Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sonyk Bel rock-progressive / Opava

„Nasloucháme křídlům.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

 

 

m.o.u. Jura Bosák - zpěv, baskytara, texty
Vladimír Jaške - kytara
Jan Stejskal - bicí

Petr Kašný - syntezátor, klávesy, rhodes piano
Petr Uvira - kytara

koupit

Bio a historie

Opavská formace Sonyk Bel vznikla 20. 12. 1998. Základem kapely vždy bylo trio Jura Bosák - zpěv, baskytara, Vladimír Jaške - kytara, Jan Stejskal - bicí. V této sestavě fungují do roku 2009, kdy kapelu rozšiřuje klávesista Petr Kašný během práce na desce k desetiletí kapely Ježíš proti počítači.

V triu kapela zrealizovala desky Sonyk Bel (demo), Chmura (singl) ke kompilaci regionálních kapel Alt Rock 1, Solarium, opavskými fanoušky stále ctěný Komplexikon, EP Setřičkám, Nesmír Néé!, Tenké struny vydobyté vítězstvím na ostravském Setkání kytaristů, retro desku prvotních písní Ježek Zvonek, jubilejní Ježíš proti počítači, které předcházelo EP, chcete-li paradoxně Bside desky Takže...Sonyk Bel Žije. V autorské spolupráci s Petrem Kašným vzniká singl Slunce pojď na kompilaci Ostrava Music City a hlavně druhá velmi ctěná deska Mořem Do Očí, která se dočkala v roce 2013 speciální edice s bonusovými materiály.

To už od ledna 2011 nahradil v kapele čtvrtého člena kytarista Petr Uvira, se kterým kapela autorsky vytvořila písně nedokončené desky s pracovním názvem Skromný bůh. Ten odstupuje z kapely závěrem miniturné 14.6.2013.

Písně z posledního období byly archivně zaznamenány 19. 10. 2013 a tímto kapela přerušuje činnost. Vláďa Jaške přes spolupráci z opavskými Kofe-iny stojí spolu s Janem Kunzem u projektu Munroe, Jura Bosák pokračuje s blues-beatovou Expedicí Apaluchou a blues-folkovým duem Dobrozdání, v jehož rošířené beatové sekci dále spolupracuje nejen s Honzou Stejskalem, ale znovu i s Petrem Kašným. 

– mějte naše písně za tak živé, jako je mnozí doteď máte :) ) jedině tak Komplexikon ani Mořem do očí ad. nezemrou – my dobře víme, že probuzení, ať už v jakékoli formě, nám není zapovězeno :)))

DĚKUJEME VÁM ZA CELÝ ČAS a Naslouchejte Křídlům!! :) )
Jura Bosák za Sonyky