RIGHTNOW - O kapele | Bandzone.cz

RIGHTNOW alternative-pop / Strakonice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Hater
  21 album - EP
 • Jediná
  SINGL
 • Strach
  2S album
 • Face
  HomeStudio
 • Láska
  HomeStudio
 • BOSS
  HomeStudio
 • Život se Tě neptá
  SINGL
 • Letím
  HomeStudio
 • Král a Královna
  HomeStudio
 • Sám
  2S album
 • Stalo se
  HomeStudio
 • Přiznávám
  EP album

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Doprovodný zpěv, Ukulele

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Mluvit skrz hudbu, mluvit více hlasy, mluvit z duše, mluvit pro lidi, mluvit tady a TEĎ... to je RIGHTNOW

Bio a historie

Na začátku bylo slovo. Nebo spíše 2 slova. A ta slova zněla: "Budiž kapela!" 

Psalo se léto roku 2014. Vzduchem se nesla vůně uzené ryby a zahradní párty byla v plném proudu. Tady se poprvé sešli s kytarou Lukáš a Ondřej. Celý zbytek prázdnin hráli společně na veřejných venkovních akcích a posléze začali tvořit vlastní hudbu. Ondřej začal psát texty a navlékal je na jím poskládané doprovodné akordy. Převážným komponistou se stal Lukáš, který nejen vymýšlel doprovod ale i různé melodické vyhrávky. Celkovou hudbu nakonec aranžovali společně. Vznikly první oficiální písně: Letím, Lihodný nápoj, Přiznávám, Face a další, zatím nezveřejněné... 

Následující rok (2015) usedl na cajon Štěpán Dvořák, Ondřejovo dobrý kamarád ze školy. Na konci listopadu poprvé oficiálně představili své písně veřejnému publiku v rodných Katovicích, kde si s nimi zahrál budoucí člen kapely Václav Zach. Touto dobou, pod nátlakem, vznikl oficiální název kapely, který potřeboval být "právě teď" (RightNow) natištěn na plakát akce. Hned na to, na začátku prosince, se kluci rozhodli vybrat z jejich repertoáru nejperspektivnější skladby a pořídit studiové nahrávky. 

Na začátku dalšího roku (2016) se Ondřej s Lukášem přihlásili do pěvecké soutěže Czechtalent, kde se stal Ondřej semifinalistou a Lukáš finalistou. Do kapely přichází nový člen, výše zmíněný Václav Zach. Vašek přispěl do kapely dalším hlasem a tvrzením muziky svou baskytarou. Na podzim téhož roku se vydali opět do nahrávacího studia a byly pořízeny písně Strach a Sám. 

I v roce 2017 ambice chlapců neustávaly a počali se se svým repertoárem přihlašovat na hudební akce všude po republice (Slavnosti břeclavského piva, FolkyTonk, Kapeláž ZČU a další). V létě odešel z kapely Štěpán Dvořák a paličky převzal Lukáš Rejšek. Kluci si následně  natočili sami první videoklip k písni Sám, který na podzim pokřtil Miloš Pokorný z kapely Těžkej Pokondr.

Průběhem roku 2018 si sama kapela dojednávala další akce, aby mohla svou tvorbu dále prezentovat. Hraní započalo hned v raném čase jara v Sušici. Odehrán byl také Plzeňský Majáles, Přeštěnice, Milevsko, Malenice a další koncerty. Vydán byl další nový singl s názvem Život se Tě neptá. Náš SINGL Strach se udržel několik týdnů v České 10 rádia RockZone a zaujmul i první místo. Prozatímní rádoby tour byla završena v rodné obci, v Katovicích, na charitativní akci na začátku prosince.

Rok 2019 započal v únoru cestou do studia za účelem nahrání dalšího SINGLU. Píseň Jediná, která uzřela světlo světa s povedeným mainstreamovým zvukem, zaútočila hned na rádia a uchytila se na okresním rádiu Blatná. Odehrány byly další koncerty, které započaly v březnu Plzní. Následovaly České Budějovice, Praha a rodné Strakonice. Na celý rok se rozmístilo celkem 22 vystoupení, nepočítaje drnkání v kempu a v hospodách.

Rok 2020 byl nejen pro všechny, ale i pro kapelu nulovým rokem a vše začalo znova. Změnila se sestava členů a navlékl se nový kabát na písničky. Vedle Ondřeje a Lukáše dostal post bubeníka Jára Beneš. I přes sužování korony, se přeci jen kapela dostala párkrát před publikum...

Rok 2021 (píše se...)