Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Nahoře Pes rock / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Čína 520 ×
  • Vílo 366 ×
  • Drive In 268 ×
  • Citrusovej Joe 218 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Ondřej Fencl - kytara, zpěv, kapitán :-)

Pája Táboříková - bicí, zpěv

Michal Nosek - kytara, zpěv

Pablo Eisner - basa

Bio a historie

O kapele Nahoře Pes ve zkratce

Od roku 1997 stihla kapela úspěšně projít soutěžemi Rock Made In Gambrinus, Broumovská kytara, Mlejnice Kiss, Rock Nymburk nebo Rockfest Dobříš, má za sebou přes 150 koncertů, zejména v klubech a na festivalech (např. Benátská noc, Rock For People, Okolo Třeboně, Sázavafest…), za předkapelu si Nahoře Pes vybrali mimo jiné Laura a její tygři, -123minut, Znouzectnost, Brutus, Echt… Po sérii demosnímků vyšlo skupině na podzim 2007 první oficiální cd Čína zmixované zvukovými mistry Liborem Mikoškou (Narvan) a Petrem Vavříkem (Buty), následoval křest rukou bubeníka Pražského výběru Klaudy Kryšpína a klubová šňůra po osmi českých městech. Není bez zajímavosti, že kmotrem předchozího EP Robinson byl americký bluesman Sugar Blue (známý z hostování s Rolling Stones, Bobem Dylanem, apod.). Nahoře Pes produkuje v podstatě písničkový rock založený na živých nástrojích (ani emo, ani core, ani hip, ani hop), nebojí se přitvrdit nebo se příležitostně „rozněžnit v mezích zákona“, případně utéct třeba k funky nebo blues. Váhu přikládá též osobitým textům. Netradičním prvkem v sestavě je talentovaná bubenice s joplinkovským vokálem Pája Táboříková.

Hudební publicista Petr Korál o Nahoře Pes: Nestavějí na bůhvíjaké virtuozitě, ale prostě a jednoduše na písničkách, na pokud možno snadno zapamatovatelných, a přitom ne tupých melodiích a hravých textech. S každou další nahrávkou působí kapela vyzráleji nejen po hráčské a vokální stránce, ale hlavně co se celkového přístupu týče. Dnešní vkusně poprockový repertoár přiměřeně nasáklý módním funkem i dalšími ingrediencemi udivuje skladatelským přehledem a aranžérskou barvitostí a dává tak vzpomenout třeba na Narvan blahé paměti.