The Limes - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Limes rock'n'roll / Praha

„21.12. Vánoční Epilog - K4“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Mrdanga
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

JAKUB JIRÁSEK - zpěv, kytara

DANIEL BAŠE - kytara, zpěv

ŠTĚPÁN OVES - baskytara

VOJTĚCH POLÁK - bicí

 

Booking:  limes.musicband@gmail.com

  

bloghttp://la-la-limes.tumblr.com/

youtubehttp://www.youtube.com/thelimesmusic

Bio a historie

Napsali o nás:

Internetový magazín ToKeepTheBallsRolling (únor 2009)

Indie? Ještě nedávno o tomto stylu nebylo na tuzemské  hudební scéně  ani vidu, ani slechu.  Poslední dobou ovšem narážím na stále více indie kapel a jejich indie fans. Abych přiznal barvu, jsem z toho již poněkud otrávený. Přílišná popularita určitého stylu bohužel spíše škodí, než pomáhá. Proto jsem při otevření stránek další mladé indie kapely byl velmi skeptický. Ale co se to sakra děje? Já si to pobrukuju, klepu si do rytmu a nechávám se unášet tóny jejich muziky?! Ano, řeč je o mladé české indie-rockové kapele The Limes.

 V první chvíli na mě z jejich hudby dýchla Nirvana. Jakubův zpěv má ke Kurtově emocionální naléhavosti a rozervanému projevu velmi blízko. Strašně mě jeho projev bavil, konečně někdo, kdo vybočuje ze zaběhlého klišé vymazlených indie zpěváků.  V některých chvílích jakobych se přenesl na koncert White Stripes.  Na okamžik jsem dokonce v jejich hudbě zaslechl The Melvins, což vám asi bude připadat dost ulítlý, ale já je fakt slyšel :D. Každopádně už podle výčtu kapel, který mi tahle kapela připomněla, vám muselo dojít, že mě jejich vystoupení bavilo. A to ne jen bavilo, ale dokonce kurva bavilo! 

Málokdy se vidí takhle mladá kapela složená z tak mladých muzikantů, která by měla natolik osobitý styl a vlastní zvuk. Kluci mají vážně koule, což mi bylo jasný hned po poslechu jejich nahrávek na Bandzone. Začal sem okamžitě zjišťovat, kde se chystaj kluci hrát a po pár dnech sem se s velkým očekáváním vydal 13.01. do XT3 na soutěž Startér Live, kde hráli The Limes spolu s kapelami Rónin bigbít a K2.

No, nebudu vás napínat – nezklamali. Bylo fakt náročný tuhle kapelku fotit, protože mě to od první chvíle neustále nutilo hejbat se do rytmu a tak většina fotek byla mázlá jako prase :-). Jenže já je fakt žral. Servírovali fanouškům pořádnou porci zábavy a jak bylo vidět v publiku, lidi to bavilo. Již vychválený projev Jakuba mě opravdu strhl, poletoval po pódiu jak šílenec a zpíval vážně skvěle. Ostatní muzikanti samozřejmě nezaostávali a jako celek předvedli naprosto perfektní vystoupení, na který jen tak nezapomenu. Už se těšim na další gig, škoda, že se 14.02. krejou s laFESTEM.

 

Téměř po dvou letech o nás opět "Johyk" napsal na svůj vylepšený bandzine dnes již nesoucí název Asshole.cz

Internetový magazín Asshole.cz (prosinec 2010)

Jsou to vlastně téměř dva roky, co jsem poprvé viděl The Limes hrát. Tenkrát jsem o nich psal pro svůj starý weblog (koukám, že si ho můžete přečíst na jejich BZ profilu v sekci bio, milé) a jejich koncertem jsem byl velice příjemně překvapen. Ačkoliv na mě udělali takový dojem, od té doby jsem je neviděl. Včera to tedy bylo druhé setkání a já se těšil na to, kam se kapela posunula.

A těšil jsem se správně. Limetky zásadním způsobem vyspěly. Jejich chuť sice není již tak štiplá a rozverná, celkový projev se trochu ustálil, jako bys je nechal ležet na sluníčko a pořádně uzrát. Není to ani tak „grungy“, jejich hudba už spíše drbe za krkem, než drásá záda, ale to je možná ještě příjemnější. Bavilo mě to opět od prvního tónu, což v souvislosti se zásadní změnou projevu oceňuji o to víc. Musím citovat jednu jejich fanynku – kluci hrajou příjemnou hudbu a jsou nechutně krásní. Co mě hodně potěšilo, je Jakubovo choreo. Zmiňoval jsem to už tenkrát, ale tohohle kluka je paráda nejen poslouchat, ale i pozorovat. Myslím si, že Kája by na jejich koncertě radši stál potupně v koutku s oroseným čelem.

Bylo to supr. Jsem rád, že jsem vyrazil a je to pro mě poučení pro další dny, že zůstávat večer doma je vážně na hovno. Utekl by mi totiž další skvělý koncert, na kterým jsem včera měl tu čest být.

 

 

Youtube Video D7jQmc6Xf3EYoutube Video D7jQmc6Xf3EYoutube Video D7jQmc6Xf3EYoutube Video D7jQmc6Xf3E