SemTam - bluegrass - O kapele | Bandzone.cz

SemTam - bluegrass bluegrass-folk / Týn nad Vltavou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Starodávná
  Nezařazeno
 • Ty víš
  Nezařazeno
 • Usínáš
  Nezařazeno
 • Málo lásky
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Nové CD je už v prodeji ! Zde jsou ukázky !
http://sem-tam.com/pisnicky/nove-cd-navrat

Možno objednat na lub.mar@seznam.cz

Nahlížíte do stránek jihočeské kapely SEMTAM. Tato skupina vznikla před třiceti lety, na podzim roku 1981, se záměrem hrát bluegrassovou muziku tak trochu jinak. Nešli jsme cestou kopírování amerických kapel, tak jak bylo v tu dobu obvyklé. Trochu nám nahrávala ta skutečnost, že naše hlavní osobnosti kapely, Pavlína Jíšová, Jarda Matějů, Pepa Hlavenka a později i Vojta Zícha, nebyli žádní velcí příznivci ortodoxního bluegrassu. A tak jsme vybírali repertoár podle toho, jak se nám písnička líbila a nebylo vůbec důležité, z jakého šuplíku pochází.  Dál už jsme si ji přizpůsobili k obrazu svému. Vlastní tvorba vznikala pak ve stejném duchu. Od samého počátku jsme disponovali výbornými zpěváky a proto  i vokální projev celé kapely byl specifický a nenapodobitelný. V tomto duchu jsme pokračovali i v pozdější době. Hlavním směrem kapely byla hezká písnička, v dobrém slova smyslu taková bluegrass popmusic.

Když jsem před třemi léty kapelu zpět přivedl k životu a kývly mi na opětovnou spolupráci  bývalé zpěvačky Lenka Jakschová Huszárová a Michaela Hálková, bylo rozhodnuto, co se bude do budoucna hrát. Sestavu doplnil výborný zpěvák a hráč na mandolínu z bývalé Ztuhy Pepa Pospíšilík a vynikající vokál byl opět na světě. Oprášili jsme nejhezčí písničky z minulé éry a začali pracovat na nových, protože ani z úspěšné minulosti se nedá dlouho žít. V tu dobu k nám přichází talentovaný kytarista Luboš Maškara, s jeho mládím i  elánem do života a muziky, což jsme potřebovali jako sůl. Ale až s příchodem dalšího mladého muzikanta, vynikajícího pražského baskytaristy Prokopa Saidla, získává kapela ten správný hutný rytmický projev. Byla to jen otázka času, kdy se do kapely zase vrátí původní člen z minulé éry, vynikající banjista  Vojta Zícha. S jeho výrazným zvukem banja přišla do kapely i pohoda a atmosféra z minulé úspěšné doby.

Kapela působí vyrovnaným projevem kvalitního vokálu s pevným doprovodem a brilantními sóly. To vše by nefungovalo bez hezkých písniček, a těch máme v zásobě dost. Jak těch slavných z historie, tak úplně nových, které budou také na nové, připravované desce.

Současné složení kapely:

Luboš Marek:  housle, kapelník
Vojta Zícha:  banjo
Lenka Jakschová Huszárová:  zpěv
Pavla Blažková:  zpěv
Pepa Pospíšilík:  zpěv, mandolína
Petra Želiborová:  baskytara
Tomáš Berka: kytara

Bio a historie

O členech:  

Luboš Marek :

Houslista a kapelník SEMTAMu. Jeho muzikantská bluegrassová cesta začala na   keramické škole v Bechyni s kapelami Skinneři a Jezdci. V roce 1973 se zúčastnil své  první krajské Porty. Po vojně působil v Českobudějovické kapele Roháči. V roce 1981  zakládá na jihu Čech s Pavlínou Jíšovou a Jardou Matějů SEMTAM. S touto kapelou  dosáhl na posty nejvyšší, vítězství na portě 83 a 84. V době pauzy SEMTAMu působil  jako host v několika rakouských country kapelách a ve skupině Ztuha. Od roku 2007  započalo oživování SEMTAMu. Projevil se taktéž jako autor několika úspěšných písniček  kapely.

Hraje na housle z české manufaktury z 20.let, struny Thomastic Infield - Spirocore

Vojtěch Zícha :

Vynikající banjista, již více jak 25 let Jihočech, hráč na kytaru, dobro, housle a baskytaru. V SEMTAMu od roku 1983. V té době měl už za sebou angažmá v kapelách Cukrátka, Blátotlačky, Studio PF. Souběžně se SEMTAMem hrál s kapelou Zřídlo, profesionálně s Minneseengry, v letech 1990 – 1997 s kapelou Žalman a spol. Pak přijal angažmá v doprovodné skupině Pavlíny Jíšové A basta...V letošním roce se do kapely SEMTAM po létech vrátil. Souběžně také působí ve své Druhé míze Vojty Zíchy. Vyhledávaný studiový hráč, autor řady písniček a instrumentálních skladeb.

Hraje na banjo Čapek OLD ERA.

Prokop Saidl :

Všestranný baskytarista dovezený z Prahy, který hrál v mnoha hudebních skupinách a účastnil se několika hudebních projektů. Hrál ve skupinách Dolmen, Bran, Czeltic. Hostoval ve skupinách Asonance, Pod černý vrch a další. Spolupracoval například s Tomášem Traplem, Miki Nopem (Sto Zvířat), Tomášem Valáškem (Basic beat), Tomášem Kurfürstem (Mig 21). Odehrál turné po České republice s Radiem Zenklem po boku Jakuba Racka (Monogram). V SEMTAMu hraje od roku 2010. Působí i jako  studiový hráč.

Hraje na baskytaru   Pedulla Rapture 4 string, Dean 5 string frettless
Struny Dadario, Kombo:   Vector U70 , AMPEG BA210SP

Lenka Jakschová Huszárová :

Kapela si Lenku vybrala jako nástupce Pavlíny Jíšové, po jejím odchodu, na krajském kole Porty 86, kde zpívala se studentskou kapelou Madlo. Svým výrazným, nezaměnitelným hlasem po celé úspěšné období spoluvytvářela specifický zvuk kapely. V době kapelní pauzy působila v Jihočeských bluagrassových skupinách Ztuha a Grassband. Při znovuzrození kapely SEMTAM v roce 2009 samozřejmě nechyběla.

 

Luboš Maškara :

Talentovaný mladý kytarista, který má za sebou angažmá v jihočeských kapelách Hátatytlá a Vagabonds a úspěšné období dua All Boss. Působí také jako pódiový spoluhráč bluegrassového kytarového virtuosa Slávka Hanzlíka. Do SEMTAMu přišel v roce 2010 a výrazně ovlivnil zvuk kapely. V posledním období se též projevil jako úspěšný autor písniček a textů.

Hraje na kytaru Matrin D 18 (1971).

Pepa Pospíšilík :

Jako sólový zpěvák a hráč na mandolínu působí v SEMTAMu od roku 2009. Bluegrassoví pamětníci ho znají jako zpěváka netolické Ztuhy, nebo kapely Vokap. V současné době působí ještě v countrybálovém sdružení Klídek. Spolu s Lenkou a Míšou vytvořil základ vynikajícího a nezaměnitelného vokálního projevu této kapely.

Hraje na mandolínu Furch.