Nebezpečné Známosti - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Nebezpečné Známosti pop-indie / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Gabriela feat.Laco Lučenič NZ 2016
  Nezařazeno
 • Podzim není; NZ 2010
  Nezařazeno
 • Julie a konec století; NZ 2003
  Nezařazeno
 • Nedělní Lety na Měsíc; NZ 2010
  Nezařazeno
 • You, NZ 2012 (summer electro carlos mix)
  Nezařazeno
 • Deep blue ocean; NZ 1999
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI /aka DANGEROUS LIAISONS

 

1999-2011

RICHARD GREY  (vocals, lyrics, music, guitars)

OLDER (guitars)

CARLOS (keyboards, programming)

DANDY57 (drums)

DITA (vocals, bassguitar)

 

2013

RICHARD GREY (vocals, lyrics, music, guitars)

OLDER (guitars)

GACHET (drums

FILIO (bassguitar)

MAREK (keyboards)

M (keyboards)

guest:

DITA (vocals)
CARLOS (keyboards, programming)

Bio a historie

NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI- Dangerous Liaisons

Počátky kapely spadají až do léta 1998 kdy zpěvák a kytarista Richard Grey, po rozpadu Shannen Grey, společne s bubeníkem Dandy57 (Toyen) a kytaristou “Olderem” (The Trial, The Way) začali vymýšlet podobu nové kapely. Hodne poslouchali Davida Bowieho, New Order, O.M.D., Echo & The Bunnymen, Clan Of Xymox, Depeche Mode, Simple Minds,The Smiths... a na druhé straně Oasis, Garbage, Smashing Pumpkins, Portishead, Placebo. Vize byla jasná. Sestavit kapelu hrající temnější pop,odlišný od klasického českého pojetí tohoto žánru,ale využít původnost pražské periferie a českých textů, které se začali kombinovat i s anglickými. Skloubit melodičnost a  pózu "new romance", resp. později britpopu  se zvukovou a rytmickou podobou hudby konce století. Kapela se hlásí k odkazu českých představitelů nového popu skupinám jako Oceán,Toyen,Helmutova stříkačka,Jižní pól nebo Tichá dohoda. Zároveň nikterak nezastírá svůj společný obdiv k Depeche Mode,The Cure nebo Kosheen. Oficiální vznik kapely bychom mohli datovat na začátek roku 1999, kdy sestavu doplnila zpevačka a baskytaristka Dita. V květnu 1999 natočili první CD demo singl “Konec léta”/ „Deep Blue Ocean“ ve studiu spřízněného Ravena, který vypomohl s programováním “computeru”. Sestava se ustálila na trio : Richard Grey  (zpěv, kytara), Dita (zpěv, baskytara), Older (kytary). Koncem léta 2000 sestavu doplnil klávesista Carlos, který odešel ze skupiny Decline. S jeho příchodem se výrazně změnil zvuk kapely. V průběhu následujících let kapela natočila několik dalších demosnímků. Romantickou ódu na konec století a jemných mezilidských vztahů, chladnou zvukovou koláž podpořenou strojovým až tanečním rytmem skladbu "Julie a konec století", která si pohrává s náladou raných Clan Of Xymox v nejlepších dobách u labelu 4AD. Přímočarou a nejvíce popovou hitovku" Nedělní lety na Měsíc", kterou máte možnost zaslechnout na vlnách Rádia 1. Místy až chill-outovou "Mountain Song", která je výtečným aranžérským kouskem klávesáka Carlose posouvající zvuk kapely do zcela nových rovin.

Kapela Nebezpečné Známosti, k 10.výročí navázala na původní složení Richard Grey
(vox, gt), Older (gt), Carlos (kb), Dandy57 (ds). A  začala realizovat, se
syrovějším a více kytarovým zvukem, tvůrčí potenciál Richarda G.

Po dvouleté pauze je kapela zpět v lehce pozměněném obsazení. NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI mají od května 2013 tři nové členy: Gachet (bicí) , M (klávesy) a FILIO (baskytara). Pravidelně zkouší, připravují nový repertoár a první koncerty jsou plánovány na podzim 2013.

Od roku 2014 kapela pravidelně koncertuje a připravuje dva singly v produkci LACO LUČENIČE. V těchto dnech dokončuje první videoklip, který by měl být k dispozici v prosinci 2015. Album se plánuje na rok 2017.