Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Král Doubek psychedelic-folk / Brno

„Lesní hudba, hořká poesie“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Flétna

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jsem poetický Král, Doubek bard.

Hledám KOŘENY,  DŘEVNÍ zvuk.

Vyprodukoval jsem čtyři domácí CD, to poslední "mysticky folkové" pod stejným názvem Král Doubek (2013) je zde na bandzone volně k poslechu.

Svou lyriku přírodně erotického charkteru publikuju na webu bardie.cz. Kromě vlastní poesie zhudebnil jsem několik básní současných českých autorek: Hany Zemčíkové, Jany Orlové. Pracuji s texty klasiků symbolismu, romantismu i surrealismu: Rimbauda, Mallarmého, Heineho, Máchy, Dyka, Erbena, Štýrského. Hlubokou inspiraci čerpám v textech starých civilizací: Egypta, poesii Aztéků i severoamerických prérijních indiánů. Jsou to ale vždy české překlady. Český jazyk je pro mé vyjádření podstatný.

"Zamilovávám se, sním, toužím, žárlím. Volám duchy, vzývám živly, zaklínám. Hlásím se k původním magickým účinům slova. U klasických textů mi primárně nejde o inovaci nebo aktualizaci, hledám za stále aktuálním textem původní expresi, energii, která může pěvcem i posluchačem znovu otřást."

 Zajímají mě soubory i jedinci evokující starou hudbu řecka, thrákie, říma, etrúrie. Tedy řekněme jižní a jihovýchodní evropy, především Kréťan Psarantonis a soubor Synaulia. Ovšem nejsilněji se  do mých hudebních skladeb vepsalo blues, kterému se věnuju od 16 let v kapelách Wosel a 3.Kultura.  Z české muziky jsou mi blízcí Vladimír Merta, Dáša Andrtová Voňková, Karel Vepřek, Oldřich Janota.

Bio a historie

Vyměnil si osud s dubem.

Oaken King (dubový král, královský dub, zelený muž, strážce posvátného háje) je mytická postava velmi úzce spjatá se středoevropskou starověkou krajinou ponořenou do nekonečného Hercynského pralesa. Je to strážce lesa, poutník, který dohlíží na chod universa (ekosystému).