Starfire - Novinky | Bandzone.cz

Starfire alternative-rock / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Skeleton (2014)
  Nezařazeno
 • Who Cares (2014)
  Nezařazeno
 • Friends (2014)
  Nezařazeno
 • Dawn (2014)
  Nezařazeno
 • Resolve (2014)
  Nezařazeno
 • Bench (2014)
  Nezařazeno
 • Hey You !!
  Nezařazeno
 • Back To The Ground
  Nezařazeno
 • More More More (2011)
  Nezařazeno
 • Alone´s (2011)
  Nezařazeno
 • Mess you create (2011)
  Nezařazeno
 • Let it go (2011)
  Nezařazeno

Definitivní konec

Do roka a do dne...Skoro, no...Já vim, trvalo to dlouho. No, co už.

Zpracování nahrávek se protáhlo a jinak se už se Starfire nic nedělo. Dle plánu jsme zahráli, skončili, zaplatili a vypadli. A čekali jen na těch šest nahrávek. Tak jsou konečně tady, k poslechu i ke stažení! A tím je vše uzavřeno. Děkujeme všem, kteří nás kdy podpořili!

Tádydádydá. A to je konec, přátelé.

Co bude s náma

(Upraveno: )

Pár měsíců se zdálo že se nic neděje, a ono se tak nějak nedělo. Věc se má tak--kapela končí. Nevíme, kdy a zda vůbec se někdy znovu sejdeme v jedné zkušebně a na jednom pódiu. Momentálně máme za sebou poslední společnou zkoušku a čeká nás poslední koncert a master šesti písniček. Pro ty, kteří by na následující text řekli TL;DR: Koncert bude 4.7. v Chotěboři na Festivalu fantazie. Nahrávky někdy během léta.

Za tim koncem nejsou ty běžný veselý důvody. Nemáme v kapele nikoho jako Axl, Mascis nebo Corgan, který jsou takový hovada že se s nima nedá vydržet. Nebereme (nikomu) drogy natolik, abychom nebyli schopný hrát. Nikdo si nestřík zlatou jako Staley, nikdo nekalil jako pánové Bonham, Hendrix nebo Scott. Já nejsem dokonce ani tak špatnej basák jako Sid Vicious, většinou hraju s basou zapojenou. To U Staré paní byla výjimka, to jsem měl takovou radost že jdeme na přídavek, že jsem si kabel zapomněl zapojit. Ty důvody jsou mnohem méně romantický. Půlka kapely prostě vzala písničku Pay And Fuck Off doslova, tedy alespoň z půlky, z tý F-word půlky.

Někdy v první čtvrtce roku jsme si všichni spolu sedli na organizační schůzce, ze které vzešlo nakonec to, že Ivča od mikrofonu a houslí bude co dva měsíce někde jinde (už byla na Kypru, v Norsku, na Islandu a teď jí čeká Španělsko) a Hovi sbalí svýho Fendera a spolu s Evčou, druhou půlkou našich bezvadnejch dvojhlasů/obsluhy houslí, prásknou v srpnu do Anglie. Takže místo hraní bychom Pod Lampou mohli maximálně tak promítat cestovatelský pořady.

Čekalo nás ale nahrávání, na které jsme se dlouho připravovali. Navštívili jsme studio Franz Kavkaz v Domažlicích. Nahráli jsme tam naší labutí píseň, respektive šest kousků. Momentálně probíhá mastering, a až to někdy během léta bude hotový, bude to všem, fanouškům i náhodným kolemjdoucím, k dispozici.

Taky jsme si v březnu střihli něco, co jsme v té době považovali za náš úplně poslední koncert. Předskakovali jsme Andrew Medwed, kteří k nám dorazili až z Ukrajiny. Sice jsme se už museli obejít bez Ivči, která tou dobou začínala sbírat veselé historky na Kypru, ale koncert i s afterparty se vydařil. Říkal jsem si, že jako tečka se to fakt povedlo a můžeme být spokojení.

A od té doby se se Starfire nic nedělo.

Naskytla se nám ale příležitost zahrát si, stejně jako loni, na Festivalu fantazie v Chotěboři. Dokonce si Ivča, která už od toho jara cestuje, našla okno kdy je chvíli v ČR. Tanec s poníky si tím pádem dáme v plné sestavě. Právě jsem se vrátil ze zkušebny a skoro ani nebylo znát, že jsme spolu tři měsíce nehráli. Takže náš úplně poslední koncert bude v pátek 4.7. v Chotěboři. A pak už opravdu definitivně zaplatíme a odejdeme. Přijďte, bude party. Budeme hrát, jako kdyby to bylo naposled. Doslova. Dost možná to naposled bude.

 

Stará dobrá Stará paní...

...22. 1. Jazz Club u Staré paní prostě...co víc k tomu říct...snad jen, že se těšíme :)

Starfire