Törr - O kapele | Bandzone.cz

Törr metal / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Proroctví
  Black 'n' roll
 • Údolí nářků
  Black 'n' roll
 • Hombre
  Black 'n' roll
 • To smrt jsem já
  Tempus fugit
 • Tempus fugit
  Tempus fugit
 • Tak vejdi
  Tempus fugit
 • Čert mě vem
  Törritorium
 • Rezervace
  Törritorium
 • Přes propast času
  Törritorium
 • Generace mrtvol
  Törritorium
 • Milion let
  Törritorium
 • Made in Hell
  Made in hell
 • Analní alpinista
  Made in hell
 • Extremní sport
  Made in hell
 • Kladivo na čarodějnice
  Kladivo na čarodějnice
 • Válka s nebem
  Kladivo na čarodějnice
 • Countess Bathory - VENOM cover
  Made in hell
 • Morituri te salutant - K. KRYL cover
  Morituri te salutant

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

 

Bio a historie

Historie Törr na www.torr.cz

V roce 1977 zakládá Ota Hereš kapelu Torr.  Začátkem 80 -tých let kapela mění muzikanty mezi nimiž je třeba zmínit Michaela Jakubův, Jirku Podzimka, Davida Strnada, Jirku Sochana - až se sestava usadí ve složení Ota Hereš, Filip Moldan, Míra Mach, Bogan Chadt  a s postupně  hrajícími bubeníky Jirkou Roglem, Liborem Remtou a Milanem Hávou. Po odchodu části členů v roce 1985 dvojice Hereš-Háva potkává Vlastu Henycha.

 Na podzim ´86 sestava Hereš, Henych & Háva začali hrát  blackmetal. Jejich hlavním vzorem byla legenda s frontmanem Cronosem, VENOM. Odehráli pár prvních koncertů a lidé byli překvapeni démonickou show.

V roce 1987 natáčejí druhé demo s názvem "Witchhammer", které obsahuje další velké hity: 666, Kladivo na čarodějnice, Exorcist, Armageddon a další. Kapela má se svým demem úspěchy i v zachraničí, a k tomuto demu byl natočen i koncertní videozáznam. Na jaře 1988 přibyl do kapely druhý kytarista Daniel Šakal Švarc.

Na jaře 1989 vychází singl "Kult ohně/Kladivo na čarodějnice" a na to také demo "Törr Gang Live ´89". Ota Hereš  odchází na vojnu.
Na začátku roku 1990 vychází demo "Masturbace mozku", jenž obsahuje i cover verzi skladby Black Sabbath. Další akcí bylo vystoupení na festu MetalMania, spolu s KREATOR, ARAKAIN, PROTECTOR, TURBO a HAMMER. V červnu 1990 vyšla deska "Armageddon" která šla nesmírně na odbyt. Album obsahuje písně jako Posedlá, Vrať se ke psům ad. Dny, měsíce a roky nato chytli TÖRR za pačesy problemy, v podobě ´průserů´ některých členů atd.

V létě 1991 do kapely nastoupil Pavel " Monroe " Kohout a  vyšlo album "Institut klinické smrti". Obsahuje skladby jako Kremator, Seru krev a další.

V červnu 1992 vyšlo CD "Chcípni o kus dál". Na tomto albu se objevují hity Tanec smrti, Hlad ad. Kohout odchází.

V roce 1993 vyšlo skvělé čtvrté album v pořadí s názvem "Kladivo na čarodějnice" s hity jako Armageddon, Kladivo na čarodějnice, Exorcist, Válka s nebem, Kult ohně a další skladby. Toto album bylo nahráno ve složení Hereš-Henych-Háva.

Delší čas se pak okolo TÖRRu nic nedělo.

V roce 1995 se sestava TÖRRu totálně obnovila. Do kapely přišel zpěvák a kytarista Roman Izaiáš (DOGA) a bubeník Petr Vajda, a v této sestavě formace vydala v roce 1996 album "Morituri te Salutant", které se přiklánělo spíše k hardrocku. Obsahovala 3 coververze, a 8 vlastních skladeb, jako například Vemeno z hada, Ryba ad.

V roce 1997 vyšel oficiálně živák s názvem "Live". Má poměrně krátkou stopáž, ale obsahuje skvělé skladby a má agresivní zvuk.

V dalších letech 1998-2000 se nic závratného nedělo, jen bylo vydáno pár VHS s dokumenty a živáky. Jen roku 1999 vyšlo 2CD "Gallery", jež obsahuje na dvou diskách čtyři první alba TÖRRu.

Ke konci roku 2000 vyšla další řadovka s názvem "Tanec svatýho Víta". Toto album byl spíš takový úlet do neznáma. Skladby byly nahrány hlavně s elektronickými prvky, což některým fanouškům nesedělo, některým naopak ano.

V roce 2003 vydává TÖRR v sestavě Hereš/Henych/Sladký vydařené CD s názvem "Made in Hell", kterým se kapela vrátila k blackmetalu. Skvělé album s vynikajícími texty a je inspirované kapelami jako VENOM a MÖTÖRHEAD. Album obsahuje skvělé hity jako Made In Hell, Anální alpinista či Někdo to rád mrtvé a také cover verzi Countess Bathory od VENOM.

V roce 2006 následuje vydání dalšího alba "Törritorium", na kterém se podílela stejná trojice jako na předchozí desce. Deska je velmi podobná předchůdci, a je skvělá. Najdete na ní například takovou Revoluci zla, Čert mě vem nebo Gotika, a také anglickou verzi Kladiva na čarodějnice s názvem Mallevs Maleficarvm.

A v nynější době vychází 3CD "Inkubatörr",které,jak je na obalu popsáno,obsahuje demáče, živáky, sračky a odpady!

V roce 2010 vychází live CD s DVD pod názvem "Inferno Nocturno "

V srpnu 2010 kapelu opouští Henych a  nastupují David Hradílek a Tomáš Eisler.

Po zralém uvážení dochází v září 2011 ke změně sestavy a to zpět na tříčlenný soubor. Na post basskytaristy nastupuje Honza "Bart" Bartoš. Kapela pracuje ve studiu na novém CD.