Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Riziko heavy-hard rock / Řečany nad Labem

„Rozjíždíme sezónu 2019 s novým frontmanem!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Máš rád/a rockovou muziku?
Staň se i ty naším fanouškem!
My tě za to budem zásobovat pořádnou dávkou Rizika!

Riziko tvoří pět členů:

Jan Sobota - zpěv
Petr Zeman - kytara, zpěv
Richard Fíla - kytara, zpěv
Tomáš Hnilička - basová kytara, zpěv
Miloš Sotona - bicí

Bio a historie

Skupina Riziko vznikla v roce 2010, v současné sestavě působí od listopadu 2017. Druhý domov, nebo-li zkušebnu má v Řečanech nad Labem u Přelouče.

Upřednostňuje především vlastní tvorbu (rock, hard and heavy, heavy metal), ale její playlist doplňují i skladby převzaté.

21. 4. 2012 Se zrodil ve studiu Benas první oficiální singl s názvem Start. Start byl složen speciálně pro Automotoklub ČR pro stadiony ploché dráhy. Single se tak ujal převážně na motosrazech a auto-moto akcích.

Kapela se však hodí na jakýkoliv festival založený na rockovém žánru, hodí se ale i na městské slavnosti a neodmítá ani dobročinné akce. Kapela má za sebou slušně nabité sezóny, kdy se zaměřila převážně na akce tohoto typu.

23. 3. 2013 Vyšlo na svět CD Rok a den. Cd obsahuje 10 písní včetně písně Rok a den, dle které se celé album jmenuje.

11. 11. 2016 Po vzájemné domluvě oficiálně kapelu opouští frontmanka a mocný hlas Kristýna Vidnerová. Následující rok se tím pádem ve zkušebně Rizika vystřídá několik sympatických hlasů, bohužel s žádným kapela nenaváže dlouhodobou spolupráci.

26. 11. 2017 Se konečně ve zkušebně objevil Jan Sobota, s kterým si všichni členové okamžitě padli do oka. Riziko tím po roce získalo opět hlas a frontmana, nicméně bylo potřeba předělat celý reprtoár pro nového zpěváka, takže se opět rozjel kolotoč psaní nových písní a psaní nových textů. Zhruba po půl roce byl připraven kompletně nový reperotár a Riziko začalo opět veřejně vystupovat.