Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Morrigan metal / Rokycany

„Nové album - "Zvrácené umění" k poslechu!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Bez Slitování- Zvrácené umění (2018) 72 ×
 • Černá paní- Zvrácené umění (2018) 43 ×
 • Politicky nekorektní- Zvrácené umění (2018) 25 ×
 • Vichry- Zvrácené umění (2018) 19 ×
 • Zvrácené umění- Zvrácené umění (2018) 15 ×
 • Maják- Zvrácené umění (2018) 271 ×
 • Na věčnost (demo 2012) 2 153 ×
 • Mórrígan (demo 2012) 1 116 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Křižákova zpověď (demo 2012) 1 048 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Gladiátor (demo 2012) 1 215 ×
 • Do posledního muže (demo 2012) 956 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Aktuální sestava:


Fillous - kytara, zpěv

Bouvard - baskytara, zpěvy

Lubo - kytara

Vlasta - Bicí

Ex členové:

Carloss - zpěv (2011 -2018)

Danny - kytara (2014 - 2018)

Žíža - baskytara (2012 - 2015)
Cheatek (2012 - 2014)

Bio a historie

2017


Po návratu Bouvarda na post baskytaristy se pomalu roztáčejí zarezlá kola a vše začíná zase zapadat. Již v dubnu se objevuje na první akci v nové sestavě a všichni cítí, že teď je to zase ono! Skládají se nové věci a připravují další koncerty. V létě kapela vystoupí na 2 venkovních akcích a začíná se připravovat materiál na novou desku. V říjnu se kapela zavírá do studia Accent v Plzni, kde již v roce 2012 nahrála své Demo a intenzivně se věnuje tvorbě nového alba, které získává název Zvrácené uměníJedná se o první plnohodnotné album kapely, která tak po 3 letech od vydání odkládaného Dema má čerstvý materiál a jasnou představu o tom, kterým směrem se bude ubírat dál. Po delší odmlce se dokonce vrací i Crucifixion fest, kde mají divaci možnost poprvé živě slyšet písně z tohoto alba. Vydání se připravuje na začátek roku 2018.

2016

Neúspěch najít nového baskytaristu se přelévá do roku 2016. Na jaře se na chvíli zapojí naděje v podobě Jirky, ten však záhy svůj záměr opouští, neboť jeho osobní život nelze úspěšně kombinovat s námi. Tyto nešťastné okolnosti se začínají projevovat na morálce a chodu celé kapely. I když skupina vystupuje, všichni cítí, že bez basy to není ono. V době největší krize se baskytary chopí Carloss, ale to se po 2 koncertech ukazuje jako ne úplně dobrý nápad. V září se tedy všichni shodují na jediném - je třeba dát si pauzu. Jenže co teď? Kapela se v prosinci rozhodne kontakovat svého původního člena Bouvarda a ten se nenechá dlouho přemlouvat. Konec roku se tedy obrací na lepší stránku.

2015

Tento rok byl pro kapelu zlomový. Kromě několika koncertů na menších akcích se kapela rozhodne uskutečnit svůj dlouhodobý plán a stojí u zrodu letní akce LET-ROCK v Radnicích. Tento první ročník se stává pro kapelu zlomovým. Po delších rozmluvách opouští kapelu baskytarista Žíža, který právě na této akci odehraje svůj poslední koncert v košili Morrigan. Nastává tak hluché místo, které je třeba zaplnit. Ale kým? Po několika marných pokusech zůstává kapela po zbytek roku bez baskytary.

2013 - 2014

V letech 2013, 2014 se kapela účastní několika koncertů v nepozměněné sestavě. Dále se věnuje pořadatelským aktivitám a připravuje nové věci. Aktivně se účastní prvního ročníku Březina festu, kde samozřejmě i vystoupí. Na přelomu let se však Cheatek rozhodne z časových důvodů skončit. Jeho poslední koncert se odhrává v Rokycanech na Železné, tedy na "domácí půdě." Zhruba ve stejnou dobu je po 2 letech oficiálně vydáno Demo, nahrané v roce 2012. Cheatek se s námi tedy loučí v momentě, kdy je materiál doslova ještě "horký". Po jeho odchodu se kytary chopí Danny, který velice rychle zapadne do kolektivu a vše funguje i nadále bez větších potíží. Na podzim se kapela rozhodně uspořádat v pořadí 8. ročník akce Crucifixion fest, která ovšem dopadá pro další ročníky zcela likvidačně. Tento projekt je tedy na neurčito odložen.

2012

     Kapele však chyběla druhá kytara a tak začalo velké hledání. Post nakonec zastoupil mladý Cheatek který tak zacelil celou sestavu. Od té doby kapela vytvářela nové songy a vyjela i na pár koncertů. Poprvé se představila na již tradičním CRUCIFIXION FESTU, jež byl doménou právě bývalých SC, a to již na 5. ročníku akce.

     Na skolnku ledna se kapela rozhodla natočit své první demo. Termín byl stanoven na 2. - 4.3. 2012 a nahrávalo se v plzeňském studiu Accent. Pod taktovkou Pavla Čengeryho se nakonec zrodilo 6 songů a to titulní Morrigan, Křižákova zpověď, Peklo, Gladiátor, Do posledního muže a Na věčnost. Kapele se poté stalo několik nepříjemných věcí. Jednou z nich bylo zrušení hned několika koncertních akcí po sobě, což zapříčinilo téměř půl roku stagnace a nevystupování. Ta nejcitelnější věc, která nás ovšem postihla, byl odchod baskytaristy Bouvarda. Při velice dramatickém odchodu, kdy se spekulovalo i o rozpuštění našeho avantgardního souboru, začala tahanice o autorství a zásluhách v jednotlivých skladbách na demu, které se připravovalo k vydání. Demo nakonec vydáno nebylo a Bouvard 6.9.2012 oficiálně ukončil členství.

     Morrigan se tedy ocitla znovu bez basy. Začalo usilovné hledání nového basáka, ale hlavně kamaráda a parťáka. Po několika marných pokusech se oslovil Martin Žížek (dále již jen Žíža), se kterým kapela jednala už jednou před příchodem Bouvarda. Žíža, který v té době marně sháněl angažmá nabídku okamžitě a s nadšením přijal. Ač zezačátku nedoslahoval Bouvardovo kvalit, neustále se zlepšoval a co víc, jeho přítomnost ještě více utužila kolektiv. Před koncem roku kapela odehrála ještě dvě akce již s Žížou jako basákem. První z nich byl druhý ročník Manic festu. Vystupovali jsme prakticky na domácí půdě v Rokycanech a přesto, že jsme celou akci uzavírali, mohli jsme se těšit poměrně značné fanouškovské podpory a odezvy. Druhou akcí byl náš již tradiční Crucifixion fest, tentokrát již s pořadovým číslem 6. akci jsme kvůli malé návštěvnosti v Rokycanech přesunuli do Plzně. Toto se ukázalo jako výborný tah a tak jsme pod řádícím kotlem odehráli v roce 2012 náš poslední koncert a uzavřeli další velice bouřlivou kapitolu života Morrigan.

 2011

    Kapela vznikla na přelomu září roku 2011 a to z trosek kapely Satan Claus. Jelikož z původní sestavy SC zbyly jen dva členové Carloss a Vlasta, rozhodlo se o přejmenování kapely, změny image a vyřazení naprosté většiny stávajících songů. Sestava byla v té době složena z Carlosse coby zpěváka, Vlasty jakožto bubeníka, Bouvarda který hrál na baskytaru a zpíval a Filla hrajícího na kytaru.