Psychoglossia - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Psychoglossia metal-hardcore / Nový Jičín

„nové songy“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Psychoglossia

Metal hardcorová kapela z Nového Jičína, která po dlouhé odmlce vstala z mrtvých a přináši ještě větší nařez než v minulosti!

 

Členové :

Kačenka.........Zpěv

.Kokeš....................Zpěv

*Petr Jurajda................Sólová kytara

 

*Ivo Kretek...................Basová kytara

* .Jiří Kramer........Bicí

 

 

 

Bio a historie

Kapela Psychoglossia vzniká v roce 1992 v sestavě Marek Himmer (bicí), Patrik Býma (Rytmická kytara, podpůrný zpěv),Petr Jurajda (solová kytara, zpěv) v hudebním stylu H.C. old school noise grind.V této sestavě kapela sehrává tři koncerty.Po odchodu baskytarysty se dává kapela znovu dohromady roku 1994 v sestavě René (Soja) Sojka (zpěv), Milan Urbánek (rytmická kytara),  Jiří Sosík (basa), Marek Himmer (bicí), Petr Jurajda (solová kytara).Hudební styl zůstal zachován, kapela v tomto složení odehrává bohužel jen jeden koncert, neboť  většina působicích členů má své domovské kapely.

 Kapela se davá znovu dohromady v roce 1998 v sestavě Tomáš Kyselý (zpěv), Dan Řezník (rytmická kytara), Petr Jurajda (solová kytara), poprvé se objevuje automatický bubeník. Hudební styl je hodně ovlivněný elektronickou muzikou s prvky Hard Coru. Kapela v této sestavě vydává CD.Po koncertě odehraném ve Wagooně odchází zpěvák a nahrazuje ho Radim Staněk, přichází i nový baskytarista Martin (detař) Lokaj a kapela znovu zkouší.Netrvá to však dlouho a kvůli neshodám odchází kytarysta  Dan Řezník a nahrazuje jej  Aleš Gajdošík. Hudební styl se vrací k Hard Coru opepřeném chutí metalu. Kapela vystupuje na dvou soukromých koncertech a přichází vetší koncert ve Wagooně. Po odehrání koncertu v sestavě houstne atmosféra a kapela se na konci roku 1999 rozpadá.

Píše se rok 2008 a kapela po devíti leté odmlce vstává z mrtvých, v sestavě Radim Staněk (zpěv), Petr Jurajda (solová kytara), Tomáš Rýdel (rytmická kytara), Ivo Kretek (basa) a za bicí si sedá opět automat. Kapela se urputně pouští do práce a doufáme, že se už brzy vynoří a bude vás mít čím oslovit!

Odchází zpěvák Radim Staněk, ale kapela jde dál, prožila určitě úspěšné období a několik koncertů. Nyní se pouští do práce na nových materiálech a bude se pokoušet najít zpěváka i bubeníka.Tak bubeník i zpěvák se našel,snad se vám naše tvorba bude líbit.Psychoglossia