Spite Inc. - O kapele | Bandzone.cz

Spite Inc. thrash-metal / Náchod

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Smrt je blízko - NOVINKA 2022
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Zdeněk Špryňar - zpěv, kytara
Jan Kašpar - kytara
Jiří "Sanchez" Pastucha - basa
David Faifer - bicí

Bio a historie

Kořeny SPITE INC sahají až do podzimu roku 2009, kdy se díky inzerátům v hudebních periodikách sešla sestava

Zdeněk Špryňar - zpěv, kytara
Jiří "Sanchez" Pastucha - kytara
Pidány - basa

David Faifer - bicí

Ta začala tvořit vlastní hudbu v duchu heavy/thrash metalu, vytvořila pár demo snímků a v prvním roce působení, tehdy ještě pod názvem UNDYING SPITE, absolvovala na desítku koncertů. Kapela se ovšem na konci roku 2010 rozpadá.

Nová kapitola se začala psát na jaře 2013, kdy odpadlíci Sanchez (nyní již baskytara) a Dejv k sobě našli kytarovou posilu v osobě Jana Kašpara. A tak byl položen základový šutrák SPITE INC.

Po nějaké době hledání zpěváka, nakonec padla volba na Andreu Fiedlerovou. A tak v sestavě

Andrea Fiedlerová - zpěv
Jan Kašpar - kytara
Jiří "Sanchez" Pastucha - basa

David Faifer - bicí

velmi rychle vznikl materiál pro první album, nyní daleko více orientován směrem k thrash metalu. Album bylo natočeno svépomocí na přelomu prosince 2013 a ledna 2014 a vyšlo pod názvem AGE OF FEAR. Na albu se mimo jiné objevily i dvě skladby z dob UNDYING SPITE. Následovalo několik koncertů jak v rodném kraji, tak i za jeho hranicemi a to po celý zbytek roku 2014. Zářoveň kapela skládala materíál pro další album.

To bylo natočeno v únoru 2015 ve studiu Michala Martince PULTON. Album vyšlo v dubnu 2015 pod názvem RESIGN CONTROL. Na jeho podporu kapela opět koncertovala kde se jen dalo. Zároveň vznikal materiál pro třetí album. Toto tempo si ovšem začalo vybírat svoji daň a v kapele začali vznikat neshody. V zimě 2015 Jana Kašpara u kytary vystřídal Kryštof Trávníček. Kapela nadále koncertuje, ovšem 23.4. 2016 odehrává svůj, na dlouhou dobu, poslední koncert.

V září 2020 přichází impuls ke znovuobnovení činosti SPITE INC. Tentokrát ve staronové sestavě

Zdeněk Špryňar - zpěv, kytara
Jan Kašpar - kytara
Jiří "Sanchez" Pastucha - basa

David Faifer - bicí

Kapela oprášila několik věcí z prvních dvou desek a na podzim 2021 odehrála první koncerty. Současně tvoří nové songy, které by měly být součástí třetího alba, jehož vydání je naplánováno na rok 2022.