The Emokluk - Album: Krása Svatých míst (EP) | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Emokluk acoustic-experimental / Mladá Boleslav

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Obrázek

Vydavatelství: Doma recording
Producent: Jiří Simeth
Mix: Jiří Simeth
Mastering: Jiří Simeth
Album art: Jiří Simeth

Album
Krása Svatých míst (EP)

CD

23. 4. 2013

Krása Svatých míst - dovršení konceptuální trilogie (Onomatopoeia, Věta opakující totéž, protože je to totéž). Původně mělo jít o veskrze venkovské album s neolidovými popěvky a silným pro horským cítěním. Nicméně během procesu alba se vše nějak jaksi jinam vyplynulo a posunulo a byť některé záchvěvy z původního konceptu jsou znatelné, není toto hlavním tématem alba. Tím je hledání krásy svatých míst. Kde všude mohou být? Odráží se třebas v elektrizujicím bzučení lampy, které jakoby vzdáleně připomínalo tlukot křídel ptáků? Či v dopadu hmoždíře, jako jsou kroky v kostele, kape svěcená voda a mezi nádechy lze počítat ticho?
Album plné tichých míst, spíše minimalistické, protentokrát i s minimem konkrétních zvuků, textů, přesahy ambientů jsou ještě více patrné, kytara mírně ustupuje do pozadí na povrchu se začínají objevovat klávesové nástroje, především pak klavír. Krása Svatých míst je uzavřením cesty od zvukomalebnosti, přes vzpomínku vět až k nalezení mé Krásy Svatých míst.

01
Do čtyř stran svět širý se rozkládá 2:17
02
Krása Svatých míst 7:03
03
Stydcí ptáci 3:43
04
Pentimento 11:06
05
Svatý Vojtěch 3:21