Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Rachot Strojů progressive-punk / Polička

„...stáhni si desku "Jak za krále Klacka..."“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

(a Cemr: http://bandzone.cz/fan/cemrcz :) )

 

 

PLECHOPUNKOVÁ HUDEBNÍ FORMACE Z POLIČKY:

 

Mykej - zpěv, občas basa

Hans - basa, občas trumpeta + tanečky

CZ - kytara, občas pozoun

Cemr - kilová kytara

Pták - bicí

 

 

Bio a historie

Jednoho dne, léta 2002, dva brigádníci technických služeb města Poličky zametali chodníky na nábřeží rybníka (místně zvaného „Svinčák“). Rozpálenej asfalt, prach, vedro – prostě vodmašťovna, jak má bejt. Při kouřovej pauze tlachali vo muzice a pak že teda založí kapelu. Oba za mlada hráli v dechovce na trumpety a tak že by jako kytára neměla bejt problém a když jo, tak že do nich budou jen tak třískat a k tomu něco řvát. Téhož dne si ještě po práci na šatně domluvil Hans koupi basskytary zn. Jolana za lidovku. Následoval vejlet do Brna, kde si v bazaru pořídil Morda kytaru, téže značky. Hansův spolužák „Dědek“ už dlouho obstojně mlátil do bicích v různejch kapelách a tak byl osloven jako bubeník. Myslel si sice, že se jedná o nějakej chvilkovej úlet, ale když se domluvila zkouška ve starý stodole na chalupě u kámoše, 10 km od Poličky, šel do toho. Bicí a všechny vypučený věci se vezly vlakem, naložený na kočárcích, což u některejch lidí vzbuzovalo úsměv. Na zkoušce si zahrál pouze bubeník, zbytek jen otvíral lahváče a filozofoval, ale i tak to trvalo čtyři dny. Potom se dlouho jen kecalo, až přišel kytarista Čech, poněkud ostřílenej hráč. Hans už začínal brnkat jednoduchý věci od oblíbenejch kapel, ale s Mordou se to vůbec nehejbalo, tak Čech zakotvil na stálo.

Problémem ale hlavně bylo, kde zkoušet, protože erární zkušebna v místním divadle zanikla s nástupem rekonstrukce celýho objektu, takže se nic nedělo. Až na to, že bubeník Dědek začínal mít míň času a tak Hans s Čechem sehnali Ptáka. Dokonce se začátkem zimy sehnala i zkušebna. Začalo se zkoušet a postupně se dala do kupy i nějaká ta vlastní písnička. V zimě přichází zpěvák Mykej a dá se říct, že po čase už z toho něco leze. 2. května 2003 se na pódium poprvé sápe Rachot Strojů, na majálesu „šperkárny“ v Turnově. V sestavě Mykej – zpěv / CZ – kytara, zpěv / Hans – basa / Pták – bicí, odehraje skupina téhož roku ještě jeden koncert a potom přichází druhej kytarista, Cemr.

 

(Libové divadlo, Svitavy 2003)

Místní divadlo je po rekonstrukci a následuje přesun do divadelní zkušebny, nyní již v pětičlenný sestavě. V zimě roku 2004 nahrává Rachot Strojů první demo. Za pomoci kamaráda zvukaře Chairpooda vzniká na divadelním sále nahrávka Technické Služby (název je podle místa vzniku kapely a taky se tak kapela měla původně jmenovat). Album obsahuje 13 písniček + bonus. Texty jsou většinou o tom, co rachoťáci někde potkali, nebo zažili, či v nich reagují na některé věci kolem, ale milovníky přímejch politickejch protestsongů zřejmě nepotěší.

 

(křest CD Technické služby v Divadelním klubu, Poliička 2004)

28.4.2007 proběhl křest novýho CD "...vesele se žije!". Uskutečnil se v Divadelním klubu v Poličce a křtilo se flaškovým pívem. Nové CD vzniklo opět s pomocí Chairpooda. Nahrávka byla pořízena v mobilním nahrávacím studiu Hluchoněmec Tómy Hrnčíře v únoru roku 2007 v Poličce a dále putovala k Chairpoodovi, Prochajdovi a Topolovi, a ti opatřili album finálním zvukem. CD obsahuje deset písní a v jedné je zakomponovanej novej nástroj, jež se vynořil z minulosti, která byla prodchnuta dětskou dechovkou v LŠU Polička. Dále byl pozván host Alča a je jí možné slyšet v jedný písni lamentovat. Písně jsou opět zaměřeny na věci kolem nás a páč už od prvního alba nějakej ten rok uplynul, tak jsme se pokusili do toho trochu říznout a sic některý písně trošku opouštějí tříakordovej profil,  pár sypaček se taky najde a především zvuková kvalita se velmi zlepšila. Nu, kdo má zájem, může si CD objednat. Cena CD je 50,- , což je ucházející:)

 

Dne 2. 5. 2008 proběhla v havlíčkobrodské Čechovce akce s názvem Punkový peklo. Oslavili jsme tam na den přesně poněkud neuvěřitelnejch pět let existence naší kapely. Snad to byl šťastnej mezník a nic se nezačne extrémně kurvit, uvidíme no...