Rough and Rocky Road - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Rough and Rocky Road acoustic-bluegrass / Opava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Rough and Rocky Road - Courage in My Heart
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Hudební skupina Rough and Rocky Road (čti:raf end raky roud) se skládá z pěti dobře známých českých a slovenských muzikantů, kteří působili nebo působí v dalších uznávaných bluegrassových kapelách, jako např. Fragment, Roll´s Boys, Viagrass nebo 29 Strings. Po několika společných jam sessionech se rozhodli založit úplně novou kapelu a vybrali jí název, který v přeneseném smyslu tragikomicky definuje žánr bluegrass – Rough and Rocky Road, volně přeloženo "Trnitá cesta", jako nejen název známého bg standardu, ale take samotná existence tohoto hudebního stylu, která pro bluegrass v našich podmínkách skutečně taková je.

Hudba Rough and Rocky Road je zaměřená hlavně na vlastní kompozice jednotlivých členů kapely, ale nevyhýbá se ani známým bluegrassovým a country trhákům. Charakteristickým rysem skupiny je výborný zvuk dvou sólových kytar, který v kombinaci se zvukem dobra a banja vytváří unikátní sound poměrně netypický pro klasickou bluegrassovou sestavu a přibližuje tak hudbu kapely širšímu publiku. Taktéž aranžersky se RRR snaží posouvat hranice tohoto žánru trochu dale. Dá se jednoduše říct, že jejich stylem je moderní bluegrass, respektující však jeho tradiční kořeny.

Bio a historie