Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Poitín folk-world music / Plzeň

„POITÍN: Merry Christmas & a Happy New Year!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

tparty

Poitín je plzeňská hudební skupina hrající od roku 1996. Její repertoár zahrnuje především irskou tradiční hudbu prezentovanou způsobem, jakým ji dnes provozují mladé skupiny na Britských ostrovech, v USA a v Evropě. Frontman skupiny, zpěvák a hráč na irský buben bodhrán Jeremy King pochází z anglického Brightonu, kde se věnoval též interpretaci tradiční hudby. Také ostatní členové mají bohaté hudební zkušenosti a kapela pravidelně hostuje nejen na tuzemských festivalech, nýbrž má za sebou úspěšná vystoupení např. v Polsku, Německu, Itálii a Francii. Za svou více než dvacetiletou existenci vydal Poitín vlastním nákladem celkem šest studiových alb, podílel se na kompilacích z produkce Popronu a několika dalších výběrových nosičích v USA (Mage Records). Vedle různých internetových podcastů vydala skupina pro tamní trh bilanční výběr "Jiggery Pokery". Čtvrté album skupiny "Bofiguifluki" bylo v roce 2011 oceněno výroční cenou internetového rádia CELTIC RADIO - 2010 Celtic Radio Album of the Year, předposlední deska „Wish“ pak získala roku 2014 dílčí ocenění téhož rádia za track „Set of the Gates“. Na přelomu srpna a září 2016 vyšla kapele Poitín zatím poslední deska "Simple Pleasures". Album, jež skupina nadělila svým posluchačům jako dárek k 20. výročí svého založení, vyniká čistým a vyváženým zvukem i bohatě provedeným bookletem. V dosavadní diskografii se jedná o desku s největším podílem autorské tvorby, která vhodně doplňuje nápaditě aranžované tradiční písně a skladby do kompaktního celku. Síla současné sestavy spočívá především ve společné souhře, již doplňuje autentický entuziasmus a nasazení členů kapely na jejích živých vystoupeních.

Jaroslav „Oto“ Macháček - housle: Jakub Siegl - kytara: Jan Brabec - bouzouki, banjo, whistles: Jeremy Marc King - zpěv, bodhrán: Sasha Marešová - flétna, whistles.

Youtube Video rV4QxTLY1o4Youtube Video rV4QxTLY1o4

a ještě něco - mužete si stahnout hodně, hodně našich mp3 zadarma na www.soundclick.com/poitin

Máte-li zájem dozvědět se o kapele Poitín více, navštivte naši domovskou stranku www.poitin.cz

Ostatní profily (English):

CDBaby CDBaby

Facebook FaceBook

YouTube YouTube

Bio a historie

 Jaroslav „Oto“ Macháček - housle: Jakub Siegl - kytara: Jan Brabec - bouzouki, banjo whistles: Jeremy King - zpěv, bodhrán:  Sasha Šantorová - flétna, whistles.

Naším repertoárem jsou převážně lidové tance a písně z Irska, Skotska a Anglie. Z těchto tradičních tanečních melodií hrajeme především nejrozšířenější formy, jako jsou JIG a REEL, příp. HORNPIPE, POLKA... Zpočátku jsme se snažili o co možná nejvěrnější interpretaci ve stopách našich tehdejších dostupných vzorů (The Chieftains, Altan, Alan Stivell), postupem doby se však věnujeme osobitějšímu provedení a vlastním aranžím. Původní, ryze tradiční repertoár, jsme postupně obohatili (a stále obohacujeme) o vlastní hudební myšlenky, které zpravidla vycházejí z oněch zmiňovaných tradičních forem, avšak poskytují větší prostor k rozmanitějšímu aranžování a improvizaci. Nedílnou součástí našeho hudebního působení jsou tradiční hudební sessions (obvykle v příjemných hospůdkách s dobrým pitím), bez nichž by tento žánr patrně vůbec neexistoval. Zde se kuje a tříbí vše podstatné k co nejautentičtějšímu přenosu na pódium, aby se snad výsledek nezvrhl v křečovitou karikaturu ostrovního folk(lór)u ztvárněnou výrazovými prostředky české folkové hudby...