N00100000! - O kapele | Bandzone.cz

N00100000! violence / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • glasselhoff
    0
Účastníme se soutěže

SPARK FRESH BLOOD

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Harfa, Jódlování
Nástrojové obsazení: Mrdanga, Rap
Nástrojové obsazení: Dudy, Growl
Nástrojové obsazení: Triangl, Scream

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

N00100000!

pohádcore / Brno

 

Honza – baskytara

Kuba – baskytara

Martin – baskytara

Nico – bicí

 

Petr – bicí, elektronika (host)

Lída – baskytara (host)

 

http://www.landmine.cz/kapely/n00100000 (label)

https://open.spotify.com/artist/2EeK3uJ3ire36YEqzg1WBO (nahrávky)

https://n00100000.bandcamp.com (nahrávky)

https://soundcloud.com/n00100000 (dema, improvizace, experimenty)

https://youtube.com/@pohadcore (homevidea)

Bio a historie

N00100000! (2011)

Co zbývá, když chcete s kamarády založit kapelu, ale všichni umíte hrát jen na pitomou baskytaru? Kde vzít bubeníka, který neuteče po dvou zkouškách? Uspějete mezi slovenskými či francouzskými přistěhovalci nebo v ústavu pro trudnomyslné? Máte rádi hardcore i drum’n’bass’n’bass’n‘bass, grind i pop, crust i jazz, pragresivní metal i emo-unca, češtinu i matiku, post-dždždž i technodechovku, Philipa i Glasse, ale nic z toho neumíte zahrát? Jste líní a neschopní zpívat a psát texty? Od rozhodnutí založit kapelu po první zkoušku uběhnou 3 roky? Dokopat se k prvnímu půlhodinovému koncertu vám trvá další 2 a pojmenovat kapelu ještě o měsíc dýl? Váš název nikdo nechápe a ani vy nevíte, jak ho vyslovit, takže pojmenování písniček definitivně vzdáváte? Po koncertě vám náhodný posluchač řekne, že vypadáte jako burani a vůbec se na vás nedá dívat?
Řešením může být pečlivě seřídit komba i činely, polít je benzínem a zapálit, rozloučit se se spoluhráči, polít je benzínem a zapálit a odjet meditovat do Bangladéše, ten polít a zapálit. Anebo pít ještě víc piva, rumu a zelené, bez zapalování. Anebo vymyslet vlastní hudební styl - pohádcore - a hrát coververze večerníčkových melodií, ale tak, aby to nikdo nepoznal. Svět je váš.

 

N00100000! (2020)

Tři basy, milión bubnů a nula slov. Kapela pro lidi, co mají rádi psy a dodávky. Začínající veteráni. Neumí math rock ani noise rock, tak vynalezli pohádcore. Hráli k filmu, divadlu i ke svatbě, zbývá jim pohřeb. Stáli jen o chvíli dřív na stejných pódiích jako Staer, Poino, Elephant Gym, Songs From Utopia, ŠKM Banda, Madebythefire, Esgmeq, Pacino, Kontroll, Pátí na světě, Kochlea nebo Předkožky. Propašovali se do programu Fotbalu proti rasismu, Sun Wu Kungu, Krákoru či Mladkovského mlácení. Všechna jejich domovská působiště – Boro, Vlněna, Bajkazyl – byla nebo budou srovnána se zemí. Těla členů skupiny se nachází mezi Brnem, Prahou, Ostravou a Francií. Vyznávají DIY a punk, pořádali multižánrové podzemní akce VLNA. Hlásí se k proudu slow music – v řádu let pojmenovávají kapelu, v řádu pětiletek skládají písničky, v řádu dekád nahrávají alba. Na rady mnohých zkoušeli obohatit sestavu zpěvem, saxofonem nebo jinou blbostí, ale vysrali se na to. Přesto si občas udělají radost experimenty s druhými bicími, čtvrtou baskytarou nebo elektronikou. V roce 2020 jim za spolupráce labelů Landmine Alert a Noise Assault Agency Budweiss vychází debutové EP „0“.

 

„Hudebně je to instrumentální bordel, prostě zvuková stěna jak hovado, tři baskytary, že jo.“
(Křínex)

„Podle těch odkazů to vypadalo jako typická ‚kapela fiasko‘, ale naživo výborný.“
(Ivan)

„Víc to hrnou do nojzového bordelu, což je patrně pičovina, páč ty gumy beztak žádné nové vály nemaj.“
(Bro)

 „Zlá matika a do toho ty veselý melodie.“
(Igor)

„Tak se nediv, když hraješ na nejhorší basu na světě.“
(Indoš)

 „Naprostý zmar a nepochopení.“
(Sobolův brácha)

 „Vy jste nejhodnější kapela na světě!“
(Eva)

„Nebýt těch animovanejch filmů tak to hodnotím jako zvratky všechno.“
(Jirka)

„Tlak jak prase.“
(Keša)

„Matematickej blázinec.“
(Hrom)

„Ztlum to! Stejně je to sračka, co hrajou, vůbec se mně to nelíbí. Já jsem tady pán!“
(Pičák)

„Zážitek na celej život.“
(Slatinaboy)