička. Kapela se horko těžko prokousává ke zkouškám a nějakému výslednému obsahu toho co a jak hrát. Na podzim roku 2019 opouští kapelu oba kytaristé.