Prosektura - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Prosektura thrash-metal / Tábor

„Všichni se stejně jednou sejdou na Prosektuře!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Státní 238 ×
  • SUP ( final po mixování) 925 ×
  • Alzheimer aliaz Sup (ještě po staru) 479 ×
  • Korupce 1 680 ×
  • Prase 1 122 ×
  • O kurvě 878 ×
  • Bomba 606 ×
  • Prosektura Svět bez lidí Stopa 1 250 ×
  • Prosektura Zrození země Stopa 2 173 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kultovní thrash metalová kapela z Tábora, založená v roce 1990.

Bio a historie

Prosektura vznikla v Táboře v roce 1990. První stabilnější sestava byla: Zdeněk Prášek-bicí, Roman Pavličko-zpěv, Jiří Kunc-basa, Tomáš Tourek-kytara a Milan Kotápiš. V roce 1991 prvně vystupují v Táboře se skupinou Disaster. Následují akce s Debustrol, Kabát, Gepard, Exekutor, Brian atd. V srpnu 1992 skupina natáčí první demo z názvem KVĚTY ZLA. Demo je velmi kladně přijato fans. Skupina dokonce jedná s Monitorem ohledně vydání LP. K tomu však kvůli některým členům nedochází, panč měli výstup s tehdejší manažerkou Monitoru.

Smlouva na vydání desky padá a rozpadá se i sestava. Jako první odchází zpěvák, po něm i ostatní mimo bubeníka Z. Práška. Zdeněk shání nové členy. Na chvilku se vrací i Milan Kotápiš, ale i ten odchází a nová sestava v podobě Z.Prášek-bicí, zpěv, Houba-kytara, zpěv a Shit-basa odehrává pár akcí. Po té se přidává ještě kytarista Hroch. V této sestavě skupina natáčí druhé demo MANTICHORA IMPERATOR. Ale Hroch hlásí odchod a na jeho místo přichází Míra Zvonař, který již na zmíněnou druhou kazetu natáčí pár sól, a na obalu MC je uveden jako host. Po pár akcích např. s: Exekutor, Corund, Royal Incest se ke skupině přidává Bába-zpěv. Na jedné akci je natočen i záznam live vystoupení který byl v ořezané podobě vydán jako EP KLAUN LIVE!

Po té skupina natáčí studiové EP které má sloužit jako promo pro vydavatele. Skupina připravuje materiál, který měl vyjít pod názvem STÍN SMRTI. Skupina se ale prakticky rozpadá. Zdeněk po té natáčí sólový projekt VOINTS (všechno si nahrával sám) a po té přijímá nabídku od Royal Incest. Kde hrál až do roku 2004. Na jaře 2004 se Royal Incest rozpadá.

V roce 2005 dochází k obnovení činnosti.
A to v sestavě: Z. Prášek – bicí, zpěv, Houba-kytara, Shit (Viki) – basa. Po několika měsících odchází Houba a nahrazuje ho Pavel alias Čmoud. Skupina má oficiální i neoficiální www, a připravuje CD. (Neoficiální www jsou na: http://prosektura.wz.cz)

V říjnu 2006 skupina natočila materiál na CD, ve studiu Wave record – Brno a vychází koncem prosince u Panda Music.

V Lednu 2007 se ke skupině připojuje zpěvák Mladen.

CD bylo slavnostně pokřtěno 3. 3. 2007 v Táboře, za účasti lidí z firem: TOVARA.CZ a PANDA MUSIC, kteří CD pokřtili.

Prosektura are:
Zdeněk – bicí, zpěv
Mladen – zpěv
Viki – basa
Čmoud – kytara

Spolupráce s Mladenem i se Shitem (Viki) byla na jaře 2007 ukončena, a Prosektura vystupuje opět ve třech:

Zdeněk – bicí, zpěv
Matess727 – basa, zpěv
Čmoud – kytara

Skupina odehrála koncerty např. s:
Debustrol, Kabát, Brian, Exekutor, Garant, Gepard, Tortharry, Amon, Corund, Old, Mortuary, Majster Kat, Promile, Insane, Pentagon, Klan  ….

Spolupráce s Matesem  byla také ke konci roku 2007 ukončena, a Prosektura nyní zkouší nový program v sestavě:

Zdeněk – bicí, zpěv
Čmoud – kytara
Tomáš Tourek- kytara
Martin Bielovský - basa

Po pár zkouškách odchází Tomáš a Zdeněk zkouší další experiment, a tím je, že sehnal bubeníka, a sám se ujímá kytary. Do kapely též přichází další kytaristka. Po dvou koncertech a spoustě hádek je jasné, že tento model fungovat nebude a Zdeněk se domlouvá s bubeníkem z kapely Arachne na další spolupráci. Takže aktuální sestava je od konce července 2009 tato:

Zdeněk – kytara, zpěv
Čmoud – kytara, doprovodný zpěv
Martin Bielovský - basa
Zbyněk – bicí (jinak také Arachne)

Tak že po delší odmlce je sestava opět v kupě. Změna seskupení je na místě, potřebovalo to řádně prohodit a to asi od července 2017.

Zdeněk (Zdenouš)- bicí, zpěv

Pepa (Houba)- kytara

Martin (Marcello) -basa

Jirka (Paulo)- vokál

V této sestavě jedem pecky a hodláme do toho narvat vše, co jsme až do teď načerpali zkušeností. 

Nahrávky, koncerty, klipy atd......