Shannon - Irish music - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Shannon - Irish music world music / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 58

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
3
Návštěv celkem
7 596
Poslechnuto skladeb
3 134
Profil registrován
23.7.2010

Členové

Kontakty a odkazy

+420603562669 - Kontakt na kapelu Shannon - Irish music

Dodatečné info

Shannon – Irsko jak má bejt

Skupina Shannon - Irish music hraje irskou hudbu přesně takovou, jakou nabízí "Smaragdový ostrov", což si kapela ověřila na své společné cestě po Irsku 2008, kde si zahrála s nejedním irským muzikantem a procestovala irský ostrov doslova křížem krážem od Dublinu po Galway. Shannon letošní rok oslaví 15 let na české scéně a za tuto dobu odehrál vice než 650 vystoupení. Vystoupil např. v  Rakousku, Maďarsku, na Slovensku. Asi největším úspěchem skupiny bylo vystoupení v roce 2007 v pražské T-Mobile Aréně společně s "irskou legendou - ALTAN" z irského Donegalu. Irskou hudbu v podání skupiny Shannon jste mohli také slyšet v divadelní hře HRDINA ZÁPADU, kterou uvádělo  divadlo Činoherní Klub v Praze v padesáti reprízách. Skupina natočila tři řadová alba s názvy Poor but Happy /2002/, Sláinte! /2006/ a Lounge... /2011/. Shannon hraje irskou hudbu svým strhujícím způsobem, za respektování všech ornamentů a ozdob melodie. V jeho nástrojovém obsazení najdete housle, low whistle a příčnou flétnu, bodhrán, bezpražcovou basu a kytaru v tradičním ladění.


http://shannon.cz/

http://www.facebook.com/SHANNONxxIRISHMUSICxxIrskoJakMaBejt

http://www.youtube.com/user/shannonthebandcz?feature=watch 

RECENZE, ČLÁNKY:

Revue - prosinec 2012, zdroj: www.bernards.cz, autor: V. Bernard

(S laskavým svolením p. Bernarda, díky)

+  Měsíc listopad jsme po kulturní stránce zakončil na koncertu Shannonu v Balbínce v pátek 30.11. V podstatě to bylo poprvé, co jsem Shannony viděl a slyšel po odchodu Marka. Ubylo banjo a Marek Zienert, přibyla baskytara a Jiří Mašek, Pavel se stal výlučným zpěvákem (pokud pominu "recitaci" číslovek v irském hitu Rocky Road to Dublin) a přidal do svého repertoáru nové; kapela oprášila hit Galway Girl, kde harmoniku nahradil saxofon v rukou Martina. Musím přiznat, že to vůbec neznělo špatně. Přibyly nové skladby - sety "tunů" a jiné ještě znám z dřívějška. Přiznám se, že na tu basu - jinak velmi dobře hranou - si trochu musím zvykat. Ale určitě koncerty Shannonů - ostatně tak, jako vždy - stojí za návštěvu.

Bio a historie

Radovan Hulla - kytara DADGAD
Martin Penič - tin whistle, low whistle, flute, alt sax
Pavel Švestka - housle, zpěv
Jiří Mašek - baskytara
Antonín Janák - bodhran, cajon